Nokia N70 Hakkında Herşey Burada Toplanıyor.. (Tek Konu)

Sponsorlu Bağlantılar

bassavci

bassavci

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N70 Hakkında Herşey Burada Toplanıyor.. (Tek Konu)
2 MEGAPİKSEL KAMERASI İLE NOKIA N70; AKILLI ÇÖZÜMLER SUNUYOR.

Nokia Nseries yüksek performanslı multimedya ürünlerinin bir parçası olan Nokia N70 ile mobil fotoğrafçılık çok kolay...

Amsterdam, Cancun, Hong Kong ve Kuala Lumpur'da tanıtımı yapılan Nokia N70 şık tasarımı, kolay kullanımlı ve çok yönlü mobil fotoğrafçılık çözümleri , kişisel üretim ve eğlence özelliklerini birarada bulunduran 3G/WCDMA* destekli bir smartphone'dur. 2 megapiksel kamerası, entegre flaşı ve video aramaya* yönelik ön kamerası ile Nokia N70; stereo FM radyo, dijital müzik çalar ve yeni 3 boyutlu oyunlar sunar.

Nokia yetkilileri yaptıkları açıklamada, "Nokia N70 ile kullanıcılara günlük hayatlarını tamamlayan bir ürün yaratma amacımıza ulaştık. Buna ek olarak Nokia N70, geliştirilmiş smartphone ve eğlence özellikleri ile mobil fotoğrafçılığı kolay ve eğlenceli bir hale getiriyor. Bununla beraber, 2005 yılının sonunda yarım milyar insanın kameralı cep telefonu sahibi olacağına inanıyoruz" dediler.

Kolay Mobil Fotoğrafçılık
"Kaydır ve çek" tasarımı mobil fotoğrafçılığı hızlı ve kolay bir hale getiriyor. Arka kamera kapağını kaydırdığınızda 2 megapiksel çözünürlüğündeki kamera otomatik olarak işleme geçer; görüntü ve video çekimi için cihazınız hazır durumu gelir. Entegre flaş ile tamamlanan 20x dijital zoom kapasitesi; manzara, portre, gece ve spor modlarını içeren yüksek kalitedeki görüntü ayarlarını tamamlar. Bunun ötesinde, cep telefonunun yan bölümünde yer alan deklanşör tuşu ile çekmek istenen görüntü kolayca yakalanıyor.

Görüntülerin ve video kliplerin saklanması, yönetimi ve düzenlemesine olanak sağlayan Nokia N70' de tüm fotoğraflar ve video klipler Nokia XpressTransfer çözümü ile PC' ye otomatik olarak kopyalanıp saklanabiliyor. Cep telefonunda yaratılan fotoğraf albümleri, PC'deki benzer albümlere otomatik olarak kaydedilir. Bunun ötesinde, Adobe Photosop Album Starter Edition yazılımı PC üzerinde fotoğrafları ve video klipleri düzenleme ve yerleştirme konusunda etkili bir çözüm sunar.

Yeni geliştirilmiş Galeri menüsü, görüntüler ve video klipler için ileri seviyede tarama imkanı sunar. Örneğin; görüntüler eklenen arka plan müziği ile slayt gösterisi olarak düzenlenebilir. Nokia XPress Printing çözümü ise çekilen görüntülerin; USB kablosu, Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisi veya Küçültülmüş Boyutlu Multimedya Hafıza Kartı (RS-MMC) kullanılarak anında baskı alınabilmesini sağlar.

Akıllı Çözümler
Kişisel ve profesyonel bilgi yönetimine yönelik mükemmel ve güçlü bir cihaz olan Nokia N70, ekli dökümanların görüntülenebildiği e-posta yönetimi, internet tarama, video streaming ve video arama* ve video paylaşma* gibi özellikleri desteklemektedir.

Hareket Halindeyken Eğlence
Stereo ses destekli dijital müzik çalar, FM radyo ve Görsel Radyo (FM Visual Radio) çözümleri ile 126 gr ağırlığındaki Nokia N70, cepte taşınabilir mükemmel bir müzik deneyimi sunuyor. Nokia N70, önceden telefona ya da satış paketindeki Hafıza Kartı' na (RS-MMC) yüklenmiş örnekleri de olan S60, Java 2D ve 3D oyunları da desteklemektedir.

108.8x53x21.8mm ölçülerindeki Nokia N70, Series 60 platformunun desteklediği 2 megapiksel kameraya sahip en küçük 3G/WCDMA* destekli smartphone'dur. Nokia N70'in 2005 yılının üçüncü çeyreğinde satışa sunulması beklenmektedir.

(kaynak:Nokia)

Ekran ve Kamera:
Ekran: 262.144 renk, 176 x 208 piksel
Kamera: dahili 2 megapiksel dijital kamera, zaman ayarı, flaş lambası, 20x dijital zoom; ön kapakta dahili VGA dijital kamera, 2x dijital zoom
Video kayıt: MPEG4, H.263
Video çalar: MPEG4, H.263, Real Video 8, Video Streaming

Veri iletişimi:
PTT (Push-to-Talk): var
WAP: WAP 2.0
HTML Browser: xHTML, HTML 4.01 ve JavaScript 1.5 desteği
GPRS: Class 10
EDGE: - EGPRS
HSCSD: var
Bluetooth: var (100 metreye kadar)
Kızılötesi İletişim: -

Mesajlaşma ve Eğlence
SMS: var
EMS: -
MMS: var
Instant Messaging: var
E-Mail: Pop3 / SMTP / IMAP4
Dahili hafıza: 30MB
Java: Java™ MIDP 2.0
Radyo: FM radyo, Visual Radio desteği,
Zil melodileri: Polifon, MP3
Müzik çalar: Real Audio Player (MP3, AAC, AAC+, eAAC+, Real Audio V8, WAV, WMA, AMR desteği)
Oyunlar: var / 2D VE 3D OYUNLAR YUKLENEBİLİR

Fonksiyonlar:
Ses kaydı: var
Ses ile Arama: var
Sesli Komutlar: var
Titreşim: var
Konferans Görüşme: -

Diğer özellikler:
Hafıza Kartı: RS-MMC hafıza kartı yuvası
Ahizesiz Kullanım Hoparlörü: var
Nokia Series 60 2nd Edition kullanıcı arayüzü, Symbian OS 8.1a işletim sistemi, ekran ve tuştakımı için otomatik ışık ayarı, 5 yönlü navigasyon tuşu, USB 2.0 bağlantı yuvası (PopPort üzerinden), Word/Powerpoint/Excel ve Adobe pdf görüntüleyici, çift yönlü görüntülü görüşme imkanı, video ve resim editörü.
MMC slotu

(Kaynak:teknomag)

<span style="color:red"> </span>

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Doğubankta var 1250 dolar dediler.. ;)

metintekin

Üye
böyle bir tel çıkacakken millet nasıl 6680 e 1 milyar sayıyooo ????

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bu arada bizim arkadaşta 1150 ytl&#39;ye 6680 almış.. :ehe:

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
walla bence n70 n90 dan daha güzel görünüyo :artı:

RockFord Fosgate

Üye
ben 7710 u satıp cıkınca bundan alacam baya ıyı alet sık ve ozellıklı hayret nokia yapmazdı ama yapmıs ıste:)))

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
Originally posted by RockFord Fosgate@Sep 21 2005, 07:42 PM
ben 7710 u satıp cıkınca bundan alacam baya ıyı alet sık ve ozellıklı hayret nokia yapmazdı ama yapmıs ıste:)))
[post=173150]Quoted post[/post]​
:haha: :haha: ewet nokia dan beklenmeyecek kadar küçük :DD

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Çokta küçük değil.. :nono:

free

free

Üye
Originally posted by van_hoijdonk@Sep 21 2005, 07:27 PM
Bu arada bizim arkadaşta 1150 ytl&#39;ye 6680 almış.. :ehe:
[post=173115]Quoted post[/post]​
bari 6681 almaya ikna olsaydı çok yazık 3g çok bekler daha
bizim ülkede 100km karayolu 1 yılda bitiyor 3gye yarın başlasalar 2 yılda anca biter :haha:
n70de 3g var ama benim beğendiğim yönü telefonda eksik yok,herşey orta karar veya iyi var işte nokia nasıl yaptı anlamadım mono mp3 koymasa bari,sanki hala bir eksiği çıkcakmış hissinden kurtulamadım

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Beni üzen Fotoğraf ve Video kalitesinde hâla ileri adım atılamamış olması :vur:

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
Originally posted by van_hoijdonk@Sep 21 2005, 07:52 PM
Çokta küçük değil.. :nono:
[post=173168]Quoted post[/post]​
walla diğer telefonlarla kıyaslayınca küçük demiyimde normal geldi yani diğer nokia lara nazaran küçük demek istedim

Gokhan43

Gokhan43

Üye
N90&#39;a göre olabilir :ehe:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
133 gr ya insaf.. ;)

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
Originally posted by Gokhan43@Sep 21 2005, 10:37 PM
N90&#39;a göre olabilir :ehe:
[post=173409]Quoted post[/post]​
abi n90 benim 6600 dan bile daha takoz yaw :P

ama n70 hoşuma gitti çok büyyük değil

bassavci

bassavci

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by van_hoijdonk@Sep 21 2005, 10:57 PM
133 gr ya insaf.. ;)
[post=173445]Quoted post[/post]​

n70 125 gram.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Farketmez yinede ağır.. :ehe:

lossalive

Üye
Şu an öyle bir zamandayızki insanın telefon alırken 2 kere düşünmesi bile yetmiyor ;;)

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Mesela zoom :ehe:

Hangi telefonu alayım derken , Mobil Teknoloji de telefon yerini başka şeylere bırakacak :lol2:

metintekin

Üye
bu telefonda radyo yoktu dimi?
dahili hafızası ne kadardı?

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Radio olması lazım.. ;)