Neden Mesaj Yazmaktan Yorum Yapmaktan Uzağız

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Neden Mesaj Yazmaktan Yorum Yapmaktan Uzağız
Merhaba forumdaşlar , uzun zamandır yaklaşık 3 senedir üyeliğimden beri forumda gözlemlediğim şu oldu. Bi konu açılıyor altına yorum yazılan yorum sayısı bir elin parmağını geçmiyor.Şimdi burayı biraz açayım.
Telefon önerme konularında mesaj atmakta üstümüze yok . Gelelim diğer başka bir tarafa üyelerimizden biri kendisi makale yazıyor emek veriyor fakat yorum yok veya çok az . Ha yorum olarak teşekkürler yazmayı kast etmiyorum . O konunun içeriğine , üslübuna , biçemine yönelik yazmayı kast ediyorum . Niye o konuyu o makaleyi yazmak için uğraşan kardeşimize üyemize destek çıkmıyoruz . Siz düşüne durun ... Gelelim tartışılan konulara .
Forumda mesaj yazmaktan yorum yapmaktan soğutan sebeplerin en başında geliyor bence. Bir misal ben kullanıcı kulüplerine Java Telefon Kullanlar diye kulüp açtım . Iki gün sonra baktım çok boş bir tartışma hasıla gelmiş içeriği şu biri demiş java telefonlar güzeldir diğeri demiş hadi oradan android dururken , dokunmatik dururken tuşlu telefon çöp . Uzamış gitmiş böylece halbuki ben java telefonu olanlarla fikir alışverişi için kurmuştum . Tartışmayı görünce soğudum . Lütfen sizden ricam herkesin kullandığı telefona yazılıma saygı gösterin. Çünkü şunu gördüm kullandığı yazılımı telefonu benimsemiş sevmiş . Mesele aslında şu ederi değeri olayı. Bakın bir misal alıntılayım hayal edin .
"Eskiden fabrikada çalışırken molada bi elemandan icab etti çakmak aldım ( malum sebebten) sonra o elemanla bi kaç gün görüşemedik. Çıkageldi birden; hüzünlü, heyecanlı ve bitkindi... "Abi çakmağımı kaybetmedin inşallah abi çok önemli, n'olur kaybetmedim de bana abi " dedi..

Icimden " _ Amma kıymetli malı varmış la adama bak " dedim kızdım biraz... " _Bu ne heyecan olm yemedik çakmağını meraklanma bende o vereyim' "
Deyince derin bir oh çekti rahatladı eleman...

"__ Abi sana çakmağı verdiğim sabah babamdan almıştım o çakmağı, ve o gün babamı kaybettim. Ondan bana kalan son emanet o oldu abi ondan yani yoksa ayıbsın bi çakmağın lafi olmaz " Deyince yıkıldım kendime sövdüm....

Evet plastikten bir çakmak, degersiz. 1 lira lan... Ama bana göre....

Iste maddeleri degerli kılan sey fiyatları değil, yaşanmışlıklarıdır dostum. "

Bakın bir çakmağın ederi ne kadar değeri ne kadar. Aynen bunun gibi tuşlu telefonun ederi yoksa değeri büyük .Bir android cihazın ederi büyük olduğu kadar değeri de büyük bu forumda benim için . Ben bu forumda yaşanmışlıkları gördüm , görüyorum . Lütfen her iki grubu eşit görün. Buraya kadar olan kısmı içimde kalmasın diye yazdım .
Diğer tartışma konularına pek değinmek istemiyorum .
Peki gelelim konunun aslına neden yorum yapmak istemiyoruz ? Sorusuna bu sorunun cevabını size veremem . Bunun cevabını sizler vereceksiniz .
Şunu bilin ki ne kullandığınız neci olduğunuz beni ilgilendirmez . Beni ilgilendiren yazdığın mesajlar yaptığın yorumlar . Seni burada kıymetli kılacak sen yapacak yazdığın yorumların ve açtığın yararlı konuların . Diyeceksin ulen bu kadar yazdın sen ne yaptın ? Sana cevabım şu olacak . Sana ne . Çok merak ediyorsan konularıma bak bi zahmet.
Ha gereksizlerdeki en gerekli konuyu açtığımı biliyorum . Bu konuyu deneme konusunu olarak görmenizi talep ediyorum . (Admine not)
Son olarak her ne kullanıyorsanız kullanın siz yorum yapmaktan kaçınmayın (özenti oldu idare edin) Sağlıcakla kalın .

Dipnot :
Alıntı

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Baydırman

Baydırman

Baydırman

Moderator
:alkis

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Konu için teşekkürler. Oldukça faydalı bir açıklama yapmışsınız.
Konularda amacın dışına çıkıp, aradan gazel okuyan tipler malesef bitmedi gitti.
İnsanlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor. Sonuç olarak amacı olmayan boş tartışmalar çıkıyor.
İnternet üzerinde sürekli benzer konuları açıp, benzer cevapları vermek adet haline geldi.
Öyle ki adam gidiyor, başkasının konusunu kopyala - yapıştır yapıyor.
Hatta bu konulara yapılan yorumlar ve cevaplar da kopyala - yapıştır şeklinde oluyor :)
Diğer bir durum konunun ne anlattığı, neyi amaçladığı, ne işe yaradığına bakılmadan konuyu açan kişi için yorum yapılması.
Konular adamına göre okunur ve yorum yapılırsa, buranın kişisel bir blogdan ne farkı kalır...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Baydırman

Baydırman

Moderator
Hort

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Konu için teşekkürler. Oldukça faydalı bir açıklama yapmışsınız.
Konularda amacın dışına çıkıp, aradan gazel okuyan tipler malesef bitmedi gitti.
İnsanlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor. Sonuç olarak amacı olmayan boş tartışmalar çıkıyor.
İnternet üzerinde sürekli benzer konuları açıp, benzer cevapları vermek adet haline geldi.
Öyle ki adam gidiyor, başkasının konusunu kopyala - yapıştır yapıyor.
Hatta bu konulara yapılan yorumlar ve cevaplar da kopyala - yapıştır şeklinde oluyor :)
Diğer bir durum konunun ne anlattığı, neyi amaçladığı, ne işe yaradığına bakılmadan konuyu açan kişi için yorum yapılması.
Konular adamına göre okunur ve yorum yapılırsa, buranın kişisel bir blogdan ne farkı kalır...
Mesela @Genc007 konunun içeriğine kimin açtığına bakmaz yeni olsa bile hortlatır. :bottom::kotu::zzz::nono:

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Mesela @Genc007 konunun içeriğine kimin açtığına bakmaz yeni olsa bile hortlatır. :bottom::kotu::zzz::nono:
Onun mevzisine giren, konuları otomatik hortlatırda bu konu daha taze ve hort için pek uygun değil :hmmm
Şimdi gelir der, mühim konunun burada ne işi var :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
@Genc007 nasılsın ?

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
dh forum varken burayı pek takmıyorlar

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve MAERKEK
Baydırman

Baydırman

Moderator
Dh de çöküşte bakmayın siz

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, DAL ADAM ve Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
Ben dh da da üyeyim. Geçenlerde birisi sinir etti. Sanal alemde küfür etmeyen beni (gercek alemde bol bol ederim) ban yeme pahasına küfür ettirecekti. Bir sey demedim yönetime şikayet ettim. Benim mesajlarım da dahil silip adama ceza bile vermediler. Halbuki hakaret etmisti. Firsat kolluyorum simdi orada, kendime böyle rahatlatacak bir ban attıracağım o vatandaş üzerinden.

Gerci dh a üye olali cok da olmadi. En eski maxicep bende.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, DAL ADAM ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Ben dh da da üyeyim. Geçenlerde birisi sinir etti. Sanal alemde küfür etmeyen beni (gercek alemde bol bol ederim) ban yeme pahasına küfür ettirecekti. Bir sey demedim yönetime şikayet ettim. Benim mesajlarım da dahil silip adama ceza bile vermediler. Halbuki hakaret etmisti. Firsat kolluyorum simdi orada, kendime böyle rahatlatacak bir ban attıracağım o vatandaş üzerinden.

Gerci dh a üye olali cok da olmadi. En eski maxicep bende.
Maxicepin içindeyiz diye söylemiyorum en iyi en sabırlı yönetim bizde biz hâlâ beğenmiyoruz Allah taş eder taş :ehe

• Beğen
Tepkiler: DAL ADAM ve Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
  • Beğen
Tepkiler: DAL ADAM ve Baydırman

Üst Alt