n9 ubibot

Sponsorlu Bağlantılar

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
n9 ubibot
şimdi ubiboot var ama tek sailfish ikonu var bu düzeni bozmadan yanına android ekleme imkanım varmı? sailfish warehouse çalışmıyor

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ubibootla birçok sistemi test etmek mumkun. sailfish firefox android ve nemo kurulumunu yaparsan hepsini ayni anda sadece birini calistirmak sartiyla deneyebilirsin.

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
cevap için teşekkür ederim ama benim bahsettiğim konu bu değil. Benim telefonumda şu an Sailfish ve MeeGo işletim sistemleri kurulu ve çalışır durumda. Ubiboot şeklinde. Şimdi bu ubiboota androidi nasıl ekleyeceğim? Flashlamam mı gerekiyor? Ben sailfishi kaldırmak istemiyorum yada yeniden kurmak istemiyorum. Benim istediğim şey şu anda çalışır durumda olan Sailfish ve MeeGo nun yanına android yada nemo'yu nasıl ekleyeceğimi öğrenmek. Şimdiden teşekkür ederim. Birde Sailfish de Warehouse bir hata veriyor sebebi nedir?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Sailfish de warehouse un calismamasi hakkinda malumatim yok ancak bootloaderi flashlaman lazim ubibootun surumlerinde 5 li olani vardi dedigim gibi. Ben n9'u yakin bir zamanda biraktim malumatim yok ama forumlara bakarsan ben veya arkadaslarimin yaptiklarini gorursun. Warehouse disinda aradigin cevaplar forumda mevcut saniyorum.

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ediyorum. tek sıkıntım warehouse kaldı.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
valla hicbirşey anlamadım?
kurulum konusuna ubiboot ile devam et sistemler kalsın birsey olmaz
yapman gereken sadece ubiboot flash ve flash tan önce'si sonraki komutları uygulamak
ubiboot kernel'i olursa boot edersin

fakat sailfish te warehouse yi nerde buldun nerde indirip kurdun da calışmıyor?
son bıraktıgım da magaza haric uygulama kuruluyor ve calışıyor, son testi yapıp ubiboot konusuna ekledik
ubiboot konumuz daki tüm kurulumlar güncell ve saglamdır oradan devam edin

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
buradan indirdim. Dosyalar kurulurken hata veriyor

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
buradan indirdim. Dosyalar kurulurken hata veriyor
ilk olarak jolla store arka planda aktif olsun, uygulamayı indir dosya yönetici ile uygulamaya tıkla open' deyip jolla storeye girip install diyorsunuz ve kurulum başlıyor. Tabi konu ubiboot kurulum daki sailfish icin gecerlidir normal şartlarda N9 sailfish te uygulama kurulması biraz zor.
Konuyu düzenleyip uygulama kurulur hale getirmiştik.

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
ubiboot sailfish kurdum warehouse kurdum. warehouse açıyorum bir uygulama yükleyecegim uygulamaya tıklıyorum -enable story diyorujmm
status:repo-not-found
extra details: couldn't find the specified repository alttada dismiss yazıyo bu hta nedir?

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
status:repo-not-found
extra details: couldn't find the specified repository alttada dismiss yazıyo bu hta nedir?
Yükleyici depoyu kabul etmiyor, arada bir ben de de oldu fakat düzelir ;) normal olarak iki üc tane uygulama kur sonra tekrar dene
tabi herşeyi kuramazsın.

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim İlyas abi çok sağolasın. :tşk::tşk:
İlyas abi 5 uygulama kurdum hata gene devam ediyor bi uzun sürdü düzeldi sandım ama hata gene aynı

• Beğen
Tepkiler: ilyas_0177
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Cihaza kurup denemem lazım soruna bakarsam romda düzeltme yapabilirim ;)

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
benim düzeltme imkanım yok mu?

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
abi şimdi ben daha 16-17 yaşındayım html falan biliyorum şimdi hangi dili öğrenmemi tavsiye edersin n9 için uygulama alan yazıcamda hangi dil olacak gene bu tabanları falan biliyorumda hangi dili kllanıcam bilmiyorum yardım edersen :)

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
abi şimdi ben daha 16-17 yaşındayım html falan biliyorum şimdi hangi dili öğrenmemi tavsiye edersin n9 için uygulama alan yazıcamda hangi dil olacak gene bu tabanları falan biliyorumda hangi dili kllanıcam bilmiyorum yardım edersen :)
okadar zamanım yok, ingilizcen varsa gerisi kolay olur
sen önce sdk kur ve qt tabanlı bir kac yazı yaz yahut biraz araştır developer forumlarında biraz dolaş kendi kendine yolu bulur ;)

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
Sagol abi ben MeeGo hangi tabanda c++ mı c# mi? Hangisini ögrenmek daha avantajlı abi yada hangisi yeni başlamak için uygun ben cmdden hesap makinesi falan yapabiliyorum qt mi bunun hakkonda cok kısa bisi solesen bile yeterli

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Sagol abi ben MeeGo hangi tabanda c++ mı c# mi? Hangisini ögrenmek daha avantajlı abi yada hangisi yeni başlamak için uygun ben cmdden hesap makinesi falan yapabiliyorum qt mi bunun hakkonda cok kısa bisi solesen bile yeterli
qt işini görür

Oytun detaylı anlatım yapmıştı, kaynaklar saglam degilse haber verirsin

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim İlyas abi tüm anlatınlarını inceledim çok iyi anlaymışsın yardımın için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: ilyas_0177

Üst Alt