Nefretimin nedenini anladım..

Sponsorlu Bağlantılar

Metin MF

Metin MF

Üye
    Konu Sahibi
Nefretimin nedenini anladım..
Dünden beri muhakeme yapıyorum acaba neden oruç tutmayanlara sinir oluyorum diye. Anladım ki bu nefretin kaynağı sevgi, fazla hoşgörü: "Ben sevap kazanırken ona günah yazılıyor" duygusu...

- - - Eklendi - - -

Ee yani? Anlayamadim ben. :hmmm herkes kendinden sorumlu... Baskalarinin gunahlari kimseyi ilgilendirmez. Bu Allah ile insan arasindadir.

Herkesin sevap kazanmasını istediğimden oluyor :)

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Ee yani? Anlayamadim ben. :hmmm herkes kendinden sorumlu... Baskalarinin gunahlari kimseyi ilgilendirmez. Bu Allah ile insan arasindadir.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
bencil degil yani sadece kendini dusunmuyor kotu bisey degil ama sana stres yaratiyosa kotu bisey

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Tamam da herkesin sevap kazanmasini istiyorsan sadece uzulursun. Nefret nedir yani?

Metin MF

Metin MF

Üye
    Konu Sahibi
-efşan

-efşan

Üye
Bin düşün bir konuş derler ya hani...
Konuyu açmadan önce, yani o sözleri sarfetmeden önce yapmış olman gerekirdi muhakemeni.
Böylece ne yanlış anlaşılarak sen üzülürdün, ne de yanlış anlatarak başka kalplere cabirlik yapıldığı sanılarak üzüntü bırakırdın.
Yanlışlıkla da olsa kalp kırmak nicedir.
Kalpler sırçadır güzel Kardeşim, kolay dağılır. Temennim budur ki; İnşallah bir daha muhakemeni evvelden yaparsın.

Metin MF

Metin MF

Üye
    Konu Sahibi

Konu benim mi? :eller:

- - - Eklendi - - -

Tuh be basligi degistiremedim. :ehe

ben değiştirebiliyorum :pro:

- - - Eklendi - - -

Bin düşün bir konuş derler ya hani...
Konuyu açmadan önce, yani o sözleri sarfetmeden önce yapmış olman gerekirdi muhakemeni.
Böylece ne yanlış anlaşılarak sen üzülürdün, ne de yanlış anlatarak başka kalplere cabirlik yapıldığı sanılarak üzüntü bırakırdın.
Yanlışlıkla da olsa kalp kırmak nicedir.
Kalpler sırçadır güzel Kardeşim, kolay dağılır. Temennim budur ki; İnşallah bir daha muhakemeni evvelden yaparsın.

:oke:

Baydırman

Baydırman

Moderator
ama hindi ne alaka?

• Beğen
Tepkiler: AIS

Üst Alt