Nasıl ders çalışırsınız??

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cepix

cepix

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl ders çalışırsınız??
Arkadaslar mrb kafayı yemek üzreyim kendimi bir türlü derse veremiyorum sorun pc diil ya ne bileyim dışarda falan çok takılıorum arkadaslarla yani sorundan kurtuldum sayılır şimdi sizden tek istedigim planlı werimli nasıl çalışıcagım walla
çalışmazsak halimiz zor :wacko:
Görüşlerinizi lütfen yazın :ah:

AntiTuk

Üye
walla ne yalan söleim 3 yıldır evde defter kitap açmıorum sadece bilgisayarda programlama dersleriyle ilgili çalışma yapıorum :D

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
wala ders calısma gibi kotu huylarım yoktur :D

ama bi tavsiye tamamen sessiz bi ortam ;;)

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
aynı sorunu bende yaşıorum tam senin dediğin gibi hatta şu an kaçamak yapıorum imzamdan zaten belli en iyisi kendine rehber hocandan bi program yaptırman ondan sonra evde kendini masaya bağlaman yoksa benim gibi bu 4 .cü girişin olur tecrübe konuşuor anlayacağın :)

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
:ah:
lisede olanlar değerini bilsin walla
keşke lisede olup test çözseydim bol bol...

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Kişinin kendini ders'e verebilmesi için;

Rahat bir koltuk + kolları rahat hareket ettirebilmek için geniş ve kullanışlı çalışma masası,

Ders çalışılan odanın duvar rengi açık renk olmalı (beyaz, buz mavi vb.)

Ders çalışılan oda son derece düzenli olmalı, göz estetiğini bozan eşya vb. şeyler olmamalı,

Ders çalışılacak ortam yukarda ki şekilde olmalı, bunları bana Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Reşat Özkan söylemişti Arguvan Türkü Festivali'n de, işe yaradı diyebilirim çünkü önceleri 1 saat bile ders çalışamazdım gözüm sürekli başka şeylere kayardı, yukarda yazılanları uyguladıktan sonra ise Günde 20 dk. arayla 4 saat çalışıyorum, ders çalıştığım odaya kimse girmez, giremez.

Ayrıca müzik dinlemeden de ders çalışamam ben.

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
Originally posted by ChavRash@Oct 16 2005, 11:27 PM
Kişinin kendini ders'e verebilmesi için;

Rahat bir koltuk + kolları rahat hareket ettirebilmek için geniş ve kullanışlı çalışma masası,

Ders çalışılan odanın duvar rengi açık renk olmalı (beyaz, buz mavi vb.)

Ders çalışılan oda son derece düzenli olmalı, göz estetiğini bozan eşya vb. şeyler olmamalı,

Ders çalışılacak ortam yukarda ki şekilde olmalı, bunları bana Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü söylemişti yazın, işe yaradı diyebilirim çünkü önceleri 1 saat bile ders çalışamazdım gözüm sürekli başka şeylere kayardı, yukarda yazılanları uyguladıktan sonra ise Günde 20 dk. arayla 4 saat çalışıyorum, ders çalıştığım odaya kimse girmez, giremez.

Ayrıca müzik dinlemeden de ders çalışamam ben.
[post=192889]Quoted post[/post]​

hangi bölümü okudun malatyada bu arada malatyalımısın ?

sebofb090

sebofb090

Üye
ders mi o ne ya onu bırakalı 5 yıl oldu yawwww :D

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Evet Malatya'lıyım.

Arguvan türkü festivali'n de İ.Ü Rektörü söyledi bana bunları.

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
Şuan nerde yaşıorsun Adana-Malatya?

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Şu an Adana. Sömestır tatiline kadar gidemem Malatya'ya :(

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
HıM... Malatya da olsaydın senLe I. Maxicep Malatya Buluşması Düzenlerdik ;) sağlık olsun ileride belki olur ...

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
İnşallah oda olur gözüm.

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
İnşaallah gözüm ;) kafe kapanıor hepinize İyigeceler ....

abuvice

abuvice

Üye
Geceleri çalışırım.. :D

Caine

Caine

Üye
benimde ders çalışma gibi bir huyum olmadığından dolayı bayramdan sonra askere alıyolar :vur: ya arkadaşlar cidden ama cidden çalışmanın ve geleceğiniz kurmanı hesaplarını iyi yapın. önceden bu nasihatları cok duydum ama bana bişey olmaz daha çoook zaman var dedim ve sonuçda okuldanda olduk ve üstünede zor bir zamanımda askere aliyolar ve 5-6 ay yerine 15 yapmam gerekecek. ama napalım vatan borcu namus borcu deyip sevdiklerimizi canlarımızı ve arkadaşlarımızı sırf 2-3 saat derse ayırmadık diye gidiyoruz... bu size büyüklük taslamak veyatta ne biliyim nara atma gibi gelmesin ama ne olursa olsun bir ibret alın ve lütfen derslerinize ağırlık verin. özelliklede son sınıflara yaklaşan arkadaşlar dikkat edin. günde belkide 1 saat ne olursa olsun dünyayla alaka kesmek ileride size bir ömür boyu saadet ve mutluluklarıda gwetirecekdir. ben yandım siz yanmayın allah aşkına. hepinizi seviyorummmmmm :'(

__Midas__

__Midas__

Üye
eğer lise sonda isen 1 yıl sonrasını düşün,üniverste ortamı,arkadaşlar,kızlar,rahatlık,özgürlük şimdikinden daha fazla ve bunlar çok uzakta değil sadece senin bu yılki emeğine bağlı çalışmaz isen seneye dershane,gene kitap başındasın bu sefer daha sıkıcı...
umarım yardımcı olmuşumdur bunları düşün ve motive ol derim...

cepix

cepix

Üye
    Konu Sahibi
İşte maxicep kardeşligi bu

Ben lisede diilim arkadaslar Gazi Ünversitesindeyim Sorunu hallettım sayılır rehberlık den yardım aldım saolun

tombalak

Üye
Kendin için, uğruna canını verebileceğin hedefler belirlersen, çalışmadan bir dakika geçirmezsin.Emin ol.

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
walla ben ne yaparsam ne edersem max 30 dakka çalışabiliyom ondan sonra sıkılıyom dikkatim dağılıyo yaw :off: :agla:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...