Nokia X6 Hakkında her türlü konuda yardımcı olurum..

Sponsorlu Bağlantılar

tunataskiran

Üye
willrock kardeşim kusura bakma sanada sürekli soruyorum ama:) x6 da 434 mhz 5800 da 369 işlemci hızı var. fark ediyormu hızda. hissedilir bir fark varmı yani. birde sende x6 16 gb mı 32 gb mı var 16 gb tı online alışveris sitelerinde 730 a kadar düştü. bende öle alıcam ama bekliyorum gelsin bi piyasaya belki paralel ithalat olanlar biraz daha düşer. son olarak senin x6 beyaz mı siyah mı:) çok teşekkürler..

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
willrock kardeşim kusura bakma sanada sürekli soruyorum ama:) x6 da 434 mhz 5800 da 369 işlemci hızı var. fark ediyormu hızda. hissedilir bir fark varmı yani. birde sende x6 16 gb mı 32 gb mı var 16 gb tı online alışveris sitelerinde 730 a kadar düştü. bende öle alıcam ama bekliyorum gelsin bi piyasaya belki paralel ithalat olanlar biraz daha düşer. son olarak senin x6 beyaz mı siyah mı:) çok teşekkürler..
Önemli değil kardeşim her türlü konuda yardım etmeye çalışıyorum.. Ewt X6 daki işlemci farkını diğer tellere oranla gözle görülür bir fark war. şuana kadar hiç kasma yapmadı. fiyatının bu kadar kısa zamanda düşmesi biz önceki alıcılar için üzücü bi olay. Benim tel simsiyah arkadaşım 16gb

erhanercan

erhanercan

Üye
yaw şu haritada gps e bağlandıktan sonra niye detaylar gözükmüyor cities klasörü 1.5gb yer kaplıyor sen kullanabıldın muı

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Bu ücretsiz harita olayı benimde canımı sıktı nokia ovi kullanmadan önce wlan üzerinden google haritayı kullanıyordum ona alıştım herşey mükemmel. şimdi bunun ücretsiz olayını duyunca yükledim ama hiç tatmin olmadım açıksası İzmir Kemalpaşayı bile bulamıyor napayım böyle haritayı ben.

Kblub

Kblub

Üye

dermanbir

Üye
sayın W i l l R o c K arkadaşım bende yeni bir x6 32 gb aldım bilgisayarıma ovi studyo kurdum cıhazı bağladım güncellemeleri kontrol et dedim ve 11 küsür olanın yerine 20 küsür olan bir yeni güncelleme buldu ve up date ettim ama dil ingilizce oldu varmı bunun bir çaresi teşekkür eder kolaygelsın derım

Kblub

Kblub

Üye
sayın W i l l R o c K arkadaşım bende yeni bir x6 32 gb aldım bilgisayarıma ovi studyo kurdum cıhazı bağladım güncellemeleri kontrol et dedim ve 11 küsür olanın yerine 20 küsür olan bir yeni güncelleme buldu ve up date ettim ama dil ingilizce oldu varmı bunun bir çaresi teşekkür eder kolaygelsın derım

aşağıdaki linkleri takip edebilirsin

http://www.maxicep.com/symbian-dest...-olmadan-istedigin-dili-sec-yukle-225547.html

http://www.maxicep.com/symbian-dest...k-dilin-ingilizce-olmasina-cozum-5-89677.html :oke:

platinmuzik

Üye
5800'da 434 mhz'de çalışır. Aynı arm 11 işlemciye sahip iki cihazda.(Firmware Change Log'ları inceleyebilirsin.)
5800'da yandan sürüklemen gerekmiyor. Hareketli Kaydırma fonksiyonu v40'tan beri var.

Doğruluğundan emin olmadığınız konularda beyaanat vermeyin. Bu sadece başlığı okuyan bilgisiz bir kullanıcıyı aldatır.

Kaldı ki 5800 için bahsi geçecek her olumsuzluk x6 içinde geçerlidir.İşletim sistemi (Symbian^1 - v9.4 - s60 5.dağıtım) ve donanım olarak aynılar çünkü.Aynı güç tüketimiyle,434 mhz arm 11 işlemci üzerinde 128 mb ram ile çalışıyor iki makinede.Ekran kartları ve ses kartlarıda aynı kartlar.

Kamera çözünürlüğü,tasarım, gibi ufak tefek farkları ile ayrılıyor bu iki model. Zaten öyle de olması gerekiyor. Çünkü x serisi,xpressmusic olarak bildiğimiz müzik için optimize edilmiş ailenin revizyonu. Nokia tamamen baştan yaratmazdı yani x6 değil de başka bir cihaz da yapacak olsa. X6'da 5800'ın ikizi dolayısıyla.

X6'yı 5800 ile karşılaştırırken, fiyat farkları dışında göz önünde bulundurulabilecek 2 nokta var. Ekran tipi ve hafıza kartı ile çalışabilme/çalışamama durumu.

X6 için taşınabilir hafıza desteği yok.5800 hafıza kartı kullanabiliyor.

Kapasitif (sığasal) ekranda ekrana parmağınızla temas etmeniz algılama için yeterli, resistif (dirençsel) ekranda parmağınız veya herhangi bir nesneyle basınç uygulamalısınız.

Umarım yararlı olmuştur. Bu bilgileri de göz önünde bulundurarak iki cihaz arasında daha sağlıklı bir seçim yapabilirsiniz.

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Kblub arkadaş açıklamış çözümü Tşk ediyorum arkadaşa. sanada geçmiş olsun arkadaşım. Telefonuna herhangibir dil kodu eklemeden güncelleştirme yaptıysan telefonun yurt dışı yoksa dil değişikliği problemi yaşamazdın. Güncelleştirmeyi nokia software den konrol etmen daha iyi bence.

tunataskiran

Üye
cwm nedir? Kblub arkadaş öle demişsinde merak ettim. ayrıca bir kaç haftadır 5800 kullananan arkadaşlardan inceledim telefonu x6yıda inceleme fırsatı buldum kesinlikle çok fark var kapasitif ekran ap ayrı bişey zaten. işlemci farkıda göze çarpıyor. resimlerde özellikle.

--------------- Ekleme ---------------

oww tmm anladım comess with music:))))

Kblub

Kblub

Üye
cwm nedir? Kblub arkadaş öle demişsinde merak ettim. ayrıca bir kaç haftadır 5800 kullananan arkadaşlardan inceledim telefonu x6yıda inceleme fırsatı buldum kesinlikle çok fark var kapasitif ekran ap ayrı bişey zaten. işlemci farkıda göze çarpıyor. resimlerde özellikle.

oww tmm anladım comess with music:))))

:D evet kısadan yazıverdim pardon =) Bence comes with music özelliği Türkiye'de iş yapmaz.Tabi fiyatı düşük verirlerse yapabilir=) kalkıpta 16gb için 800TL üstü fiyat biçerlerse Grey almayı çoğu insan tercih edecektir bence..

erkara_64

ben telefoncuya sordum x6 var elinde istanbulda özşahinler mi ne tam hatırlamıyorum garantiliymiş..bu ürüne ne kadar güvenebilirim 700 tl yaparız dediler yani açıkcası kvk genpa şahsi görüşüm 200-250 tl fark verilecek kurumlar değil..bu konuda yardımcı olurmusun?

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
ben telefoncuya sordum x6 var elinde istanbulda özşahinler mi ne tam hatırlamıyorum garantiliymiş..bu ürüne ne kadar güvenebilirim 700 tl yaparız dediler yani açıkcası kvk genpa şahsi görüşüm 200-250 tl fark verilecek kurumlar değil..bu konuda yardımcı olurmusun?
Ben İstanbul garanti 16gb siyah aldım memnunum hiç bir sorun yaşamadım inşallah yaşamamda. Kvk yada genpa olarak satılan ürünlerde aynı cihaz oluyor sadece arkadalarına bandrollerini yapıştırıp 200 250 ytl daha fazla satıyorlar ve garanti işlemleri daha kolay her ilçede bulunuyor. Telefon işi şans işidir bakarsın kvkdan aldın 2. günde sorun yaşadın yolladın garantiye 1 ay beklersin. ama birde garantisiz faturasız alırsın sıfır telefon ömürlük kullanırsın. Ben paradan kaçıp İstanbul garantiliyi almadım Kvk olarak gelmesi 2-3 ayı bulur dediler sabırsızlığımdan aldım :)

boranboray

Üye
merhaba arkadaşım benim bir sorum olacak. x6 aldım. fakat kitap okuyamıyorum. ne yapmam lazım ?

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
merhaba arkadaşım benim bir sorum olacak. x6 aldım. fakat kitap okuyamıyorum. ne yapmam lazım ?
Aşağıdaki link yardımcı olucaktır.

americanboy

americanboy

Üye
selam ben 5800 kullanıcısıyım x6 almayı planlıyorum beni ekranı ve kamerası cezbetti birde şunu sorucaktım x6 ile 5800 arasındaki ses farkı nedir

iphone la dokunmatiği arasında bir fark varmı multitouch hariç

katates

katates

Üye
ne turkcell,ne ofis dosyaları ne de flash desteği var. 2 ayda zar zor alıştım. ekran dokunmatiği çok iyi ve hassas ama çok sık restart atıyor makine. iternette sıkışınca da ekranı kilitliyor ve sadece pili çıkarınca tekrar çalışıyor.

bunlar doğrumu bende alsam benim başıma gelirmi? ve sizin başınıza geldimi?

...

fiyatı nekadar??

platinmuzik

Üye
1) selam ben 5800 kullanıcısıyım x6 almayı planlıyorum beni ekranı ve kamerası cezbetti birde şunu sorucaktım x6 ile 5800 arasındaki ses farkı nedir

2) iphone la dokunmatiği arasında bir fark varmı multitouch hariç

1) Yok
2) Yok

americanboy

americanboy

Üye
peki x6 kaç lira olacak

deadly_whisper

Üye
x6 nın her özelliğini beğendim. fakat merak ettiğim bir konu var. fotoğraf ve video çekme özelliği nasıl acaba? 5800 fotoğrafları biraz soluk çekiyordu. gece çekimi de pek iyi değildi. bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.

Üst Alt