Neden Android Rom Yapmıyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

gkhan.55

Üye
    Konu Sahibi
Neden Android Rom Yapmıyoruz
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola...
Arkadaşlar genel olarak baktığımda cihazlar için custom romlar cyanogenmod ve muıu gibi belli başlı yerlerden yüklenip yada port edilip yükleniyor.
Peki neden kendimiz neden custom rom yapmıyoruz?
kendi ara yüzümüzle kendi uygulamalarımızla ve kendi çabamızla...
Bu konularda ahım şahım bir bilgim yok ama gördüğüm kadarıyla bilen arkadşlarımız var.
BEn burada bu rom konusunda ilk adımı atıyorum ve bu işe gönül verecek arkadaşları bekliyorum hepimiz bildiğimiz kadarıyla birşeyler yaparsak bu işi başara biliriz.
Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen yapalım.

NEXUS

NEXUS

Üye
Bu İş Çok Uğraşlı Birşey ve tek kişiyle yapmak çok ama çok zor.
bunun için bilgisayar uzmanı gibi birşey olman gerekir daha doğrusu bilgisayarsan iyi anlayan kodlarla iyi anlayan :)

• Beğen
Tepkiler: FK5896
badmus

badmus

Üye
Kendin rom yazmak istiyosan veya bir grup olarak yazmak istiyorsan çok uzun ve zahmetli bir iş. Onun yerine AOSP üzerine bir rom derleyebilirsiniz. Daha kolay olur. Görsellik ve performans üzerine olursa ve stock android baz alınırsa iyi olabilir.

gkhan.55

Üye
    Konu Sahibi
Ben grup halinde yapmak istiyorum bu konuda çok bilgim yok nasıl kolay şekilde olursa öyle yaparız yeter ki bu işten anlayan bilen arkadaşlar olsun

FK5896

FK5896

Üye
ingilizceniz de iyi olmalı. kaynaklar hep ingilizce..

gkhan.55

Üye
    Konu Sahibi
kimse yok mu bu işe gönül verecek el atacak

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
s galaxy tab 3 .7.0 için bile bi beanstalk rom çıktı aosp wifi falan çalışmıyor gr8nole adlı developerimiz xdada recovery rom paylaşımları falan var bazı küçük hataları düzeltebildi laufersteppenwolf adlı forum moderator/geliştrici kendi cihazına lg 4x hd sine stable cm geliştirmiş bitirmiş cok stable + kernel den de anlıyor baya overclock falan ekleme he neyse beanstalk rom sonra cm11 diye konu açıldı adı öyle oldu kaç aydan beri uğraşıyorlar falann daha wifi yi çalıştıramadılar 1 ,2 tane daha developer yardım lazımsa edelim gibi cevaplar yazmış ama gelişmiyor rom çok zor

gkhan.55

Üye
    Konu Sahibi
Bu iş olmaz vaz geçelim mi diyosunuz

Üst Alt