Nokia Tarayıcı çakışan uygulamalar sorunu çözüldü!

Sponsorlu Bağlantılar

cagatayciftci

cagatayciftci

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Tarayıcı çakışan uygulamalar sorunu çözüldü!
Arkadaşlar ilk önce herhangi bir browsere giriyoruz.(tercihim ucbrowser)Sonra download.browser.ovi.com adresine gidiyoruz ve ordan downloada tıklıyoruz ve .jad dosyasını install yapıyoruz uc browserden. sonra yüklüyor . Artık Açılmaktadır Nokia tarayıcınız :) Çağatay

• Beğen
Tepkiler: serhatsryldz49, Ultrasound98 ve Metemayt

cell_im38

cell_im38

Üye
(Arkadaşlar ilk önce herhangi bir browsere giriyoruz.(tercihim ucbrowser)Sonra download.browser.ovi.com adresine gidiyoruz ve ordan downloada tıklıyoruz ve .jad dosyasını install yapıyoruz uc browserden. sonra yüklüyor . Artık Açılmaktadır Nokia tarayıcınız :) Çağatay)

teşekkürler yaptım oldu yapamayan arkadaşlar ben böyle yaptım müzik>seçenekler<indirmeler>adrese git>download.browser.ovi.com>git dedikten sonra download deyin oluyor

• Beğen
Tepkiler: GDDR5

HereİsJohnny

Üye
onu boşver de 5130da mağaza sorunlu bende. Çakışan hatası alıyom

cagatayciftci

cagatayciftci

Üye
    Konu Sahibi
kazelburak kardesim burdan bakabilirsin ALINTI

Dikkat : Phoneix ile sadece yazılımsal sorunlar sonucunda açılmayan,reset atan, sürekli kasma yapan ve kitlenen telefonlara yazılım tekrar atılabilir. donanımsal arızalar sonucu açılmayan telefona yazılım atılamaz, atılsada çözüm olmayacaktır!!!.

İlk olarak telefonumuzun RM kodunu ve Ürün kodunu öğrenelim.
Bunun için ana menü ekranında iken *#0000# yazıyoruz.Ekranda telefonumuzun RM kodu ve versiyon numarası yazar.Bu RM numarası ile telefonumuzu güncelleyebilir.
Ürün kodunuda telefonumuzun bataryası altında bulunan bilgi etiketinden öğreniyoruz. bu kod telefonumuza yüklü olan firmware i belirler. Türkçeleştirme işlemi için bu kodu değil nette bulacağımız telefonumuza uygun olan kodu kullanacaz.

Önemli Not: Telefon rehberinizi ve bilgilerinizi yedekleyin hepsi silinecektir.
Telefonun şarjı tam olsun.hatta telefonu şarja takılı şekilde bu işlemleri yapın.

Programın kullanımı aşağıdaki gibi kolay gelsin.

Phoneix Türkçe Kullanma Kılavuzu

Phoenix'i yüklemeden önce bilgisayarınızda bulunan tüm PC Suite, Software Updater, Nokia Connectivity Cable Driver, Nokia Flashing Cable Driver, Nokia Service Tool Drivers, PC Connectivity Solution gibi Nokia ile ilgili tüm yazılımları kaldırmanız gerekli. Kaldırma işleminde Your Uninstaller gibi programlardan birisini kullanmanızı tavsiye ederim çünkü normal program kaldırma seçeneğinden kaldırma yaptığınızda registry den program artıkları silinmiyor ve bu kalan parçacıklar da yükleme esnasında problem yaratıyor. Tüm programları kaldırıp, registry'i temizledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Aşağıdaki linkten Phoenix'i indirin ve kuruluma başlayın. Kurulun biraz uzun sürebilir. Phoenix le beraber bir kaç yazılım daha yüklüyor.

Phoenix Service

Phoenix kurulumunu yaptıkdan sonra Nokia PC Suite veya Ovi Suite yazılımının son sürümlerini yükleyebilirsiniz. Nokia programlarını yüklemekdeki amaç hem kablo sürücülerini düzgün bir şekilde yüklemek hem de daha sonra PC Suit'i kullanma imkanı vermesi.

Tüm yüklemeler yapıldıktan sonra tekrar bilgisayarınızı kapatıp tekrar açın.

1-Phoenix'i açın "File" > "Open Product" e basın ve listeden uygun olan cihaz adını seçin(Sol kutuya RM kodunu yazın).
2-Sonra "Tools" Menusunden "Data Package Donwnload" a basın cihazınızın bataryası altında bulunan product code yi (veya Türkçeleştirmek için kullanacağınız kodeyi) bu kutuya yazın ve "Check Availability" e basın product found yazısı çıkınca bilgileri kontrol edin ve telefonunuzla uyuşuyorsa "Download" a basıp indirmeye başlayın.
3-İndirme işlemi bitince programı kapatıp tekrar açın(yoksa program indirilen dosyayı görmüyor.)
4-"Open product" deyip yine cihazınızı secin.sonra "Flashing" menusunden "Update Firmware" i açın.
5-Açılan pencerede "..." ya basarak yeni açılan pencerede ki indirdiğiniz imaj dosyasını secin.
6-Dead Phone kutusunu işaretleyin.Yazılım atma işlemine başlamak için "Refurbish" e basın ve yazılım işlemi tamamlanana kadar bekleyin. (yazılım atarken çıkan mesajları aşşağıda örnek olarak verdim. ordan takip edebilirsiniz.)

Ek Not: CFW ve Önceden indirilmiş FW yüklenmesi.( Elinde indirilmiş firmware bulunmayanlar bu notu es geçebilirler)

CFW veya daha önceden elinde bulunan firmware'i yüklemek isteyenler Phoneix i açmadan önce ellerinde bulunan CFW veya orjinal FW sürüm dosyalarını
C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-XXX\ dizini içine atın (sürüm dosyaları RM-XXX içinde olmalı,alt klasör olmayacak ).( XXX yerine cihazınızın RM'sini yazın örnek olarak n79 için RM-348 gibi ).
Daha sonra phoneix açın ve yukardaki anlatımda 1-4-5-6. adımları (2.ve 3. adımları atlayın) yaparak CFW yüklemesini tamamlamış olursunuz.

Yazılım atma işlemi sırasında birkaç sürücü daha yüklenir bu sizi korkutmasın.Bu arada şunu da belirteyim, benim başıma da gelmişti, sürücü yüklenirken bilgisayarın açılıp kapanması gerekiyor, bu arada yazılım atma işlemi başarısız oldu şeklinde uyarı çıkabilir. Telefonu açmak için uğraşmayın, biraz bekleyin telefon kendisini açar. Siz sadece bilgisayarınızı kapayıp açın ve yazılım atma işlemine yeniden başlayın. Bu sürekli olan bir olay değil, yani olmaya da bilir. Ben sadece uyarı olarak belirtmek istedim.

Yazılım atma işlemi sona erdikten sonra "File" > "Close Product"a basıp, telefonun USB data kablosunu çıkartabilirsiniz.

Örnek: Nokia N79 yazılım atma süreci aşağıdaki gibi olmaktadır. (Kendi Telefonuma yeniden yazılım atarken çıkan loglar )

Flashing startedCreating product data items listProduct data items list createdBackup not requiredFlashing phoneInitializingAsic CMT: Verifying communication to device...Getting product info...Loading image files...AdlServer: Rebooting...Closing connectionOpening RAW connection...

Burdan sonrasında telefon kendini normal bi şekilde açacaktır. Telefon açıldığında ingilizce olarak gelebilir. Saat,Tarih ayarlarını yaptıkdan sonra menüden Türkçe yi ayarlayabilirsiniz. Eğer menüde türkçe yoksa product kodunu değiştirip tekrar yükleme yapmanız gerekir.
Geçmiş Olsun. Telefonunuz yeniden sizinle.

Yukardaki anlattıklarımı adım adım yaparsanız hiç bir sorunla karşılaşmadan sorununuzu halledebilirsiniz.

Ve unutmadan donanımsal arızalar yüzünden açılmayan telefonları bu şekilde tekrar çalışır vaziyete getiremeyiz.
Nokia Software Updater,Ovi ile yazılım yüklerken herhangi bi nedenle yarım kalan yüklemelerde ve kullanırken oluşan yazılımsal sorunlardan dolayı telin reset atması açılmaması gibi durumlarda bu yöntem uygulanabilir.

HereİsJohnny

Üye
bu işlemi yaparım ama riskli iş ya ufak bi hata bile büyük sorun olabiliyo

Uhops

Uhops

Üye
yaptım sağolun

ak_ayan

Üye
Arkadaşlar ilk önce herhangi bir browsere giriyoruz.(tercihim ucbrowser)Sonra download.browser.ovi.com adresine gidiyoruz ve ordan downloada tıklıyoruz ve .jad dosyasını install yapıyoruz uc browserden. sonra yüklüyor . Artık Açılmaktadır Nokia tarayıcınız :) Çağatay

ASHA 201 de opera ile yaptım düzeldi teşkkr

ustaf

Üye
allah senden razı olsun gardaaaaaaaaaaaaşşşş :D :D :D :D :D :D

Ultrasound98

Ultrasound98

Üye
(Arkadaşlar ilk önce herhangi bir browsere giriyoruz.(tercihim ucbrowser)Sonra download.browser.ovi.com adresine gidiyoruz ve ordan downloada tıklıyoruz ve .jad dosyasını install yapıyoruz uc browserden. sonra yüklüyor . Artık Açılmaktadır Nokia tarayıcınız :) Çağatay)

teşekkürler yaptım oldu yapamayan arkadaşlar ben böyle yaptım müzik>seçenekler<indirmeler>adrese git>download.browser.ovi.com>git dedikten sonra download deyin oluyor
Yapıyorum ama servis kullanılamıyor hatası alıyorum

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Benim x2 dual verem etti beni opera ve diger tarayıcılar calismiyor sadece nokia çalışıyor . Güvenlik kodunuda değiştirilmiş. Hard format atamiyorum. Flash romu bulmam gerek .

Üst Alt