Nokia C5-03 RAM/Hafıza temizleme (Tüm S60 V5 Telefonlar için de geçerlidir)

 • 2 Mayıs 2011
 • 25295 Okunma
 • 29 Cevap

 1. Aslında herkesin bildiği birşey, ancak ben bir konu altında toplayım dedim.

  Öncelikle kaldırmadan başliyim. Hafıza kartınızı çıkartın ve uygulama yöneticisinde ilk aldığınızda olmayan API, Server, oyun, uygulama, paket, dil hepsini kaldırın. Sonra, dosya yöneticisinden telefon hafızasına geçin ve kaldırdığınız uygulamaların dosyaları orada da kalkmış mı diye bir bakın. Kalkmamışsa silin. Sonra, web tarayıcınızı açın Seçenekler > Gizlilik verilerini sil > Tümü 'nü işaretleyin. Bu size 6 MB gibi bir alan daha kazandıracaktır. Diğer tarayıcılarınızda da deneyebilirsiniz. Mesajlarınızı silin, özellikle de Bluetooth mesajlarını. Fakat sadece gelen değil, e-posta, gönderilen vs. hepsini. Yalnızca şablonlar falan kalsın. Bu sayede Telefon hafızanızda 42 MB bir alana kavuşacaksınız.

  Sonra hafıza kartınızı takın, ve kullanmadığınız uygulamaları teker teker kaldırın. Daha sonra Ram Blow, Handy Taskman adlı uygulamaları yükleyin. Her ikisini de hafızaya kurun.

  Ev ekranını temel haline geitirin. Titreşim, ekran sesi, arayanın adını söyleme gibi gereksiz şeyleri kapatın, isterseniz tema efeklerini de kapatın ama onun pek artısı yok.

  Telefonun hafıza kartını sim kartını bataryasını herşeyini çıkartın ve kapağını açıp 10 - 15 dakika bekleyin ki statik elektrik boşalsın, telefon rahatlasın. Çırılçıplak kalsın yani :d: Herneyse, daha sonra telefonunuzu açın, açar açmaz Menü > Handy Taskman'i açın biraz yavaş açılacaktır. Açılınca kendiliğinden açılan rehber, mesajlar, ajanda, saat gibi uygulamalar göreceksiniz. Hepsini seçeneklerden Sona Erdir ile kapatın. Ram Blow ile RAM'i temizleyin. RamBlow'u kapatın. Menüyü açıp - kapayın bir iki kere. Ve alın size boş 56 MB Ram.
   


  Yazan: Del Rey
 2. vay be saol kardeşim :oke:
   
 3. teşekkürler dostum bilgiler güzel
   
 4. Tesekkurler gerçekten yararlı bilgiler.
   
 5. onları yapıcaqıma tele hafıza kartına 15 günde bir format çakın tmmdır
   
 6. güzel paylaşım eline sağlık
   
 7. SaoLasıN... :oke:
   
 8. Güzel Bilgi Teşekkürler:oke:
   
 9. Ben handy taskman yerine jbak taskman kullanıyorum o açılışta ki mesajları falan devre dışı bırakıyorum daha iyi oluyor tavsiye ederim :)
   
 10. cok tskler .
   
 11. apı yi silersen nası polarbit oynucaz.
  Ayrıca bn mguard ve xclearla bu dediklerini yapmada 1 dk de55m ram oluo
   
 12. C5-03'ü biliyor musun? Bu konu özellikle C5-03 için açıldı. Yani C5-03'e ait özelliklere göre yazdım. Polarbit oyunları C5-03'te oynanmıyor. APIlere gerek yok o kadar. Ayrıca, hard format atarsan görürsün, uygulama yöneticisinde tek API kalmaz.
   
 13. tüm s60v5 telefonlar içinde geçerlidir
  İyi bak
   
 14. Ne artistlik yapıyorsun tamam api yi kaldırma olsun bitsin saçma sapan konuşma adam biz c5-03 çülere özel şeyler yazıyo konunun ilk adı ney ? Nokia C5-03 RAM/Hafıza temizleme sen ne yapıyorsun saçma sapan yorumlar teşekkürler abi eline sağlık
   
 15. Asıl artistliği kimin yaptığı belli madem sadece c503 e diyo ozaman tüm s60v5 için geçerli yazısınıkaldırsın
   
 16. teşekkürler saol
   
 17. ram blow çok işe yaramıyor :nono:.ram info programından ne kadar raminiz dolu boş öğrenebilirsiniz.:rica:
   
 18. tüm bunların yerine telefonu açıp kapatsak aynı görevi görmez mi ?
    19. BU İŞLER BOŞ = ben *#7370# yaptım ve 50 mb boş yer oldu ( kilit kodu sorarsa 12345 yazın ) ovi store ve maps de silinmedi....
   
 20. çok teşekkürler
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
20/01/2019 - 03:46