Nokia Maps Ile Adres Sorma Devri Kapandı

Sponsorlu Bağlantılar

motormen384

motormen384

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Maps Ile Adres Sorma Devri Kapandı
Gps Aygıtı Olmadan Haritaya Bak ( Nokia Maps )
Nokianın bu uygulaması ile Gps özelliği olmayan telefonlara bu özellik kazandırılmaya çalışılmış. Peki yer bildirme özelliği nasıl sağlanıyor derseniz harita üzerinde bir noktadayken SMS aracılığı ile yerinizi gönderebiliyorsunuz. Ama SMS ya da GPRS kullanmadan mevcut harita üzerinde heryeri dolaşıp bilgi alabiliyorsunuz. Şu an sadece İstanbul ve Ankara haritaları mevcut ve bu haritalar yeni eklendiği için güncel haritalar.
Programın en güzel özelliği gitmek istediğiniz bir yer için önce başlangıç noktası sonra varış noktası seçip nasıl gitmek istediğnizi belirtiyorsunuz (yay veya araba ile) daha sonra program size animasyon olarak yani harita üzerindeki caddelerden gerekli bilgileri vererek devvam ediyor ve varış noktasına ulaşıyor.
Ayrıca program haritaları telefona yüklemek için kart okuyucu istiyor. Yani programın çalışması için hafıza kartınızı kart okuyucuya takıp pc ye takmanız lazım. Program hafıza kartını tanıyor ve o şekilde haritayı karat atıyor.Şimdi nasıl halledeceğimizi anlatayım.
Destekleyen Modeller: n70 n72 n73 n93i 6110navigator 6120 classic
1.
adresine giriyoruz. Resimde de gördüğünüz üzere ortadaki linkte MAPS IN YOUR POCKET linkine basarak cep telefonu yazılımını yüklüyoruz. Yaklaşık 3,5 mb civarı bir yazılım. Kurması uzun sürebilir. Alttaki linkte bulunan MAPS LOADER ise haritayı telefona yüklemek için kullanılan yazılım. Bunu da pc ye kuruyoruz.
Eğer isterseniz N 70 için olan her iki programı
adresinden indirebilirsiniz…

2.Önce Pc yazılımını pc ye kuruyuoruz ve masaüstüne Map Loader simgesi geliyor. Açıyoruz ve bu uyarı geliyor

Ok deyip geçiyoruz (buarada hafıza kartını kart okuyucu ile pc ye takmış olmamız gerek)
3. Map LOader açışıyor ve bize mevut kıtaları sunuyor. Burada en altta Europe haritasının önündeki ok a basıyoruz. + ya basarsak tüm avrupayı yükleriz. Ok a basınca ortada bir liste daha açılıyor ve burada altlarda Türkiye seçeneğinin önündeki + işaretine basıyoruz ve Türkiye haritası sağda lsiteye ekleniyor.

4. Yüklendiğine dair uyarı geliyor ve bitince ok e basıyoruz.

Pc ile burda işimiz bitti. Şimdi telefona gidiyoruz programı açıyoruz. İlk açılışta biraz uzun sürebilir açılması endişe etmeyin. Program açılınca ilk iş Seçenekler/Ayarlar/Şebeke den şebeke kullanımını kapatın eğer yer bildirimi yapmak istemiyorsanız. Ayrıca açılışta bluetooth ile pc nize bağlanmak isteyebilir. Ben bağlandım ve bi seferde bğlanmadan denedim. Pek bi faydasını göremedim. Sanırım bu özellik bluettoth ile çalışan Gps modüllerini bulması için.Bunu da geçtik.Açılışta dünya haritası gelecek ,joystick ile istediğimiz yere gidiyoruz. * tuşu ile yakınlaşıp # tuşu ile uzaklaşıyoruz, 0 tuşuna basarak 2 boyutlu veya 3 boyutlu gezebilirsiniz
Benim en begendigim özelliği yukarıda da belirttiğim gibi animasyonlu gösterim. Harita üzerinde Seçeneğe basıp ROTA BELİRLE ye geliyorsunuz. Başlangıç konumuna tıklayıp Haritadan diyoruz. Haritada istedigimiz yere tıklıyoruz. Sonra aynısını varış noktası iç.inde yapıyoruz.Sonra ROTAYI GÖSTER diyoruz,mesafeye göre önce hesaplama yapıyor. Sonra tekrar Seçeneğe basıp SİMULASYONU BAŞLAT diyoruz ve başlıyoruz gezmeye
Programı kurcaladıkça göreceğizki haritaı gezerken eğer istersek her tüelü sinema, restoran, kamu kuruluşu, hastane vs gibi yerleri de gösteriyor işaretle ve üzerine gelince adres ve telefon bilglerni de veriyor…

• Beğen
Tepkiler: okayk ve r0ket

wuc

wuc

Üye
s40 a olsada yesek

akustas

akustas

Üye
Ben de yükledim.Gerçekten çok güzel..
Herkese tavsiye ederim :oke::)

svip

svip

Üye
arkadaşım haritayı ne yaptıysam yükleyemedim,bunu dosya olarak hazır alıp tele atamaz mıyız?

enigma

enigma

Üye
herşeye çözüm bulundu bi nokia mapsa çözüm bulunamadı . ***** olayından bahsediyorum.

leiche

leiche

Emekli Yönetici
emeğine sağlık süper

enigma

enigma

Üye
arkadaşım haritayı ne yaptıysam yükleyemedim,bunu dosya olarak hazır alıp tele atamaz mıyız?
dostum programı tele yükledikten sonra haritaları yüklemeden önce programı bir kere çalıştırman gerekiyor değilse hafıza kartını görmeyebilir. tam sorun nerde bilmiyorum ama daha fazla bilgi verirsen sevindirik olur senide sevindirik ederiz :islik

Flagellvm.Dei

Flagellvm.Dei

Üye
yaaa proyu çalıştırdım..kartı sonra taktım pc'ye ama genede görmüyor...internete bi kere bağlanmak mı lazım illa ??

Hem bu E50 de çalışıyor mu ? Nokia Map 1.0 bana yüklendi..açılıyorda yani herşey ok gibi..tek haritaları görmek kaldı ...

polo291

polo291

Üye
güzel.

ilivic

ilivic

Üye
kardeş n73 için yok burda

hirro

Üye
bende beceremedım :S programı bana yollayan olursa sevinirim [email protected] şimdiden teşekkürler

maps_331

Üye
yokki.....

kullanici62

Üye
N80 için yokmu birader maps mops vs. ? :)
FP-1, FP2 değil pre-fp1 benimki :D

Kingmortall

Kingmortall

Üye
olmuyo bu n73 e kardeşim link e giriyorum sory diyo :off:

xkence2

Üye
kardeş linki yenilermisin lazım bana bu mapsler

omer1230

omer1230

Üye
çok saol arkadaş mükemmel bişey bu kadın sesle yönlendiriyor ama bi zaman sonra çok sıkıyor:naughty:

avcı_18

Üye
la yalan olum kanmayın sakın

kur

kur

Üye
100 % DOGRU;;
1-N70 kurdum Gps yok fakat haritada 2 nokta arasinda simulasyon gezintisi yapiliyor...
sadece nokia sitesinden indirdigim (Turkce ses) N70 tarafindan desteklenmedi...
2-N95 de super calisiyor .gps ayarlarini devre disi birakiyorsunuz..
3 boyutlu simulasyonu (benzetim:yazan yerdir)SESli olarak yapiyorsunuz.
Konuyu acan arkadasa bilgilendirdigi icin tesekku:aha:r edin...

r0ket

r0ket

Üye
açıklama için sağolasın kardeşim

tetikci42

Üye
kardaşım benim telefonda önceden varmış bende ne işe yarıyo diyo merak ediyodum ama nedense bi türlü yapamadım dediginizi

Üst Alt