n95 internet telefonu yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Explorer555

Üye
    Konu Sahibi
n95 internet telefonu yardım
düz n95 ile eski yazlım (V20.0.015) internet telefonunu sorunsuz kullanmaktayken, yeni versiyon yükledim (V31.0.017) nonoh ayarlarımı aynı şekilde yapmama rağmen servisle bağlantı kurulduğu halde arama yapamıyorum. sanırım nonoh için NAT/FW ayarları gerekiyor. bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olabilecek var mı acaba?

--------------- Ekleme ---------------

sorun ayarlardaymış ayarları gözden geçirince problem çözüldü.

sorun ayarlardaymış ayarları gözden geçirince problem çözüldü.

akyalman

Üye
n 95 te bu internet telefonu nasıl kullanılıyor.KIsaca açıklarsan .Örneğin wlan ya da normal bağlandığın bir yerde sınırsız görüşme yapabiliyormusun?tşk.Ekstra program falan yükleniyormu ayarları nasıl?

teoman14

Üye
beyler n82 kullanıyorum internet aramasını nasıl kullanıyorsun yardım edecek bir babayiğit aranıyor

Explorer555

Üye
    Konu Sahibi
internet telefonu kullanmak için telefonuzda wifi özelliği olacak ve birde voip hizmeti veren firmalardan (nonoh,voipwise v.s) voip üyeliğiniz olması gerekiyor.
ben nonoh tan ( ) üyeliğim var 10 euro luk kredi satın aldım. 120 günlük free arama var. bir çok ülkeyi ücretsiz,türkiyede dahil arıyorum.
bunun için n95 kullanıyorum SIP ayarları kısmından gerekli ayarları yaparak ücretsiz internet üzerinden sizde sabit telefonları ücretsiz arayabilirsiniz.

n 95 te bu internet telefonu nasıl kullanılıyor.KIsaca açıklarsan .Örneğin wlan ya da normal bağlandığın bir yerde sınırsız görüşme yapabiliyormusun?tşk.Ekstra program falan yükleniyormu ayarları nasıl?

wlan ile kullanıyorum, ekstra program gerekmiyor. voip üyeliğinin SIP ayarları kısmında gerekli ayarlarını yaparak. sabit hatları ücretsiz arayabiliyorum.

elitel7979

Üye
yaptigin ayarlari bizimlede paylasirmisin.lutfen.bende ayarlamayi denedim ama olmadi.

gulcum

Üye
FRANSA SFR ABONELERI ICIN
Dans les Paramètres SIP du Téléphone (N95):
Nouveau Mode SIP -> Utilise mode par Def
Nom du Mode : NeufTalk (par exemple)
Mode du serivce : IETF
Point d'accès par défaut : une borne wifi de la liste des points d'accès
Nom utilisateur : sip:[email protected]
Utiliser la compression : non
Utiliser sécurité : non
Serveur Proxy :
Adresse serveur proxy : sip:213.91.9.210
domaine : voip.wengo.fr
nom d'utilsateur : ton_login
mot de passe : celui que tu as reçu par courrier postal de SFR
autoriser routage lache : oui
Type de transport : auto (mais il passera en UDP)
port : 5060
Serveur Registrar :
Idem serveur proxy

Dans les Paramètres TOIP du Téléphone :
Nouveau mode :
Nom : VOIP (par exemple)
Mode SIP : NeufTalk

elitel7979

Üye
merhaba arkadasim.voip ayarlrini yapmisin bizimlede paylasirmisin.bende yaptim beceremedim bi yerde hata var.yardimci olurmusun

gulcum

Üye
internet saglayicin hangisi yazdigim ayarlar sfr fransa icin free fransa da olabilir , eger internet saglayicin bu hizmeti veriyorsa internet telefonu kullanabilirsin ,yoksa internetten bedava telefon yok , fring diye bir program var o haric ,
farzedelim ki, internet saglayicin bu hizmeti veriyor , bana telefonda voip aramasi yapinca ne diyor onu yaz
ne hatasi aliyorsun yani

Explorer555

Üye
    Konu Sahibi
VOIP(SIP)destekli sitelerden aldığınız kredilerinizi aşağıdaki nokia modelleri için verilmiş ayarları yaparak kullanabilirsiniz. Burada örnek olarak voipbuster verilmiştir. Siz kredi almış olduğunuz voip servisine göre ayarlarınızı düzenleyiniz.

Voip destekleyen Nokia telefonlar E51,E55,E60,E61,E61,E61i,E65,E66,E70,E71,E75,E90,
N80,N81,N81 8GB,N90,N91,N92,N93,N93i,N95,9300i,9500
=========AYARLAR=========
1-Araçlar/Ayarlar/Bağlantı/SIP Ayarları menüsüne gelin.
2-Sol seçim tuşundan "Yeni Ekle–>Varsayılan Profili Kullan" seçeneğine gelin
Profil ismi: Hangi Servisi kullanıyorsanız onun ismini yazabilirsiniz ben Voipbuster yazdım.
Hizmet Profili: IETF Varsayılan erişim Noktası: Wi-Fi erişim noktasını seçin
Genel Kullanıcı ismi: siteden aldığınız kullanıcı [email protected]
Sıkıştırma Kullan: Hayır
Güvenliği Kullan: HAYIR
===Yakın Kopya Sunucusu==
Yakın Kopya Sunucu Adresi: sip.voipbuster.com
Güvenlik Etki Alanı: voipbuster.com
Kullanıcı İsmi: hesap alırken oluşturduğunuz kullanıcı adı
Şifre: hesap alırken oluşturduğunuz şifre
Gevşek Yönlendirmeye İzin ver: EVET
Aktarım Türü: UDP
Bağlantı Noktası: 5060
==Kütük Sunucusu==
Kütük Sunucusu Adresi: sip.voipbuster.com ————-//// telefon otomatik olarak yazdığınız adresiniz.
başına "sip:" ibaresini ekleyebilir ,normaldir.\\\\
Güvenlik Etki Alanı: voipbuster.com Kullanıcı ismi: hesap alırken oluşturduğunuz kullanıcı adı@voipbuster.com
Şifre: hesap alırken oluşturduğunuz şifre
Aktarım Türü: UDP
Bağlantı Noktası: 5060
Hepsi bu kadar güle güle konuşun ,ucuz ucuz konuşun.(Bedava konuşun)

recep42

Üye
Arkadaşlar daha önce sip ayarlarını yapıp 2 senedir telefonumun üzerinden nonoh sip servisini kullanmama rağmen şimdilerde bağlantı şebekesiyle bağlantı kurulamadı hatası alıyorm. Sip servisini kullanıp bu bu tür hatayı alan var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt