Öneri Neden spotify değil de, Deezer? - Spotify uygulaması güncellenmiş - Değerlendirdim

Sponsorlu Bağlantılar

ozgunb

ozgunb

Üye
    Konu Sahibi
Neden spotify değil de, Deezer? - Spotify uygulaması güncellenmiş - Değerlendirdim
Selam arkadaşlar;
Bugün neden spotify değil de deezer kullandığımdan, spotify'a olan kızgınlığımdan bahsetmek istedim.

Öncelikle bu tarz müzik servisleriyle nasıl tanıştığımdan bahsedeyim. Bildiğiniz gibi Vodafone, freezone abonelerine uygun fiyatlarla spotify premium servisi sağlıyor. Ben de bunu duyduğumda aylık aboneliğimi başlattım ardından spotify uygulamasını telefonuma kurdum. Daha ilk dakikadan bir şeylerin yanlış olduğu kendini belli etmeye başladı, premium olmadan uygulama açılmıyordu. Kullanıcı adımla giriş yaparak uygulamayı açtım ve kullanmaya başladım. Birkaç günlük kullanımdan sonra sıkıntılar baş gösterdi. Uygulama sürekli donuyordu, çevrimdışı dinlemek için indirdiğim şarkılar kendi kendine siliniyordu vs. Daha sonra yurttaki oda arkadaşlarımdan gördüm ki bizdeki uygulama güncel olmaktan çok uzak hantal bir uygulama, ama android ve iOS sistemlerinde gayet sorunsuz ve akıcı.

Bu gözlemlerimden sonra interneti biraz kurcaladım. Uygulama güncelenecek mi? Güncellenecekse ne zaman güncellenecek. Ama beni hayrete düşüren bir haber gördüm. Şuradan da görebileceğiniz gibi Spotify Windows Mobile desteğini çekmişti.

Ben de spotify forumlarında öfkemi kustuktan sonra aboneliğimi iptal edip alternatif servis arayışına girdim. Deezer adını duymuştum ama hiç kullanmamıştım. Windows desteğini de tam gaz sürdürdüğünü okuyunca hemen geçtim ve bir aylık deneme süresi başlattım. Öncelikle uygulaması gayet akıcı ve sorunsuzdu. Ne bir donma, ne bir uygulamadan atma sorunu var. Verdiğim paranın karşılığını aldığımı hissedebiliyorum. Ayrıca şimdi uygulamalarını yenileyip bir beta sürüm çıkardılar ki eski uygulamalarından kat be kat daha iyi görünüyor, tabi beta olduğundan halihazırda eksikleri var.

Yani demem odur ki eğer spotify üyeliğiniz varsa derhal uzaklaşın. Ne verdiğiniz parayı hak ediyor, ne sorunsuz hizmet sunuyor. Aslında hiçbir şey sunmuyor.

------------------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar, Spotify uygulaması güncellenmiş. Ben de birkaç gün deneyip durumu yazacağım.

------------------------------------------------------------------------------------------

Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Uygulama sorunsuz ve akıcı hale gelmiş. Kullanımı çok rahat. Hatta iOS'taki son sürümüyle kıyasladım ve birbirine çok benzediğini gördüm. Sadece başka cihazda çal seçeneği eksik. Eksilere gelecek olursak uygulamayı açmak için hala premium hesap istiyor. Bir de kaydedilen şarkıların silindiğinde hafızadan gitmediği ile ilgili bir şey söylenmişti. Doğru mudur bilmiyorum ama yakında düzeltilecektir diye tahmin ediyorum.
Yani kısaca spotify uygulaması bu sefer olmuş. Gönül rahatlığıyla premium alıp kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Sensation, suyunsesi, serinaga ve 4 diğerleri

YENİÇeri1362

YENİÇeri1362

Üye
Bendede aynı durum android kullanıcısı olduğum halde oldu sayılır.Spofity çok çektirdi aynı sıkıntıları bende yaşadım silinme,donma,kasma o yüzden Deezer candır.

SM-N910C ile uygulamasından gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: lumiacı
Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
3 yıl wp kullandım ve bunun 1 yılında spotify üyeliğim vardı . Bahsettiğiniz hiçbir sorunu yaşamadım . İos'a geçtim üyeliğim hala devam ediyor . O kadar memnunum ki alternatif arayışına bile girmedim . Ayrıca insanlara yanlış bilgi verip yanıltma . Spotify windows phone 8.x desteğini kesti , windows 10 mobile için hala güncelleniyor .

Son düzenleme:
romedon

romedon

Üye
apple music candır

xmustx

xmustx

Üye
Spotify deezerdan daha iyi bence çünkü modlusunu kullanıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: VIP_TECH
turancen

turancen

Üye
Kısaca sen windows phone kullanma bence....

onursarii

Üye
Bazıları spotify'a desteğini göstermek için arkadaşın haksız olduğunu söylemiş fakat Spotify'a Premium Üyelik olmadan giriş yapılmıyor Windows 10 son sürümdeyim. Ben denemeden neden premium üyelik alayım? Deezer kullanıyorum ve ücretsiz şekilde istediğim tarzda müzikleri çalıyor. Bunun hakkında geri bildirim de yaptım fakat herhangi bir düzeltme yapmadılar uzun zamandır da kullanmıyorum Spotify falan.

Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
Bazıları spotify'a desteğini göstermek için arkadaşın haksız olduğunu söylemiş fakat Spotify'a Premium Üyelik olmadan giriş yapılmıyor Windows 10 son sürümdeyim. Ben denemeden neden premium üyelik alayım? Deezer kullanıyorum ve ücretsiz şekilde istediğim tarzda müzikleri çalıyor. Bunun hakkında geri bildirim de yaptım fakat herhangi bir düzeltme yapmadılar uzun zamandır da kullanmıyorum Spotify falan.

Tamam da güzel kardeşim spotify'a wp haricindeki tüm sistemler premium olmadan girebiliyor. Spotify kullanmayın diye genellemenin ne mantığı var? Hem denemek mi istiyorsun sürekli promosyonlar oluyor 1 ay bedava yada 3 ay 1 lira diye. Çok rahat bir şekilde deneyebilirsin bu bahane mi? Ben de wp kullanırken o şekilde deneyip memnun kalıp premium aldım.Ayrıca desteğini kesmiş olduğunu söylüyor arkadaş sen forumu sürekli takip eden bir insansın sana soruyorum oldu mu böyle birşey? Artık 8.x sürümlerine güncelleme vermeyeceklerini açıkladılar w10 hala güncelleme alıyor.

Son düzenleme:

onursarii

Üye
Tamam da güzel kardeşim spotify'a wp haricindeki tüm sistemler premium olmadan girebiliyor. Spotify kullanmayın diye genellemenin ne mantığı var? Hem denemek mi istiyorsun sürekli promosyonlar oluyor 1 ay bedava yada 3 ay 1 lira diye. Çok rahat bir şekilde deneyebilirsin bu bahane mi? Ben de wp kullanırken o şekilde deneyip memnun kalıp premium aldım.Ayrıca desteğini kesmiş olduğunu söylüyor arkadaş sen forumu sürekli takip eden bir insansın sana soruyorum oldu mu böyle birşey? Artık 8.x sürümlerine güncelleme vermeyeceklerini açıkladılar w10 hala güncelleme alıyor.
Diğer platformlarda ücretsiz deneme olurken neden Windows Phone'da yok? Şuan denedim yine girilmiyor, aylardır değişen bir şey olmamış yani.

Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
Diğer platformlarda ücretsiz deneme olurken neden Windows Phone'da yok? Şuan denedim yine girilmiyor, aylardır değişen bir şey olmamış yani.

Facebook,İnstagram,Snapchat,Messenger,Youtube gibi her akıllı telefonda bulunan temel uygulamalar ; niye wp de ya diğer platformdakilerden farklı , ya hiç yok ya da sonradan geliyor ? Bunun cevabıyla aynı senin sorduğun sorunun cevabı :) Facebook ios'taki veya androiddeki gibi değil diye facebook hesabını kapatmıyorsan , spotify ücretsiz deneme wp de niye yok o zaman spotify kullanmıyorum demende saçma olur . Yine de saygı duyarım . Ama kimse kullanmasın hesabı olanlarda derhal uzaklaşsın deme hakkın yoktur . Bu insanları yönlendirmeye girer . Haksız mıyım ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: zencibitc ve VIP_TECH
VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
Bir uygulamanın desteğini çekmesinden daha kötü bir şey olamaz, olmamalı zaten. Sana sunduğu bütün tekliflerin yalan olduğunu hissettiğin an... Hiçbir hizmet alamadığın an... Söylediklerinizde %100 haklısınız ben de bunu Mortal Kombat X'in Steam versiyonunda yaşamıştım bilgisayara desteklerini kestiğini söylemişti. Her neyse...
Deezer kullandım ben. Uygulama Spotify'den iyi mi derseniz, tartışılır. İkisinin de birbirini geçer yanları var açıkçası. Gerek geniş kütüphanesi gerekse radyosu Deezer'ı geçebilir Spotify. Ama kişiselleştirmede Deezer'ın eline su bile dökemez. Zaten Spotify açık ara önde olduğu nedeniyle Deezer'ın Windows Phone'u ele geçirmek istemesi çok normal ve yapmalı da zaten :).
Hepsi bir yana Vodafone ile 500 mb ve 4,90 tl olması... Haliyle bir Android kullanıcısı iseniz Spotify oldukça cazip geliyor...

Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
Bir uygulamanın desteğini çekmesinden daha kötü bir şey olamaz, olmamalı zaten. Sana sunduğu bütün tekliflerin yalan olduğunu hissettiğin an... Hiçbir hizmet alamadığın an... Söylediklerinizde %100 haklısınız ben de bunu Mortal Kombat X'in Steam versiyonunda yaşamıştım bilgisayara desteklerini kestiğini söylemişti. Her neyse...
Deezer kullandım ben. Uygulama Spotify'den iyi mi derseniz, tartışılır. İkisinin de birbirini geçer yanları var açıkçası. Gerek geniş kütüphanesi gerekse radyosu Deezer'ı geçebilir Spotify. Ama kişiselleştirmede Deezer'ın eline su bile dökemez. Zaten Spotify açık ara önde olduğu nedeniyle Deezer'ın Windows Phone'u ele geçirmek istemesi çok normal ve yapmalı da zaten :).
Hepsi bir yana Vodafone ile 500 mb ve 4,90 tl olması... Haliyle bir Android kullanıcısı iseniz Spotify oldukça cazip geliyor...

Destek çekilmedi uygulama hala mağazada . Sadece güncelleme vermeyeceklerini açıkladılar . O da sadece windows 10 yüklü olmayan cihazlar için geçerli . Yüklüyse yine sıkıntı yok.

VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
Destek çekilmedi uygulama hala mağazada . Sadece güncelleme vermeyeceklerini açıkladılar . O da sadece windows 10 yüklü olmayan cihazlar için geçerli . Yüklüyse yine sıkıntı yok.
Anladım onu. Bunu kastediyorum zaten. Yani şu da var sen o telefonu alıyorsun wp8 sanırım (wp10 güncellemesi olup olmadığını bilmiyorum fakat sanırım olmuyor). Neden buna Spotify güncelleme yapmasın. Telefon o kişiye yetiyor olabilir. Yeni telefon almaya zorlamalarına gerek yok. Destekten kastım da bu zaten...

Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
Anladım onu. Bunu kastediyorum zaten. Yani şu da var sen o telefonu alıyorsun wp8 sanırım(wp10 güncellemesi olup olmadığını bilmiyorum fakat sanırım olmuyor). Neden buna Spotifygüncelleme yapmasın. Telefon o kişiye yetiyor olabilir. Yeni telefon almaya zorlamalarına gerek yok.

w10 u kullanabilmenin farklı yolları var . İlla yeni bir telefon almana gerek yok yani :) Ayrıca w10 u tüm telefonlara vereceğine söz vermesine rağmen sözünü tutmayan microsoft mu suçlu burda yoksa eski bir işletim sistemine güncelleme vermeyen spotify mı :) 2014'te çıkmış(8.1) ve üzerinden 2 yıl geçmiş bir işletim sisteminden bahsediyoruz . Çok bile desteklemiş bence :)

• Beğen
VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
w10 u kullanabilmenin farklı yolları var . İlla yeni bir telefon almana gerek yok yani :) Ayrıca w10 u tüm telefonlara vereceğine söz vermesine rağmen sözünü tutmayan microsoft mu suçlu burda yoksa eski bir işletim sistemine güncelleme vermeyen spotify mı :) 2014'te çıkmış(8.1) ve üzerinden 2 yıl geçmiş bir işletim sisteminden bahsediyoruz . Çok bile desteklemiş bence :)
Evet 2 yıl çok uzun bir süre değil. 3000,00 tl ye telefonlar alıyoruz 2 yıl geçince bunları yenileyelim diye değil. Herkes bu beni 5-10 sene götürsün diye alıyor. Kimi uygulamalar da desteklemesine rağmen önceki sürümlerde açtırtırtmıyor uygulamalarını bilerek yapıyorlar. Bunun birçok örneği ile karşılaştım. Spotify bunu yapıyor mu bilmem fakat 20 mb bir uygulamanın güncellemesi yapmak da zaten Spotify gibi bir şirket için 1 saat sürmez. Windows'un sözünü tutmaması apayrı bir şey zaten.
Windows haksız değil, spotify haksız değil. Telefonu kullanan arkadaşımız mı haksız oluyor bu konuda.
Verdiğim oyun örneği de aynı şekilde. Bir çok yeni karakter gelicek oyun şöyle gelişecek böyle olucak dediler, aldık; çıkarmıyoruz dediler, kaldık.

• Beğen
Tepkiler: ozgunb
Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
Evet 2 yıl çok uzun bir süre değil. 3000,00 tl ye telefonlar alıyoruz 2 yıl geçince bunları yenileyelim diye değil. Herkes bu beni 5-10 sene götürsün diye alıyor. Kimi uygulamalar da desteklemesine rağmen önceki sürümlerde açtırtırtmıyor uygulamalarını bilerek yapıyorlar. Bunun birçok örneği ile karşılaştım. Spotify bunu yapıyor mu bilmem fakat 20 mb bir uygulamanın güncellemesi yapmak da zaten Spotify gibi bir şirket için 1 saat sürmez. Windows'un sözünü tutmaması apayrı bir şey zaten.
Windows haksız değil, spotify haksız değil. Telefonu kullanan arkadaşımız mı haksız oluyor bu konuda.
Verdiğim oyun örneği de aynı şekilde. Bir çok yeni karakter gelicek oyun şöyle gelişecek böyle olucak dediler, aldık; çıkarmıyoruz dediler, kaldık.

Bu arada bir yanlış anlaşılmayı düzelteyim . Ben telefon 2 sene de eskir demedim . İşletim sistemi 2 senedir tek bir güncelleme dahi almamış ve güncelliğini yitirmiş . Bu durumda spotify eski güncellemeyi desteklemek zorunda değil . İşletim sistemini yapan 2 yıl güncelleme vermemiş biz spotify niye böyle yapıyor diye tartışırsak haksızlık yapmış oluruz . Wp'yi derinlemesine bilmediğiniz için fazla ayrıntıya girmiyorum ama w10 ile wp platformu yeni bir işletim sistemine geçti . Bakın sürüm atladı demiyorum . Yani android de ki gibi sürüm numarasının yükselmesinden bahsetmiyorum tamamen yeni bir işletim sistemi w10 .Burada tüm suç , bu yeni işletim sistemine yükseltme imkanı sunacağına söz verip yapmayan ms'de. Ayrıca arkadaşın görüşlerinde beni rahatsız eden insanları yönlendirmesi . Haksız falan demedim yani .

• Beğen
VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
Bu arada bir yanlış anlaşılmayı düzelteyim . Ben telefon 2 sene de eskir demedim . İşletim sistemi 2 senedir tek bir güncelleme dahi almamış ve güncelliğini yitirmiş . Bu durumda spotify eski güncellemeyi desteklemek zorunda değil . İşletim sistemini yapan 2 yıl güncelleme vermemiş biz spotify niye böyle yapıyor diye tartışırsak haksızlık yapmış oluruz . Wp'yi derinlemesine bilmediğiniz için fazla ayrıntıya girmiyorum ama w10 ile wp platformu yeni bir işletim sistemine geçti . Bakın sürüm atladı demiyorum . Yani android de ki gibi sürüm numarasının yükselmesinden bahsetmiyorum tamamen yeni bir işletim sistemi w10 .Burada tüm suç , bu yeni işletim sistemine yükseltme imkanı sunacağına söz verip yapmayan ms'de. Ayrıca arkadaşın görüşlerinde beni rahatsız eden insanları yönlendirmesi . Haksız falan demedim yani .
Anladım hocam, o da insanları yönlendirmek değil de öneri gibi geldi bana :D . Zaten ben de Spotify kullanıcısıyım ve Spotify'ı seviyorum. Böyle bir şey doğru gelmedi bana sadece.

Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
Anladım hocam, o da insanları yönlendirmek değil de öneri gibi geldi bana :D . Zaten ben de Spotify kullanıcısıyım ve Spotify'ı seviyorum. Böyle bir şey doğru gelmedi bana sadece.

Sence bu yönlendirme değil mi ? :D

Yani demem odur ki eğer spotify üyeliğiniz varsa derhal uzaklaşın. Ne verdiğiniz parayı hak ediyor, ne sorunsuz hizmet sunuyor. Aslında hiçbir şey sunmuyor.

VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
Sence bu yönlendirme değil mi ? :D

Ahahahaha. Bir parça vermişsiniz ama genele bakarsak bir sinirlenme var orada. Sonunun "Lütfen Spotify kullanmayınız" diye bitmesini ben de beklemezdim :D . Peki o zaman "Yönlendirme" diyelim

Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
Ahahahaha. Bir parça vermişsiniz ama genele bakarsak bir sinirlenme var orada. Sonunun "Lütfen Spotify kullanmayınız" diye bitmesini ben de beklemezdim :D . Peki o zaman "Yönlendirme" diyelim
Orta yolu bulduğumuza sevindim :D

Üst Alt