Nokia S40 menüye nasıl uygulama eklerim?

Sponsorlu Bağlantılar

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Nokia S40 menüye nasıl uygulama eklerim?
Arkadaşlar merhaba bir soru soracağım lazım. Nokia S40 cihazların menüsüne uygulama nasıl eklerim? Anlamadıysanız mesela bir bayiinden Nokia s40 cihaz aldığınızda örneğin Turkcell den aldığınızda menüde Turkcell İm oluyordu işte onun gibi uygulama nasıl eklerim menüye? Mesela Bir arkadasta Nokia 8800 Arte menüsüne Opera Mini eklemiş resimdeki gibi. Yardımcı olursanız sevinirim.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
1. Yöntem Şimdi bu olay öyle kolay değil . Nokia cooker ile yazılım dosyasını açacaksın , pm dosyası düzenlemen gerecek. Gerekli görselleri bulacaksın düzenleyecek mif (yanlış hatırlamıyorsam) formatına çevirip telefona uygulaman gerekiyor (sonra attığın yazılım adam akıllı çalışmayabilir)

2.Yöntem Uygulamayı yapan kişi direkt ana menüye ekleme komutu vermişse ana menüde yer alabilir. Yazılım destekliyorsa tabiki . Her S40 bir değil. X2-00'da ram tüketim menüsüne / çalışan uygulamalar menüsünü açmanız mümkündü . 6300'da açıp öylece bakıyordunuz işlem yapamıyorsunuz.

3.Menüye uygulama eklemektense ana ekranda widget olarak eklemek.

4.menüde uygulama ekle varsa olabilir. Dediğim gibi her s40 telefonda bu olay yok. 6230 'da bir S40 iken 8800 arte de S40.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
1. Yöntem Şimdi bu olay öyle kolay değil . Nokia cooker ile yazılım dosyasını açacaksın , pm dosyası düzenlemen gerecek. Gerekli görselleri bulacaksın düzenleyecek mif (yanlış hatırlamıyorsam) formatına çevirip telefona uygulaman gerekiyor (sonra attığın yazılım adam akıllı çalışmayabilir)

2.Yöntem Uygulamayı yapan kişi direkt ana menüye ekleme komutu vermişse ana menüde yer alabilir. Yazılım destekliyorsa tabiki . Her S40 bir değil. X2-00'da ram tüketim menüsüne / çalışan uygulamalar menüsünü açmanız mümkündü . 6300'da açıp öylece bakıyordunuz işlem yapamıyorsunuz.

3.Menüye uygulama eklemektense ana ekranda widget olarak eklemek.

4.menüde uygulama ekle varsa olabilir. Dediğim gibi her s40 telefonda bu olay yok. 6230 'da bir S40 iken 8800 arte de S40.
Bı uygulamaya menüye ekleme komutu nasıl veriliyor?

Birde hangi S40'larda uygulama ekle var?

Bu arada menüye uygulama koymazdım ama görüntüsü güzel olsun diye koyacağım

Birde mif formatına çevirip telefona atıp açınca ne olacak?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bı uygulamaya menüye ekleme komutu nasıl veriliyor?

Birde hangi S40'larda uygulama ekle var?

Bu arada menüye uygulama koymazdım ama görüntüsü güzel olsun diye koyacağım

Birde mif formatına çevirip telefona atıp açınca ne olacak?
Onu bilmiyorum . Zor iş r.01 uzantılı dosyalar oluyor yazılım dosyası içinde.

Hangi S40 sorusuna cevabım bilmiyorum

X2-00'da denedim saçmalıyor telefon. Gerek yok.

gonyalı

gonyalı

Üye
Widget neyinize yetmiyor yav

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Onu bilmiyorum . Zor iş r.01 uzantılı dosyalar oluyor yazılım dosyası içinde.

Hangi S40 sorusuna cevabım bilmiyorum

X2-00'da denedim saçmalıyor telefon. Gerek yok.
Teşekkürler hocam o zaman denemem yazılımsal sorun çıkarır diye. Birde uygulamaya menü ekleme komutunu nasi vercez öyle deniyim. O da olmassa boşver gitsin.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt