Ne kadar da bahtsız bi işçi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yuubi

Üye
    Konu Sahibi
Ne kadar da bahtsız bi işçi
Bu olay gerçek hayatta olmus ve basina yansimis bir olayaydir.
Büyüksehir Belediyesi Kuruluslarindan KIPTAS'in Genel Müdür Yardimcisi Emin Batur, santiyelerden birinde meydana gelen bir kaza sonunda kazaya maruz kalan duvarci ustasinin yazdigi tutanak:
(Is kazasi tutanagina planlama hatasi diye yazmistim. Bunu yeterli görmiyerek, ayrintili anlatmami istemissiniz. su anda hastanede yatmama neden olaylar aynen asagida anlattigim gibi olmustur. )

Bildiginiz gibi ben bir duvarci ustasiyim.insaatin 6. katindaki isimi
bitirdigim zaman biraz tugla artmisti, yaklasik 250 kg.kadar oldugunu tahmin
ettigim bu tuglalari asagiya indirmek gerekiyordu. Asagiya indim bir varil buldum, ona saglam bir ip bagladim, 6. kata çiktim ipi bir çikriktan geçirip ucunu asagiya salladim.Tekrar asagiya indim ve ipi çekerek varili 6. kata çikardim. ipin ucunu saglam bir yere baglayip tekrar yukari çiktim. Bütün tuglalari varile doldurdum. Asagi indim, bagladigim ipin ucunu çözdüm. Ipi çözmemle birlikte birden kendimi havada buldum. Nasil bulmuyayim ben yaklasik 70 kiloyum. 250kg lik varil suratle asagiya düserken beni yukari çekti. Heyecan ve saskinliktan ipi birakmayi akil edemedim. Yolun yarisinda Dolu varille carpistik. Sag iki kaburgamin burada kirildigini saniyorum.
Tam yukari cikinca 2 parmagim iple beraber cikriga sikisti. Parmaklarimda bu sirada kirildi.Bu esnada yere carpan varilin dibi cikti ve tuglalar etrefa sacildi. Varil hafifleyince bu sefer ben asagiya inmeye varil yukari cikmaya basladi ve yolun yarisinda yine varille carpistik.Sol bacagimin kaval kemigide bu sirada kirildi. Can havli ile ipi birakmayi akil ettim. Basimi yukari kaldirdigimda bos varilin suratle uzerime geldigini gordum.Kafatasimin da boyle catladigini saniyorum. Bayilmisim, gozumu hastanede actim. Cenab-i Hak'tan tum kullarini boyle gorunmez kazalardan korumasini diler, hurmetle ellerinizden
operim.
Duvarci Ustaniz LAZ OSMAN

iOS Developer

iOS Developer

Üye
ilginç...

tsubasa

tsubasa

Üye
eski bi olay,en az 4 yıl var

yuubi

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by tsubasa@Sep 6 2005, 03:04 AM
[post=156024]Quoted post[/post]​
evet eski bir olay ama yazmakta sakınca bulmadım bilmeyen arkadaşlar olabilir :nono:
yanılıyormuyum?

iceboy

iceboy

Üye
Hakikattende ilginc bir olay. Onceden duymustum ama unuttuydum... Ama Allah'in sevdigi kuluymus ki kurtuldu...

serdar06288

serdar06288

Üye
allah korumuş ki ölmemiş biraz daha dikkat

AntiTuk

Üye
Originally posted by yuubi+Sep 6 2005, 03:25 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(yuubi &#064; Sep 6 2005, 03:25 AM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-tsubasa@Sep 6 2005, 03:04 AM
evet eski bir olay ama yazmakta sakınca bulmadım bilmeyen arkadaşlar olabilir :nono:
yanılıyormuyum?
[post=156050]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

yanılmıosun kardeşim ilk defa okudum...

allahın sevdiği kuluymuş

cllgr

cllgr

Üye
:artı: güzel de bunun neresi görünmez kaza....a laz kardeşim başına gelenleri sen ayarlamışsın.neyse allah beterinden korusun herkezi. :haha:

mumya

Üye
garip bir olay şansı varmış

DefectoR

Çok eski bir hikaye ama gerçekten trajikomik bi olay

rapci_cariye

Üye
Originally posted by cllgr@Sep 6 2005, 12:17 PM
:artı: güzel de bunun neresi görünmez kaza....a laz kardeşim başına gelenleri sen ayarlamışsın.neyse allah beterinden korusun herkezi. :haha:
[post=156218]Quoted post[/post]​

KESİNLİKLE BENDE BÖLE DÜŞÜNÜORUM&#33; RESMEN KENDISI ÖLÜME GEL GEL DEMİŞ AMMA ALLAHTAN ÖLÜM GELMEMİŞ&#33;&#33;&#33; :rolleyes:

yuubi

Üye
    Konu Sahibi
rapci_cariye hayırdır biz alışmıştık diğer yazıya çat pat okuyorduk hem yazı değişmiş hemde büyük harf kullanmışsın site kuralları içerisinde tamamıyla büyük harf kullanmak yasaktır

iOS Developer

iOS Developer

Üye
katılıyorum sana yuubi..

Legend_Come_Back

Üye
"Cenab-i Hak&#39;tan tum kullarini boyle gorunmez kazalardan korumasini diler" burada koptum :lol2:

Caine

Caine

Üye
adamı allah korumuş yawwww, gelde 2-3 sefer o koca varille çarpış bu kadar darbe al ama yaşa??? ne diyim yawww ilkkez okudum ve baya şaşırdım :DD

tsubasa

tsubasa

Üye
Originally posted by yuubi+Sep 6 2005, 03:25 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(yuubi &#064; Sep 6 2005, 03:25 AM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-tsubasa@Sep 6 2005, 03:04 AM
yanılıyormuyum?
[post=156050]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

hayır neden tersliyosunki bişeymi dedim eklediğin için?sadece eski bi olay dedim,ne güzel eklemişsin bilmeyenler öğrendi işte...

iOS Developer

iOS Developer

Üye
RELAX

S1FR3K1R1C1

Üye
ya gülermisin :haha: ağlarmısın :&#39;( öldürmüyen allah öldürmüyor işte ;)

glegend89

Üye
süperrrrrrr, :artı: :artı:

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
Bunu istesen yapamazsın :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt