Nokia e51 Telefonu hackledim Fakat IMEI Numarsı gözükmüyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

faultless

Üye
    Konu Sahibi
Nokia e51 Telefonu hackledim Fakat IMEI Numarsı gözükmüyor
S.a Öncelikle Maxicep'e teşekkür ederim;
Şu linkteki hackleme olayini yaptim; http://www.maxicep.com/symbian-s60v...w-hac-ked-resimli-detayli-anlatim-350325.html
Unsigned Nuace Talks & Zoom programini telefona yükledim.
Herşey okeydi fakat Programin özelliklerine girince Kayıt edilmedi dedi, bende kayıt yapmak istedim. Seri numarası 19 tane 9 idi girdim ve bana Seri numarası başarıyla kaydedilmiştir dedi. Fakat IMEI numarası bölümü boştu,
Programa yine özellikler deyince kayıt muhabbeti halen duruyor acaba IMEI numarası olmadigi içinmi kayıt yapmiyor yada kayıt yaptı benmi anlamadım. Kayıt yapıldığını anlayabilmek için ne yapmam gerekiyor ? Telefonlar hakkında pek bilgim yoktur.

Symbianist

Symbianist

Üye
onca yöntem vardı neden onu seçtin ki

Dracule Mihawk

Dracule Mihawk

Üye
bir sürü hack yontemi var kardeşim neden zorLadın o kadar kendini.. ugrasmana degmezdi smdi tekrar yeni cfw atman gerekcek.. başka ne cagre var biLmiorm ama..

faultless

Üye
    Konu Sahibi
onca yöntem vardı neden onu seçtin ki
çünki onların önerdikleri hiçbir dosyayı telefon kabul etmiyuor. Geçersiz sertifika yada süresi dolmuş diyordu.
Forumun en üst konusundaki UMU ile başlayan hiç olmadi zaten mecburdum onunla yapmaya fakat, oldu yani şöyle açıklayayım.
Bu uygulamayı yaptıktan sonra, istediğin unsigned programların hepsini kurmaya başladım. hatta xplorer dosyasını yada diğer sertifika süresi geçmiş olanları APP ile başlayan birşey dah avardi onu bile kurdu.
Yani, şu Xploreri kurdum yeni versiyonunu C:/sys/Bin dosyasına hellocaribde'ye gerek kalmadan açabiliyordum telefonu kapatincada yine açık halde girebliyordum. yani şunu anlamadım ben
Nuance Talks & Zoom programini kurdum Nuance.TALKS.Premium.v4.11.3.S60v3.SymbianOS9.x.Unsigned.*******-FoXPDA program bu.
El iyi kayıt yapiyordum lisans tamam diyor fakat lisans numarasını 19 tane 9 girerken " IMEI " bölümünde telefonun IMEI numarası gözükmüyor bu ne demek oluyor acaba ?

----------Eklendi @ 22:56:44 ---------- Yazıldı @ 22:53:54 ----------

bir sürü hack yontemi var kardeşim neden zorLadın o kadar kendini.. ugrasmana degmezdi smdi tekrar yeni cfw atman gerekcek.. başka ne cagre var biLmiorm ama..
Yeni CFW ne demek ? " yeni nivframe'mi " demek istiyorsun. Zaten telefonun en son nivframesini indirip yaptım. sadece arkadaşın dediği bir dosyayı değiştirdim aynısı ile. " yani;
Ölecek miyim doktor bey :)

Hasan

Üye
ben E51imi secman+installserver+xplore ile hackledim sen ne yaptın ya:kop:

faultless

Üye
    Konu Sahibi
şu ne yaptığımı bir anlatsanız dalga geçmek yerine bende mutlu olacağım ama ?????

Hasan

Üye
Nokianın sitesinden orjinal yazılımı yüklemen lazım herhalde ama emin değilim

faultless

Üye
    Konu Sahibi
ben yatacağım yarın bakarım tekrardan konulara fakat size zahmt olmazsa ne yaptığım hakkında kısa bir bilgi ve geri neyi düzeltip ardına tekrardan ne yapmalıyım onun çözümünü bana sunarsınız çok müteşekkir kalacağım size.

Hasan

Üye
IMEİ değişmiyor diye biliyorum bataryayi sök orda yazıyor zaten

Dracule Mihawk

Dracule Mihawk

Üye
çünki onların önerdikleri hiçbir dosyayı telefon kabul etmiyuor. Geçersiz sertifika yada süresi dolmuş diyordu.
Forumun en üst konusundaki UMU ile başlayan hiç olmadi zaten mecburdum onunla yapmaya fakat, oldu yani şöyle açıklayayım.
Bu uygulamayı yaptıktan sonra, istediğin unsigned programların hepsini kurmaya başladım. hatta xplorer dosyasını yada diğer sertifika süresi geçmiş olanları APP ile başlayan birşey dah avardi onu bile kurdu.
Yani, şu Xploreri kurdum yeni versiyonunu C:/sys/Bin dosyasına hellocaribde'ye gerek kalmadan açabiliyordum telefonu kapatincada yine açık halde girebliyordum. yani şunu anlamadım ben
Nuance Talks & Zoom programini kurdum Nuance.TALKS.Premium.v4.11.3.S60v3.SymbianOS9.x.Unsigned.ed-FoXPDA program bu.
El iyi kayıt yapiyordum lisans tamam diyor fakat lisans numarasını 19 tane 9 girerken " IMEI " bölümünde telefonun IMEI numarası gözükmüyor bu ne demek oluyor acaba ?

----------Eklendi @ 22:56:44 ---------- Yazıldı @ 22:53:54 ----------

Yeni CFW ne demek ? " yeni nivframe'mi " demek istiyorsun. Zaten telefonun en son nivframesini indirip yaptım. sadece arkadaşın dediği bir dosyayı değiştirdim aynısı ile. " yani;
Ölecek miyim doktor bey :)

Yani yeni versiyon demek istedim :D önce hard format atıp sonra tekrar versiyon yukLeyebiLirsin..

bu arada.. bana herkes doktor der :D sen doktor bey yazınca bi an beni tanıdıgını dusundm.. :D öLemeyeceksin merak etme.. bir kücük formatLa iş çözüLcek..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt