Haber Nokia Lumia 1020 Ile Okan Bayülgen'in Kadrajından Istanbul

Sponsorlu Bağlantılar

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Aynen zaten 5M.piksel kameramız var birde 4'de düşürmeyelim :ehe Bundan sonra 4:3 :yuru
aslında resim çekip aynı kareyi pc de deneme yapmak lazım ben akşama denem yapıcam bakalım ne kadar fark ediyor

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
o 16-9 ve 4-3 ile ilgili olması lazım genelde çünkü s4 de de en yüksek çözünürlük 4-3 13mp 16-9 ise 9,6MP diye geçiyor bende böyle gözükmediği için yazamıyorum ancak sizin telde 4-3 de ne yazıyor acaba merak ettim şimdi bu arada sizde pro cam sürümü kaç acaba onada bakarmısınız bir bu arada çözünürlük ayarı yok densede binevi bu çözünürlük oluyor
procam sürümü:1.6.0.2

4:3'te resim boyutu %25 artıyor ve 8MP oluyor.

4MaGuS

4MaGuS

Üye

hım o zaman hayırlı olsun diyelim herkeze ve 4-3 kullanılmasını önerelim bence kamerada birazda olsa iyileştirme yapar zaten bir yabancı haberde bunu görmüştüm 4-3 kullanın daha iyi diye pek aldırmamıştım demekki adamlar biliyormuş

PureFood

PureFood

Üye
Bende hep 7MP çekim modunda. İlginç.

abi 4:3 modu ne demek tam olarak ve nasıl yaparız ? bizim standart olan nedir ? 16:9 mu ?

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Bende hep 7MP çekim modunda. İlginç.

abi 4:3 modu ne demek tam olarak ve nasıl yaparız ? bizim standart olan nedir ? 16:9 mu ?
pro camerada ayarlar kısmına gir en boy oranı 16-9 u 4-3 yap o yoksa normal kamerada fotograf ayarları görüntü oranı 16-9 u 4-3 yap dene bunu yaptıktan sonra resim çek daha sorna resim bilgisinden bakabilirsin detaylara

• Beğen
Tepkiler: PureFood
suyunsesi

suyunsesi

Üye
telefondan rarlayamıyorum:ehe

Emirgan sahilden:)
Ali bey maşallah, ancak birde dediğim gibi önü açık bir yerden karşı kıyıyı çekin. 1020 yi aldığınızda da aynı yerden karşı kıyıyı çekin :D farka birlikte bakalım. (Bu arada hayırlısıyla ne zaman alacaksınız 1020 yi :P)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Ali bey maşallah, ancak birde dediğim gibi önü açık bir yerden karşı kıyıyı çekin. 1020 yi aldığınızda da aynı yerden karşı kıyıyı çekin :D farka birlikte bakalım. (Bu arada hayırlısıyla ne zaman alacaksınız 1020 yi :P)
bu nasıl:)

• Beğen
Tepkiler: YasirTaHazal ve PureFood
lolaman

lolaman

Üye
Bunlar fotoğrafsa bizim telefonların çektikleri ne? :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
birinci part rar konuya eklendi

ikinci de eklendi:)

Son düzenleme:
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Ali bey elinize sağlık bu resim aslında belli ediyor. Karşı kıyıdaki yapılara yada köprüden geçen araçlara zoom yaptığımda neredeyse parça renk dışında birşey kalmıyor. Şimdi de rar dosyalarını indiriyorum. Bakıp en kısa zamanda yorum yazacağım :)

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Yani procam dan özelliğine baktığınızda düşük mp gösteriyorsa Pro cam dediğimiz program kameranın kalitesini mi düşürüyor?Ama çekerken gayet güzel gibi :hmmm Birde birşey sorucam 16:9 ile 4:3 'ün farkı ne?

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Kendimce resim karşılaştırması yaptım ve sizlerle paylaşıyorum. Tabiki de benim yaptığım bile doğru bir karşılaştırma olamaz. Ancak yinede gördüklerimi görmenizi istedim.
Buyrun birinci resim. (Lumia 925 ve 1020 ile çekilmiş resimler yan yana).

İkinci resim. (Lumia 925 ile çekilmiş resimde zoom).

Bu da 3. Resim (Lumia 1020 ile çekilmiş resimde zoom).

Sonuç: Benim önce resimleri yan yana koydum. Sonra iki resimde de yaklaşık eşit uzaklıklarda birer bölge seçtim ve oraya zoom yapıp onuları da resimledim. 1020 o kadar zoom a rağmen bu kadar bozulma yapıyor. Çok çok başarılı. Kesinlikle profesyonel makinelerle karşılaştırılmayı hakediyor.
Yani procam dan özelliğine baktığınızda düşük mp gösteriyorsa Pro cam dediğimiz program kameranın kalitesini mi düşürüyor?Ama çekerken gayet güzel gibi :hmmm Birde birşey sorucam 16:9 ile 4:3 'ün farkı ne?
Onlar en boy oranları. Yani 4:3 te kareye daha yakın, 16:9 da dikdörtgen bir oran sözkonusu.

Son düzenleme:
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
@suyunsesi Turgay bey fotoğraf konusunda benden daha bilgili. Yalnız ufak bir ayrıntıyı paylaşayım. Yukarıda paylaştığım resim araçla hareket halindeyken çektim. Bir tripodla belki de çok daha iyi sonuçlar alınabilir.

Lumia1020'm muhtemelen önümüzdeki hafta içinde elimde olucak isterseniz birlikte bir çalışma yapabiliriz.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Est. Fotoğraf bilgim çok çok amatörce.
Birlikte bir çalışma çok güzel olurdu. İş yerimden müsait bir zaman ayarlayabilirsem (Koca fabrika için tek başına bir grafiker olarak çok yoğun oluyorum) görüşebiliriz :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Est. Fotoğraf bilgim çok çok amatörce.
Birlikte bir çalışma çok güzel olurdu. İş yerimden müsait bir zaman ayarlayabilirsem (Koca fabrika için tek başına bir grafiker olarak çok yoğun oluyorum) görüşebiliriz :)
zaten birbirimize yakınız. Gerekirse ben sizin için izin alırım o kadar hukukumuz var hacı abiyle:D

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Tamam o zaman buyrun misafirim olun:anlas:.

gıwıliler

gıwıliler

Üye
Zaten zoom yapılınca noise oluşması normal ama normal zoomsuzken de çok fazla noise var gerçekten :-)