Nokia 5800 XM telefonumun kapatma menüsü gelmiyor, napmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
predator82

predator82

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 5800 XM telefonumun kapatma menüsü gelmiyor, napmalıyım
Merhaba sayın MaxiCep forum arkadaşlarım, bir kaç gün öncesine kadar telefonumu normal olarak kapatma tuşuyla kapatabiliyordum, son 2 gündür telefonumun kapatma menüsü bir türlü gelmemekte, telefonumda son güncelleme kurulu V52 olan, düzelir diye bbataryayı çıkarıp taktım sorun düzelmedi, orjinal telefon ayarlarına geriye döndürdüm yine olmadı, bataryayı çıkarıp tekrar taktığımda telefon kendiliğinden açılıyor, onuda anlamış değilim. Başka ne yapmalıyım telefonun kendi kapatabilmem için telin garantisi yok,

mangdaşire

mangdaşire

Üye
hard format atmayı denedin mi? telefon kapalıyken aç açılırken hemen 1 saniye içerisinde kırmızı+yeşil+kamera tuşlarına nokianın eller gelene kadar basılı tut.eger olursa tarih,ülke falan soracak.

predator82

predator82

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi hard format atıcamda telefon kapanmıyor ki? nasıl atacağım. Birde hard format atmadan önce sim kartı ve hafıza kartını çıkartıp ta mı yapayım?.

----------Eklendi @ 01:00:49 ---------- Yazıldı @ 00:12:33 ----------

Hard format attım, kapatma menüsü sorunu halen daha devam ediyor, kapatma tuşuna basınca kapatma menüsü gelmiyor olan benim rehbere oldu herşey silindi, kahretsin...:/

mangdaşire

mangdaşire

Üye
flash at dicem de yapmayı biliyorsan at,bilmiyorsan servise ver.

fnldstntn

Üye
bence bunun nedeni kapatma tusu bozulmus olabilir bunu anlayabalmek icin tus kilidi kapali iken kapetma tusuna bas eger tepki verirse sorun yazilimsaldir vermezse donanisaldir ... eger yazilimsl ise nokia software ubdater ile yazilimi yeniden yukle....

predator82

predator82

Üye
    Konu Sahibi
tuş kilidi kapalı iken kapatma tuşuna bastım bir tepki vermiyor galiba sorun donanımsal. Birde bataryayı çıkartıp tekrar yerine oturttuğumda tekrar kendiliğinden titreyerek açılıyor bu neden kaynaklanabilir?

fnldstntn

Üye
muhtemelen nokia nin bir onlemidir tus buzulursa diye otomatik acilis eklemistir....

predator82

predator82

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlarınız için arkadaşlara teşekkür ediyorum, sorun donanımsal olduğunu varsayıyorum, servise gidip baktıracağım. Herkese hayırlı bayramlar hoşçakalın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt