Nokia C6 ile ilgili Merak Ettikleriniz, Düşünceleriniz, Deneyimleriniz ve Sorunlar...

Sponsorlu Bağlantılar

Nokia C6 nasıl bir telefon sizce?

• Accayip Harika

Kullanılan: 35 32.7%
  • Güzel

Kullanılan: 41 38.3%
  • Ehh işte. Fena değil!

Kullanılan: 11 10.3%
  • Beğenmedim, Kötü!!!

Kullanılan: 11 10.3%
  • Yorumsuz...

Kullanılan: 9 8.4%

• Kullanılan toplam oy
    107

niko93

Üye
ya benim bu bluetooth sorununa yardim lutfen

__yasa__

__yasa__

Üye
benim akrabam nokia shopta bir görevli aynen anlattığı şu c6 sürgülü kapak olduğu için herkez bilir sürgülü kapaklarda arada film vardır hah işte o film çok kısaymış ve sadece oradan sorun veriyomuş benden demesi

ftsrn123

ftsrn123

Üye
bu telefon kesınlıkle alınmaz tavsıye etmıorum arastırın ınternetten nokia cd kitlenme sorunu yazın göreceksınız her türlü sorunu var şebeke sorunu kıtlenme sorunu bu konuyuda cozen yok onun yerıne samsung alın daha baska bırsey demıyorum son sahıbı olmak ıstemıyorsanız BENCE ALMAYIN BU TELEFONU:sopa:

hatta klavyeyi çıkarıncada telefon 2 ye bölünüyormuş...

abi abartmayın bazı şeyleri bende kullanıyorum..
1-) hiç şebeke sorunu yaşamadım gps 3g vs vs.... hatta arkdaşımda n97 n79 gibi modellerle karşılaştırdım gps i 2 kat hızlı diyebilrz..

2-) buda en ilgincime giden kitlenme srounu ? nedir abi bu telefnda naptğına bağlı bu bn oyun(sis ve ya hava) + opera mobile + mesaj ı genelde aynı anda kullanırım hiç sorun yaşamadım ???

3-) en bombasıda samsung :D :D arkadaşa bişey demiyorum ama büyük ihtimal bunu okudğu yerde samsung reklamı faln yapıorlar :D eniştemin vodafone bayisi var ve satılan teknk servis samsunglarla dolu ??

tabi nokia nın sistemi modifiyeye ideal ve programsal hatalarla servise gelenler çok halbuki bir hard formatla çözülebilecek hatalar bunlar.. bunlarda sonradan SERTİFİKALANIP yüklenün programlar yüüznden.

samsung ın tek artıısı alcağın modele bağımlı olmala berebar parmak ucu algılamasıdır yani c6-00 basınç algılar ama samsundaki bazı modeller parmak ucundaki ısıyı algılayan sensörleri kullanır....

--------------- Ekleme ---------------

benim akrabam nokia shopta bir görevli aynen anlattığı şu c6 sürgülü kapak olduğu için herkez bilir sürgülü kapaklarda arada film vardır hah işte o film çok kısaymış ve sadece oradan sorun veriyomuş benden demesi

bnde bu işerin az çok içindeyim ama hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım hatta n97 deki sürügüden farklı olarak sürgü bir alaşım kullanılarak yapılmış yani daha sağlam. ama aradı filmle iligili bir sorun yaşamadım yaşayanığında duymadım ama tabiki olabilr veya üretilen seriye bağlı olarakta bu hatalar gözlenebilir...

The Best OEZIL

The Best OEZIL

Üye
Hellox yuklerken yuklemeyi yarıda kestim. Şuan 33 GB A.B.. . . X.. Y . Z kdar hafıza war daha ne olsun :d

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
    Konu Sahibi
2-) buda en ilgincime giden kitlenme srounu ? nedir abi bu telefnda naptğına bağlı bu bn oyun(sis ve ya hava) + opera mobile + mesaj ı genelde aynı anda kullanırım hiç sorun yaşamadım ???
Opera Mobile ile birlikte ben hiçbir program açamıyorum. Hatta sadece Opera'yı bile adam gibi kullanamıyorum. 2-3 sekme açınca (bazen 1 tanede bile) RAM yetersizliğinden Opera Mobile kendini kapatıyor. O yüzden Opera 5.1 kullanıyorum devamlı ;)

Siz nasıl Mobile ile birlikle Oyun ve Mesajları kullanabiliyorsunuz açıkçası merak ettim :D Telefonunuzda boş hafıza (RAM) ne kadar normal kullanımda acaba?

Bir de bu aralar fotoğraflara bile bakamıyorum çoğu zaman. Yetersiz hafızza diyor galeriyi açmıyor. Telefonu kapatıp baştan açıyorum mecbur...

ftsrn123

ftsrn123

Üye
Opera Mobile ile birlikte ben hiçbir program açamıyorum. Hatta sadece Opera'yı bile adam gibi kullanamıyorum. 2-3 sekme açınca (bazen 1 tanede bile) RAM yetersizliğinden Opera Mobile kendini kapatıyor. O yüzden Opera 5.1 kullanıyorum devamlı ;)

Siz nasıl Mobile ile birlikle Oyun ve Mesajları kullanabiliyorsunuz açıkçası merak ettim :D Telefonunuzda boş hafıza (RAM) ne kadar normal kullanımda acaba?

Bir de bu aralar fotoğraflara bile bakamıyorum çoğu zaman. Yetersiz hafızza diyor galeriyi açmıyor. Telefonu kapatıp baştan açıyorum mecbur...

öncelikle önerim... telefonu alğında kurlu tüm programları sil ve hafıza kartına al

mesajları telefon hafızasından hafıza kartına al

ve kulladığın temayı kesinlikle TELEFON HAFIZASINI kullan...

ayrıca altını çiziyorum opera mobile da pek çok yerde gördüm kapanma soruununu son versiyon kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamıyorum ?? mesajlar içinde i-sms i kullanıyorum hatta.

spriman

spriman

Üye

aldığıma bin pişman oldum. Tamam dokunmatiği gayet hızlı. 8 gb hafıza kartımı fazla doldurduğum zaman kasmalar oluyor. Makinada aldığım günden beri kitlenme var. Msj yada çağrı geliyor telefon bekleme modundayken. ışık sensörü çalışıyor ama tuşkilidini açmaya çalıştığın zaman donuyor tlefon ekrana hiç görüntü gelmiyor. şimdiye kadar kullanan bütün arkadaşlarda bu sorun var. çare de hala bulunamadı. Bataryayı çıkarıp takmak zorunda kalıyoruz. şuan hala kullanıyorum. Telefonu alalı 4 ay oldu.

The Best OEZIL

The Best OEZIL

Üye
Msn ve facebook hala hata weriyo çözümü yok mu ?

The Best OEZIL

The Best OEZIL

Üye
Windows live messemger ve facebook wijget açılmyo hata weriyo. Ayrıca ovi de de bu programlar yok

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
    Konu Sahibi
Windows live messemger ve facebook wijget açılmyo hata weriyo. Ayrıca ovi de de bu programlar yok

Hımmm.. Bılmıyorum ben kendım kaldırmıstım facebook wıdgetı ;) bence cok gereksız. Sureklı ınternete gırıyo ve bataryayı somuruyor. Ben pek faceye takılmadıgım ıcın onemsemedım. Messenger da maıllerı dıyorsanız wıdget lerde eposta gerecı butun telefonlarda var sanırım? O degıl mı dedıgınz?

The Best OEZIL

The Best OEZIL

Üye
Hayır. Messenger chat programı

ken99

Üye
selam arkadaslar bende 1 ay once beyazı cok hos tek sorun gelen mesajlarda yeni gelmiş bazı mesajları 1 saat geri olarak gösteriyo napmalıyım onun dısında ısındım telime hiç kitlenme vs bişi yok:oke:

ftsrn123

ftsrn123

Üye
selam arkadaslar bende 1 ay once beyazı cok hos tek sorun gelen mesajlarda yeni gelmiş bazı mesajları 1 saat geri olarak gösteriyo napmalıyım onun dısında ısındım telime hiç kitlenme vs bişi yok:oke:

telefonla ilgili bir sorun yok çoğu arkdaş şimdi yazar saat ayarlarnı +2 + 3 yap die ama sorun oparatörlerin saatlerinde tüm telefonlarda var... ( saata e göre sıralayanlar.. mesala iphone da olmaz çünkü gelen mesajı direk gelme sırasna göre sıraya koyuyor) biliorsan saatler 1 saat ilerimi gerimi ne alındı ondan sonra oparatör saatleri değşmedi ve arada hala arkadan gelio

diyorsan benimkide iphone gibi olsn :D

FreeiSMS AllInOne v1.09 Final Express Signed Iphone Tarzı Mesaj. Yükle ve mesajlaşmaya başla.

buyur :D ama bu malesef demo ve gelen mesajları progrmaı kapattıktan sonra giirp tekrar göremiorsun ama açık bırakırsan programı kullanırsın ama ne bilim karşılıklı mesajlaşmalarda kullanabilrsn ben aynı anda 2 kişiyle konuşurken çok kullanıorum bir üstte ona dediğimi göre bilmek için :D

eğer indirirsne bazı arkdaşlar bazı sorun lara karşılaşmış türkçe karakter flan felen....
ben c6-00 kullanıyorum ve hiç bir sorunla karşılaşmadm :D
not: telefona kurduktan sonra günccellersen programı yeni skinlerde gelcektir..

ama illa saat ayarlınıda istiorsan benimki GMT +2 ANKARA ya göre ayarlı vve çok nadir arada bir karışıyor ..

eznoraa

Üye

Kesinlikle katılıyorum...Bende de var c6 ...kutudan çıktığından beri kayar kapakta oynama vardı özellikle alt kısmında telefonun...Zamanla dahada artıyor...Kvk ya verdim 1 aylık telefonu bu yüzden...'0 gündür serviste ses seda yok hala parça bekliyor...Bence daha iyi alternatifleri var...

Kayar kapağın gevşekliğinden sorun yaşyan yokmu benden başka ?

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
    Konu Sahibi
Kesinlikle katılıyorum...Bende de var c6 ...kutudan çıktığından beri kayar kapakta oynama vardı özellikle alt kısmında telefonun...Zamanla dahada artıyor...Kvk ya verdim 1 aylık telefonu bu yüzden...'0 gündür serviste ses seda yok hala parça bekliyor...Bence daha iyi alternatifleri var...

Kayar kapağın gevşekliğinden sorun yaşyan yokmu benden başka ?
Hayır hocam bence kayar kağağı falan çok güzel telefonun...

ozgur__52

Üye
kardeş bende de aynı telefon war we gayet güzel ama bir sorum olacak bu telefonu arabalarda radyo frekansına sokabilir miyiz? müzik aktarmak için?? birde ben navigasyonda sesli yönlendirmeyi bulamadım... :(( bir c6 seweni olarak yardımını bekliorum:bilmm

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
    Konu Sahibi
kardeş bende de aynı telefon war we gayet güzel ama bir sorum olacak bu telefonu arabalarda radyo frekansına sokabilir miyiz? müzik aktarmak için?? birde ben navigasyonda sesli yönlendirmeyi bulamadım... :(( bir c6 seweni olarak yardımını bekliorum:bilmm
Merhaba.

Araçta FM Transmitter olarak kullanamazsınız, öyle bir özelliği yok ne yazık ki :) Bildiğim kadarıyla hiçbi telefonda yok yani...

Navigasyonda sesli yönlendirme için de, kendisiyle yüklü geliyor muydu tam hatırlayamadım ama, yoksa Nokia Ovi Suite ile indirebilirsiniz, ben varmış gibi anlatayım.

Ovi Haritalar>Ayarlar>Navigasyon>Sürüş Rehberi --- Burdan "Türkçe - Kadın" seçeceksiniz, yoksa Türkçe yönlendirme yoktur içinde indirmelisiniz ;)

Saygılar...

ozgur__52

Üye
nokia N79 frekansa bağlanıyordu fakat onunda üretimi durduruldu... ayrıca benim telfnda Türkçe kadın seçeneği yüklü ama yapamadım.. sürekli GPS Bekleniyor yazıyor.. :((

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
    Konu Sahibi
nokia N79 frekansa bağlanıyordu fakat onunda üretimi durduruldu... ayrıca benim telfnda Türkçe kadın seçeneği yüklü ama yapamadım.. sürekli GPS Bekleniyor yazıyor.. :((

Acık alanda mı denıyorsun? Yoksa evde falan mı? Acık arazıde de bı 5dk falan bekleyınce bulmuyo mu?