n900 format atma işlemi

Sponsorlu Bağlantılar

drangela61

drangela61

Üye
    Konu Sahibi
n900 format atma işlemi
selamlar n900e nasıl format atılıyor acıklayabılecek var mı bunun kolay bır yolu var mı
saygılar...

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
Sitemizi incelerseniz dewtaylı bilgilere ulaşabilirsiniz...

kaannnnn

Üye
Sitemizi incelerseniz dewtaylı bilgilere ulaşabilirsiniz...

bende probelmlerime çözüm bulamadığım için flasherle format yapmak istiyorum ama yazıp enterlediğim zaman %m yazıp daha yürümüyor ve başa dönüyor flasher.nerde hata yapıyorum.

aero79

Üye
Selam Kaan,
Oncelikle ayni sorunu bende yasadim.
Sorunuda indirdigim firmware dosyasini flasher in icine atarak ve flasher in adini degistirerek cozdum.
Yani flasher dosyasinin bulundugu yer:c,program files,maemo ve maemonun icindede yukledigim flasher.indirdigim firmware dosyasinida adini degistirerek flasher in icine attim.adini degistirmekten kastim su normalde isim cok uzun bildigin gibi mesela son surum:RX-51_2009SE_20.2010.36-2_PR_COMBINED_MR0_ARM diye geciyor ve ben onu kendi adimla degistirdim yani ali oldu.sana sirasiyla verdigim komutlarida yaziyorum:u tusuna basili tutma ve cmd hikayesini geciyorum.sonrasi:
cd\ yazip enterladim sonra
cd c:\Program Files\maemo\flasher-3.5 yazip enterladim son olarakda
flasher-3.5.exe -F ali.bin -f -R yaptim ve islem yaklasik 5 dakikada bitti

normalde son bolumde flasher-3.5.exe -F RX-51_2009SE_20.2010.36-2_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin -f -R yaziyordum ve her seferinde sendeki sorunu yasiyordum.Yabanci forumlardan ismi kisaltmami tavsiye ettiler ve sorunu oyle cozebildim.
Insallah bu yolla sorunun cozulur bol sanslar.

asdewtr

asdewtr

Üye
gerçektende kaç gündür uğrasıyordum teşekkürler
:oke:

dragon_heart

Üye
isim olduğu gibi alınca %m işareti çıkıyor ama kısaltıp alınca bu sefer
Suitable USB device not found, waiting. diye bir hata veriyor bunu nasıl düzeltebilirim
telefona kilit koymuştum ondan olabilir mi oluyorsa nasıl çözebilirim

--------------- Ekleme ---------------

hocam pc ye format attım ve ondan sonra denedim flash format attım. format atmadan önce pc ye format atmak ve başk model tel bağlamamak olumlu sonuç verdi.
Herneyse format attım lakin N900 açılıyor ve kilit kodu soruyor kiit sorusundan sonra tong diye bir ses geliyor bu sefer ve yeniden baştan başlıyor hep aynı yerde tong sesi gelip reset atıyor kendine.(n900 kernel sildiğimde telefoncuya götürüp format atmasını istemiştim 2gün içinde yapamayıp 15 gün süre isteyince tel i geri aldım acaba teli verirken n900 ün çalışmaması için bir yerini çıkarıp bırakmış olabilirlermi yada parçayı almış olabilirler mi)
Yoksa yine bende bir sorun mu var

saruman_me

saruman_me

Üye
ya arkadaşlar yapan formatı atan arkadaşlar bi yardım cı olsa girmediğim site yapmadığım format tekniği kalmadı ama olmuyor bu nasıl iş anlamadım yaw:( bi yardım edin gözünüzü seveyim..

Üst Alt