NBAde uzlaşma sağlandı

Sponsorlu Bağlantılar

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
NBA'de uzlaşma sağlandı


NBA Komiseri David Stern her konuda uzlaşmaya varıldığını teyit etti


ABD Profesyonel Basketbol Ligi NBA'de yönetim ile oyuncular sendikası uzlaşmaya vardı ve lokavt tehlikesi ortadan kalktı.

NBA Komiseri David Stern ile Oyuncular Sendikası Başkanı Billy Hunter, iki tarafın Teksas'ın San Antonio kentinde her konuda uzlaşmaya vardığını doğruladılar.

Altı yıl sürecek uzlaşma, NBA'i sportif, finansman ve imaj alanlarında felakete sürükleyebilecek olan lokavt tehlikesini ortadan kaldırdı.

Uzlaşma hakkındaki resmi açıklama, San Antonio Spurs ile Detroit Pistons takımları arasında oynanan final serisinin altıncı maçının oynandığı saatlerde ESPN televizyonunda yapıldı.

NBA komiseri David Stern, ''bu uzlaşma, oyuncularımızla güçlü bir birliktelik kurmamızı sağlayacak. Bu NBA'in gelişimi için çok önemli. Anlaşmanın oyuncularımız için iyi olacağını düşünüyorum'' dedi.

İki taraf arasında 1 temmuza kadar anlaşma sağlanmasaydı,
dünyanın en önemli basketbol organizasyonu olan NBA önümüzdeki sezon oynanamayacaktı.

Oyuncular sendikasıyla NBA yönetimi arasındaki anlaşmazlıklar, NBA'e giriş yaşı hakkındaki limitler, doping ve uyuşturucu kontrollerinin arttırılması gibi konulara dayanıyordu.


*cnn
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt