New York Times: Kürtler bağımsızlıkları için hazırlanıyor

 • 29 Eylül 2012
 • 327 Okunma
 • 6 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. New York Times, Kürtlerle ilgili ayrıntılı bir analiz yayınladı.


  ENSONHABER.com / ÖZEL Amerikan gazetesi The New York Times, "yeni dünya haritası"nı çizmesinin ardından, sözde Kürt bölgesinin son durumu hakkında ayrıntılı bir analiz yayınladı.
  BAĞIMSIZLIKLARI İÇİN KARARLILAR

  'Kurdish Region' olarak adlandırılan haritada üzerinde Kürtlerin artan etkinlikleri ile birlikte bağımsızlıkları için kararlı oldukları vurgulanıyor. Ayrıca Suriyeli Kürtlerin, Esad veya Özgür Suriye Ordusu'na bağlı olmadığı, kendi bağımsızlıkları için hazırlık yaptıkları öne sürülüyor.

  Kürtlerin "Mağdur bırakıldık. Biz kendi bölgelerimizde haklarımızı alacağız" düşüncesi içerisinde hareket ettiği belirtiliyor.

  TÜRKİYE'NİN KÜRT BÖLGESİNDE 700'DEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜ

  New York Times'ın, Uluslararası Kriz Grubu'na dayandırdığı veriye göre PKK'nın son zamanlardaki etkinliklerini artırırıken, son 14 ayda, 'Kürt bölgesinde' 700 den fazla kişini öldü.
  "TÜRKİYE'Yİ TEHDİT EDİYOR" DÜŞÜNCESİ

  Analizde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'deki Kürt hareketlerinin Türkiye'yi tehdit ettiği ve Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgelerine müdahale etme hakkının olduğunu savunduğu öne sürülüyor.
   


  Yazan: yavuzkaraca
 2. bunlar tamamen asparagas. sadece moral bozma ve psikolojik olarak çökertmek için piyasaya sürülen asılsız ve sahte haberler.
   
  tguzel7 bunu beğendi.
 3. kürt mu oda ne oyle bısey mı var
   
 4. Aynen haklısın hocam katılıyorum size.
   
 5. evet anayasamıza göre yok. Madde 66. 'Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes TÜRKTÜR'.
   
 6. Siz kabul etmesenizde var.

  İnsanlara sen zorla Türk'sün diyemeyiz. Gün gelecek, bölünme yasanacak ama dogulu insanlarin ne mal oldugunu iyi bildigim icin uzulmuyorum.
   
 7. ++99999999999999999999999999

  - - - Eklendi - - -

  +999999
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 03:11