Nokia N8 ve 5800/X6 Müzik !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N8 ve 5800/X6 Müzik !
Evet çoğu kişinin yorumlarını gördüm ve symbianlabs gibi yerlerden araştırma yaparak n8in ses kalitesi ile x6 ve 5800 modelinin ses kalitesini inceledim...

Nokia N8de HDMI Cıkışı ile Dolby ses kalitesi sağlandığı doğru ancak bu ses kalitesi hoparlörden değil bağladınız cihazdan cıkacaktır.

Nokia N8in standart bir hoparlörü bulunuyor ve çelik hoparlörde değil. 2D Ses Düzeni kullanılmış

N79 Modelinin biraz geliştirilmiş ses versiyonunu kullanmışlar ...

Nokia 5800da ise 2DSX Hoparlörler mevcut ve XpressMusic Çipidir. Özel Alaşımlı Katmandan oluşturmadır ve DB oranlarını net biçimde duyabilirsiniz.

Nokia X6 da ise Yonga seti kullanılmıştır. ve şuan nokianın en kaliteli ses veren telefonudurki (Europe Nokia'da bu yazıyı görebilirsiniz.)

bunları kıyasladığınız zaman N8 sönük kalacaktır. ancak bende bir N8 Hastasıyım tabiki kulaklıkla dinlediğinizde pek bi farkı olmasada hoparlörlerden gelen seste bariz kalite farkını göreceksiniz...

:oke:

• Beğen
Tepkiler: bayce

cenewar88

cenewar88

Üye
bu konuda haklısın. n8in hoparlörü iyi değil. ama bi creative 5+1 tak dene :D müzik setimden bu ses çıkmıyor

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
evet evet öyle HDMI Cıkısı olunca bizimkiler sönüyor :D

SilentOne

SilentOne

Üye
hdmı farkı işte ama bn tv-out da idare ediyor yha projeks ionda da iyi bir randıman aldım ama hd goruntu veremiyoz malesef

lasvetorus

lasvetorus

Üye
Ses te 5800 a yetişicek telefon daha çıkmadı :ehe

Anußis

Anußis

Üye
    Konu Sahibi
hdmı farkı işte ama bn tv-out da idare ediyor yha projeks ionda da iyi bir randıman aldım ama hd goruntu veremiyoz malesef

:) X9 u bekleyecez artık biz müzikçilerde:D hdmı cıkısı falan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt