Haber Nokia 6 akıllı telefona büyük ilgi geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia 6 akıllı telefona büyük ilgi geliyor
Nokia'nın ilk Android akıllısı Nokia 6, iki gün sonra Çin'de satışa çıkıyor.

Bir süre akıllı telefon pazarından uzak kalan Finlandiya kökenli teknoloji devi Nokia, 2017 ile birlikte tekrar aramıza döndü. Firma daha önce Microsoft'un Windows işletim sistemi üzerinde çalışan Lumia modellerini pazara sunmuş, ancak başarılı olamamıştı. Cihazlar ve servisler bölümünü Microsoft'a satan ve pazardan çekilen firma bu sefer Android ile geri döndü.

Şu anda akıllı telefon pazarında Google tarafından geliştirilen Android mobil işletim sisteminin liderliği görülürken, Nokia da bu işletim sistemini kullanmayı tercih etti ve ilk akıllı telefon da bu ay başında duyurulan yeni Nokia 6 akıllı telefon oldu.

Orta seviye teknik özelliklerle gelen akıllı telefon Çin için duyurulurken, 19 Ocak tarihinde de bu ülkede satışa sunulacak. Cihaz "Flash Sale" olarak, sınırlı stokla sunulacak ve satış öncesi de akıllı telefon için kayıtlar alınmaya başlanmıştı.

JD.com üzerinden satın alınabilecek cihaz için kayıtlar açıldıktan sonra ilk 24 saat içerisinde 2500 bin kayıt gelmişti ve şu anda is kayıt sayısının 1 milyon rakamını geçtiği ifade ediliyor. Nokia 6'nın fiyatı ise yaklaşık 245$ olarak belirlenmiş.

Nokia 6 akıllı telefon 5.5" büyüklüğünde ve 1920x1080 piksel Full HD çözünürlüğünde dokunmatik ekran içeriyor. Cihazın yonga seti ise sekiz çekirdekli işlemci ve Adreno 505 grafik işlemci içeren Qualcomm Snapdragon 430 olmakta.

4GB sistem belleği içeren ve 64GB dahili veri kapasitesi ile gelen Nokia 6'nın arkasında 16MP kamera bulunuyor ve ön kamera da 8MP olarak geliyor. İşletim sistemi ise Google Android 7.0 Nougat olmakta.
Nokia 6 akıllı telefona büyük ilgi geliyor

• Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şimdi Onların Parasımı Daha Değerli Yoksa Dolar Mı Onu Çözemedim? :hmmm

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Şimdi Onların Parasımı Daha Değerli Yoksa Dolar Mı Onu Çözemedim? :hmmm

Kardeşim benim bildiğim kadarıyla dolar ve türk lirası çinlilerden daha üstün..
istersen benim arada bi kullandığım site var link atarım. O siteye gir, üste miktarı giriniz yazıyo oraya, mesela rastgele doları seç veya türk parasını, 1000 yaz ordaki sonuçlara bakabilirsin. Bu site döviz hesaplama..

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kardeşim benim bildiğim kadarıyla dolar ve türk lirası çinlilerden daha üstün..
istersen benim arada bi kullandığım site var link atarım. O siteye gir, üste miktarı giriniz yazıyo oraya, mesela rastgele doları seç veya türk parasını, 1000 yaz ordaki sonuçlara bakabilirsin. Bu site döviz hesaplama..
1 TL 1,81 Yuan
1 Dolar 6.86 Çin Yuanı
Fazla Gibi Allah Allah Geçen Hesapladım Sanki TL ve Dolar Daha Düşük Gibiydi.
Şuna Bak 1 Dolar Bizim Parayla Hesaplasan 7 TL Neredeyse :D
Halbuki Çin ve Japonya Elektronik Merkezi Onlarınki Daha Kıymetli Olması Gerekiyor Bence :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve Muhammed CR7
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
1 TL 1,81 Yuan
1 Dolar 6.86 Çin Yuanı
Fazla Gibi Allah Allah Geçen Hesapladım Sanki TL ve Dolar Daha Düşük Gibiydi.
Şuna Bak 1 Dolar Bizim Parayla Hesaplasan 7 TL Neredeyse :D
Halbuki Çin ve Japonya Elektronik Merkezi Onlarınki Daha Kıymetli Olması Gerekiyor Bence :hmmm

Ee artık Türk parasının değeri artıyo ;)

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Dolar el yakıyor ona bişey diyemem ama birde şuna bakın.
1 Kuveyt Dinarı: 12.38 Türk lirası yapıyor. Yaaaa. Şimdi buna gülelim mi :kop: Yoksa ağlayalımmı siz karar verin:agla2:

İnsanın kuveyt'e girip arap olası geliyor valla.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Dolar el yakıyor ona bişey diyemem ama birde şuna bakın.
1 Kuveyt Dinarı: 12.38 Türk lirası yapıyor. Yaaaa. Şimdi buna gülelim mi :kop: Yoksa ağlayalımmı siz karar verin:agla2:

İnsanın kuveyt'e girip arap olası geliyor valla.
Bu Devirde Petrolun Varsa Öyle :D

• Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7 ve Bab-ı Umut
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia 6 için ilgi büyük ama şöyle de bir durum var
Ön kayıt için herhangi bir para ödenmiyor mesela 1 milyondan fazla ön kayıt almış bu cihaz ama bir çoğu vazgeçebilir :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Nokia 6 için ilgi büyük ama şöyle de bir durum var
Ön kayıt için herhangi bir para ödenmiyor mesela 1 milyondan fazla ön kayıt almış bu cihaz ama bir çoğu vazgeçebilir :)
Ben Olsam Vazgeçerim Nede Olsa Aynısını Bize Yaptı 808 iÇıkarttı Piyasaya 5 ay Sonra Öldürdü :gun1:

• Beğen
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Para meselesine şöyle bir açıklama getireyim. Eğer çin gibi ihracatın yüksekse ve bu ihracatı dolar üzerinden yapıyorsan doların kendi parandan daha değerli olması sana kar sağlar. Yani türkiye daha iyiymiş baksana şu çine demeyin adamların işine geliyor o durum ama bizimki işimize gelmez. Herşeye zam geldi sıra ekmekte

• Beğen

Üst Alt