Haber Nokia 8, 5.3 inç Quad HD Ekran, Snapdragon 835, 13MP Çift Arka Kamera ile Duyuruldu

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia 8, 5.3 inç Quad HD Ekran, Snapdragon 835, 13MP Çift Arka Kamera ile Duyuruldu
HMD, ilk Android amiral gemisi Nokia 8'i resmi olarak duyurdu. Nokia 8, 5.3 inç Quad HD ekran ve Snapdragon 835 yonga setine sahip olarak resmiyete kavuştu.

HMD Global, söz verdiği gibi Londra'daki bir etkinlikte amiral gemisi Nokia 8 akıllı telefonu duyurdu. Nokia 8 akıllı telefon, Corning Gorilla Glass 5 korumasına sahip 5.3 inç Quad HD ekran, Octa-Core Snapdragon 835 Mobil Platform ile güçlendirilmiş ve aylık Android güvenlik güncellemesi ile Android 7.1.1 (Nougat) üzerinde çalışıyor ve ayrıca Android O güncellemesini de çok yakında alacak.

Arkada 13 megapiksellik çift arka kamera bulunuyor. Bunlardan biri renkli sensörlü, diğeri ise düşük ışık ve özel siyah beyaz fotoğraf için tek renkli bir sensöre sahip. Aynı zamanda ZEISS optik lens ve OIS desteğine de sahip. PDAF ve geniş açılı mercekli 13MP otomatik odaklama ön kamera da cihazda mevcut. Nokia 8 ayrıca, hem ön hem de arka kameraları aynı anda kullanan, her iki görüntüyü de bir fotoğraf veya video dosyasında birleştiren Dual-Sight teknolojisine sahip.

Nokia 8, 6000 serisi alüminyum bloktan işlenmiş organik tam alüminyum yekpare tasarıma sahip. Cihaz lüks bir görünüm kazanması için parlatılmış. Nokia 8, Nokia OZO 360 derecelik uzaysal ses, telefonun 3 mikrofonunu ve Nokia akustik teknolojisi algoritmalarını kullanarak sesi inanılmaz detaylarla kaydedip, YouTube ve diğer destekleyici cihazlarda oynatmaya izin veriyor. Sosyal platformlarla kurulan ortaklık sayesinde, kamera uygulamasından doğrudan Facebook ve YouTube'da canlı yayın da yapılabiliyor.

Nokia 8 teknik özellikleri:
  • 5.3 inç (2560×1440 piksel) Quad HD LCD, 554ppi, Corning Gorilla Glass 5 koruma, 700 nits parlaklık sahip ekran
  • Octa-Core Snapdragon 835 Mobile Platform ile Adreno 540 GPU
  • 4GB LPPDDR4X RAM, 64GB dahili depolama alanı, 256GB'a kadar microSD kart desteği
  • Android 7.1.1 (Nougat), Android O için Yükseltme
  • Single / Hybrid Dual SIM (nano + nano/microSD)
  • 13MP (Renkli) OIS destekli ana kamera + 13MP (Mono), ZEISS optik, 1.12um piksel boyutu, f/2.0 diyafram, 76.9-derece geniş açılı lens, PDAF, IR mesela ölçme, dual tone flaş
  • 13MP auto focus ZEISS optik ön kamera, PDAF, 1.12um piksel boyutu, f/2.0 diyafram, 78.4˚ lens
  • Parmak izi tarayıcı, Barometre
  • 3.5mm kulaklık girişi, 3 mikrofon, Nokia OZO 360° mekansal surround ses
  • Boyutlar: 151.5 x 73.7 x 7.9 mm
  • 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac (MIMO), Bluetooth 5.0, GPS/ GLONASS, USB Type-C 3.1 Gen 1, NFC
  • 3.090 mAh batarya ve Qualcomm Quick Charge 3.0
Nokia 8, Parlak Mavi, Temperli Mavi, Çelik ve Parlak Bakır renk seçeneklerine sahip olacak ve 599 Euro'ya (yaklaşık US $ 700 / Rs. 44.990 dolara) Avrupa'da Eylül ayının başından itibaren satışa sunulacak. .
Nokia 8, 5.3 inç Quad HD Ekran, Snapdragon 835, 13MP Çift Arka Kamera ile Duyuruldu

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___ ve yeumyang

yeumyang

yeumyang

Moderator
Ben beğendim Nokia 9 çerçevesiz gelecektir ama fiyatı bence yüksek olmuş diğer amiral gemisi modelleri ile hemen hemen aynı fiyat ülkemizde 3000 i geçer diye tahmin ediyorum yeni 3310 fiyatı 500 600 arası ile giriş yaptığına göre buda pahalı olacaktır

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Emrevitus

Emrevitus

Üye
vay be Nokia ve Android duyda inanma bayadır uzaktım neler olmuş :D

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Lazer Optik Sabitlemeyi İyi Akıl Etti.Çift Kamera İşide Gereksiz Oldu Bence

• Beğen
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
cihaz güzel olmuş 5.5 ekranlı telefon boyutunda 5.3 kullanmış renk seçenekleride iyi

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Ben açıkçası biraz daha iyi ekran kasa oranına sahip bir model bekliyordum ama kısmet Nokia 9 modeline artık :hmmm

MaxipmaN

Üye
fiyatı da çok hojdur bunun :eller:

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
nokia 9 ifada gelmez sanırım

toprak00

toprak00

Üye
Biz geçen arkadaşıma aldık baya kullandı sordum ona gayret memnun muş ilk başta işlemcisi düşük diye şüphe ettik ama gayet iyi veemnun muş

technogamer2345

Üye
Deli gibi pahali gelir dandik telefonlari 1000 1500 arasi kakaladilar Androidde ne kadar basarili olacak belli degil guvenemem. Su gecirmezlik varmiymis

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

yeumyang

yeumyang

Moderator
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Dolby atmos vardır umarım
Ayrıca parlak mavi modelin rami 6 romu 128gb onu da ekleyelim

technogamer2345

Üye
En sağdaki fena..

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
bu tip cihazlar ne kadar çıkarsa çıksın android piyasası düşük seviyede çok satar yada az satar belli bir kaynagı yok

Üst Alt