Nokia X6 Hakkında her türlü konuda yardımcı olurum..

Sponsorlu Bağlantılar

katates

katates

Üye
x6 nın her özelliğini beğendim. fakat merak ettiğim bir konu var. fotoğraf ve video çekme özelliği nasıl acaba? 5800 fotoğrafları biraz soluk çekiyordu. gece çekimi de pek iyi değildi. bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.
Duyduklarıma göre fotoğrafları canlı çekiyormuş

X6 ile çekilmiş resimler;
Kod:
rapidshare.com/files/340265155/Nokia_X6_ile_cekilen_resimler.rar

--------------- Ekleme ---------------

ARkadaşlar acil bilgi verebilirmisiniz? Nokia x6 16 gb fiyatı türkiyede nekadar

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
selam ben 5800 kullanıcısıyım x6 almayı planlıyorum beni ekranı ve kamerası cezbetti birde şunu sorucaktım x6 ile 5800 arasındaki ses farkı nedir

iphone la dokunmatiği arasında bir fark varmı multitouch hariç
5800 çok çok az x6 dan daha fazla ses çıkarıyor.. Ekranı iphone la aynı yalnız çoklu dokunuş özelliği yok hassaslıgı,algılayışı süper..

bunlar doğrumu bende alsam benim başıma gelirmi? ve sizin başınıza geldimi?

...

fiyatı nekadar??
Benim telefonda bu sorunların hiç biri yok bu telefon problemli üretilmedi arkadaşın söyledikleri doğruysa bile güncelleme yaparsın geçer.. Sıfır alıcağına göre son yazılım yüklenmiş olarak gelicektir gönül rahatlağıyla alabilirsin arkadaşım..

x6 nın her özelliğini beğendim. fakat merak ettiğim bir konu var. fotoğraf ve video çekme özelliği nasıl acaba? 5800 fotoğrafları biraz soluk çekiyordu. gece çekimi de pek iyi değildi. bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.
X6 nın kamerası gerçekten mükemmel size telefonumla çekmiş olduğum bi kaç örnek resim koyayım farkı siz görün.

Gündüz çekim

Gece çekim

deadly_whisper

Üye
evet gerçekten güzelmiş teşekkürler :)

krtzyn

Üye
Ustam Çok Acil yardımına ihtiyacım var. Msn Adresimi ekleyebilir misin ?
[email protected]

katates

katates

Üye
Googleye WLAN ile girerken GEÇERSİZ SUNUCU İSMİ hatası alıyorum. telefondanmı kaynaklanıyor? modemdenmi?

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Googleye WLAN ile girerken GEÇERSİZ SUNUCU İSMİ hatası alıyorum. telefondanmı kaynaklanıyor? modemdenmi?
Ayarlar>Bağlantı>Hedefler>İnternet orada bağlandığımız modemler vardır hepsini kaldır sil Gsm hariç sonra yeniden bağlanmaya çalış olucaktır aski halde modemde sorun wardır.

Ustam Çok Acil yardımına ihtiyacım var. Msn Adresimi ekleyebilir misin ?
[email protected]
Ekledim.. bn Bir.garip.ask.bestesi@hotmail

xon

xon

Üye
W i l l R o c K öncelikle sana teşekür ederim bizleri aydınlatın için ben n97 kafamda hayalini kuruyordum sonradan bu x6 yı inceledim tam bana göre dedim şuan N73 kulanıyorum benim tellde 2gb hafıza kartı var her program da kuruk vaziyete rom paclı sertifika sıkıntısı yok rahatla program kurabiliyom ilk cıktında almıştım eskidi yenilemem gerek x6 da sen sertifika sorununu haledebildinmi bişeyler kurabildinmi? benim cünkü PC gibi programla dolu olsun telim ölebi hobim var boş olarak kulanmayı sevmem her türlü program olsun isterim bide pil süreleri nasıl müzük dinlerken bekleme modunda nekadar gidiyor bu x6 sen kulandıhın için senin söledin daha dorudur internete yazanla aynımı süreler ? bide 32gb mi alsam 16gb sen nedersin 16gb de hafızatakmayeri yok 32mi alsam ondada yoktur heralde harici hafıza takma yeri yardımların için şimdiden teşekur

dogukan97

dogukan97

Üye
:oke::oke:
Kapasitif özelliğini bulamadım diye bir söz konusu değil. Kapasitif ekranlı telefonlar parmak ısımızdan yani enerji yüklü nesnelerden yararlanıp kullanıyor. Diğer türlü yani 5800 lar gibi dokunmatik olan telefonlarda istediğin bi nesneyle örneğin yolda bulduğun bir tahta parçasıyla yada her hangibir kalem ucuyla kullana bilirsin. Ben X6 nın kapasitif'inden çok memnunum.

Birşeyi belirmeyi unutmuşum arkadaşlar X6 da çoklu dokunuş özelliği yoktur. Yani arkadaşında dediği gibi resimleri iki parmağınız açıpta zoom yapamıyorsunuz mesala.

Evet haKlısın AppLe'ın Multitouch özelliği ile iPhone şu anda En iyi Dokunmatik ekrana sahip

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
W i l l R o c K öncelikle sana teşekür ederim bizleri aydınlatın için ben n97 kafamda hayalini kuruyordum sonradan bu x6 yı inceledim tam bana göre dedim şuan N73 kulanıyorum benim tellde 2gb hafıza kartı var her program da kuruk vaziyete rom paclı sertifika sıkıntısı yok rahatla program kurabiliyom ilk cıktında almıştım eskidi yenilemem gerek x6 da sen sertifika sorununu haledebildinmi bişeyler kurabildinmi? benim cünkü PC gibi programla dolu olsun telim ölebi hobim var boş olarak kulanmayı sevmem her türlü program olsun isterim bide pil süreleri nasıl müzük dinlerken bekleme modunda nekadar gidiyor bu x6 sen kulandıhın için senin söledin daha dorudur internete yazanla aynımı süreler ? bide 32gb mi alsam 16gb sen nedersin 16gb de hafızatakmayeri yok 32mi alsam ondada yoktur heralde harici hafıza takma yeri yardımların için şimdiden teşekur
X6 da karar kıldığın için tebrik ederm n97 ye göre çok iyi isabet. Sertifika işlemine gelince yapma gereği duymadım çünkü şimdiye kadar çok işime yarıcayaca cep programıyla karşılaşmadım. Ama google maps,plaka kodu,skyfire gibi programları serfika sormadan yükleyebildim bunlar işime yarıyanlar gerisi vesaire bence ve 5.6 tanede oyun yükledim.. Pil süresine gelince telefon normalde pil ömrü diğer tellerle aşağı yukarı aynı ama diğer telefonlara müzik çaları kullanırken en fazla 3 saat dinleyebilirken x6 telefonunda 36 saat müzik dinliyebiliyorsun bunu müzik yazılımında tasarruf gibi birşeyler yapmış olmalılar. Hafıza deposuna gelince kendi görüşüm 32 gb gereksiz benim kullandığım şuanki hafızam 3gb. dolduramıyorum açıksası. Herşey için asıl ben teşekkür ediyorum..

yellowçocuk

Üye
ben x6 aldım telefona göre msn ve flash player bakıyorum yardımcı olursanız sevinirim?

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
ben x6 aldım telefona göre msn ve flash player bakıyorum yardımcı olursanız sevinirim?
Bn windows live Mesenger kullanıyorum hiç bir sorun yok ingilizce olması dışında ama zaten anlaşılmıcak bişey yok çok kullanışlı ve basit program.. Flash player telefonumda orjinal yüklü zaten seninkindede olmalıydı.

odanedemek

Üye
slm kardeş. face'den video izleyemiyorum nokia x6 için.. bir de java ile çalışan bi oyun sitesi var. oraya giremiyorum .. yardımcı olur musun

Lacrymosa

Üye
slm kardeş. face'den video izleyemiyorum nokia x6 için.. bir de java ile çalışan bi oyun sitesi var. oraya giremiyorum .. yardımcı olur musun

Telefondan m.skyfire.com adresine gir ve Skyfire adlı tarayıcıyı indir. İnternete Skyfire ile girerek tüm videoları izleyebilirsin. Söylediğin siteye telefonla çok sağlıklı bir şekilde erişemezsin. Site açılır ama oynanmaz yani.

odanedemek

Üye
hata verdi telefondan girdiğimde. ülkenizde kullanılmıyor tarzında bişi :S. belirttiğim adreste oyun salonlarını açmıyor. girmesi yeterli ama onu bile yapamıyorum :( ne yapabilirim bu 2 sorun için

Lacrymosa

Üye
Ülkenizde değil de telefonda kullanılamıyor demiş olabilir. X6 desteği çıkmamış sanırım. Bu işlemleri yapabilen mobil tarayıcı Skyfire var. Bunun dışında başka tarıyıcı bilmiyorum. (Opera Mini yapamaz)

m.skyfire.com adresine tekrar girin. Cihaz seçin gibi bir seçenek varsa N97 ya da 5800 için olan versiyonları indirmeyi deneyin.

odanedemek

Üye
telefından ve ingilizceden cok anlamam ama "We are sory. skyfire is not currently in your country. " diyo sen facebook da veya başka video sitelerinde video izleyebiliyomusun ?

Lacrymosa

Üye
Ülkenizde kullanılamaz diyormuş. Ben defalarca, onca telefona Skyfire yükledim hiç öyle bir uyarı almadım. Bağlandığınız internet bağlantısının IP adresi farklı bir ülkeye mi ait acaba?

Evet Facebook, YouTube hatta canlı TV izleten sitelerden TV bile izleyebiliyorum. Ya X6'dan ya da internet bağlantınızdan dolayı öyle diyor.

odanedemek

Üye
hayır. evimden wrielles ile bağlanıyorum :S ama kaç sefer nededim olmuyor. telefonda böyle bi hata olabilir mi ki, ki varsa bunu nasıl düzelticem. ya çok özdüler ama ben pişman oldum aldığıma..

Lacrymosa

Üye
Telefonda sorun var demek istemedim. Acaba telefondan dolayı başka bir ülkeden giriş yapılıyormuş gibi mi görünüyor demek istedim. Örneğin Skyfire ile baktığımda ben ABD'den giriyormuş gibi gözüküyorum bunu test etmiştim. X6'da da böyle bir durum olabilir. Çünkü Skyfire'ın Türkiye desteği var. (Türkçe desteği yok.)

odanedemek

Üye
e peki ben nasıl halledebilirim bu sorunu, bu konuda yardımcı olabilecek misin.. farkındayım çok ısrar ediyorum ama yardımcı olursan çok sevinecem inan ... tşkler şimdiden

Üst Alt