Haber Nokia 6X 27 Nisan'da Duyurulabilir

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Nokia 6X 27 Nisan'da Duyurulabilir

Geçtiğimiz günlerde HMD Global'in 27 Nisan tarihinde Çin'de bir etkinlik düzenleyeceği ve Nokia X serisi altında yeni bir akıllı telefon duyurusu yapacağı ortaya çıkmıştı. Bugün ise Çin merkezli haberlere göre HMD Global'in 5.8 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüklü 19:9 en-boy oranında çentikli bir ekrana sahip Nokia 6X akıllı telefonu tanıtacağı belirtiliyor. Akıllı telefonun arka tarafı, dikey yerleştirilmiş çift kamera kurulumu nedeni ile Nokia 7 Plus modeline benziyor ancak led flaş kameranın hemen altında yer alıyor.

Bu arada akıllı telefonun 6GB ve Snapdragon 636 yonga seti ile 4GB RAM ve MediaTek Helio P60 12nm yonga setine sahip iki farklı versiyonu olacağı iddia ediliyor.

Nokia X6 Özellikleri

• 5.8-inç (2280 × 1080 piksel) Full HD+ 19:9 en-boy oranına sahip ekran
  • 1.8GHz Octa-Core Snapdragon 636 14nm Mobile Platform ile Adreno 509 GPU / Octa-Core MediaTek Helio P60 12nm yonga seti (Quad 2GHz Cortex A73 + Quad 2GHz Cortex A53 CPU) ile ARM Mali-G72 MP3 GPU
  • 4GB LPDDR4 RAM ve 64GB dahili depolama alanı / 6GB LPDDR4 RAM ve 128GB dahili depolama alanı, 256GB'a kadar microSD kart desteği
  • Hybrid Dual SIM (nano + nano / microSD)
  • Android 8.1 (Oreo) işletim sistemi
  • 12MP arka kamera ve 13 MP ZEISS lensli, dual-tone LED flaşlı ikincil kamera
  • ZEISS lensli ön kamera
  • Parmak izi tarayıcı
  • 3.5 mm kulaklık girişi
  • 4G VoLTE, WiFi 802.11 ac (2.4GHz + 5GHz), Bluetooth 4.2 / 5, GPS + GLONASS, USB Type-C
  • 3.500 mAh hızlı şarj destekli batarya
Telefonun, 4GB RAM + 64GB dahili depolama alanı ile MediaTek Helio P60 yonga setine sahip versiyonu için 1.599 yuan (253 ABD Doları ) seviyesinde fiyatlandırıldığı söylentileri var. 128GB dahili depolama alanı ile 6GB RAM ve Snapdragon 636 yonga setine sahip versiyonu ise 1.799 yuan (yaklaşık 285 $ ) fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor.

• Beğen
Tepkiler: PALA., MAERKEK ve ___kaptan___

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
X serisi Xpress Music gibi değil herhalde .

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Ekranda çentikten nefret ederim ama bu tasarım şahane olmuş.
Eğer gerçekse ki büyük ihtimal öyle (Nokia'nın çentikli bir model üzerinde çalıştığı biliniyordu ama bunun bir üst seviye model olacağı düşünülüyordu ) Nokia cidden göze girer, can alıcı eksikleri olmazsa tabi. Geçmişte bazı şık modeller bazı önemli özelliklerden yoksundu.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nostalji olsun diye eski symbian modellerinin tasarımında android telefon yapmalılar. Mesela X7 , E7 gibi . Bu çerçevesiz tasarımları sevemedim . Dev ekran kocaman telefon anlayışını kavrayamadım.

PALA.

PALA.

Üye
Nostalji olsun diye eski symbian modellerinin tasarımında android telefon yapmalılar. Mesela X7 , E7 gibi . Bu çerçevesiz tasarımları sevemedim . Dev ekran kocaman telefon anlayışını kavrayamadım.
Rekabet var bu yüzden büyük çentikli telefon yapmalı, ileride nostarjik symbianlı modelleri yaparsa eleştiri çok olacaktır :)

• Beğen

Cadillac34

Üye
Rekabet var bu yüzden büyük çentikli telefon yapmalı, ileride nostarjik symbianlı modelleri yaparsa eleştiri çok olacaktır :)
Symbian'lı telefon mu? :D Adamlar batırdılar, sattılar, kullanıcıları mağdur ettiler ve şimdi ise Android üzerinden telefon üretiyorlar.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Symbian'lı telefon mu? :D Adamlar batırdılar, sattılar, kullanıcıları mağdur ettiler ve şimdi ise Android üzerinden telefon üretiyorlar.
Abi symbianlı demedim ben . Symbianların tasarımından yola çıkılarak android telefon dedim . 8110 gibi
Symbian ı yeniden çıkarsalar fayda etmez.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Symbian'lı telefon mu? :D Adamlar batırdılar, sattılar, kullanıcıları mağdur ettiler
Hocam nostarjik symbian dedim içi android kasası symbian :)
Yani, doğan görünümlü şahin, şahin görünümlü hacı murat :)

Cadillac34

Üye
Abi symbianlı demedim ben . Symbianların tasarımından yola çıkılarak android telefon dedim . 8110 gibi

Symbian ı yeniden çıkarsalar fayda etmez.
Sana demedim, @sinan yüksel için dedim.

Symbian tasarımı eskide kaldı. Symbian Anna ve Belle arayüzü Samsung telefonlarda devam etti. Sonra tasarım değişti. Ama telefon üretimi olmadı. Bu saatten sonra da olacağını sanmıyorum. Dediğin 8110 model için bir şey diyemem tabi. Zaten tasarım çıkmıştı sanırım.
Hocam nostarjik symbian dedim içi android kasası symbian :)
Yani, doğan görünümlü şahin, şahin görünümlü hacı murat :)
O dediğin isteğe bağlı olabilir. Ama çoğunluk nostaljiye sıcak bakmıyor. Yeşilçam sineması zıt olarak diziler misali.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen

Cadillac34

Üye
Aynen 2 bir Kemal Sunal, Şener Şen, Cüneyit Arkın gelmez :oke:
Çöp kanallarda çok çıkıyor. :D

Yeni Nokia'lar kesin bir şey söylemek, kötülemek doğru olmaz. Zaten eski sahipleri aldı paraları başka işlere yöneldi. Bizim eleştirimiz eski Nokia için. Toplasan en fazla bu forumdan 4-5 kişi çıkar ya da 6-7 kişi çıkar. Twitter'da hashtag dahi açsan geri gelmesi için kimse bakmaz.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.

Üst Alt