N9 Opera Mobile Labs web browser

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
N9 Opera Mobile Labs web browser

Buyurun Ovi store link :

• Beğen
Tepkiler: pRime.

pRime.

pRime.

Üye
Teşekkürler Salih hızı nasıl?

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Teşekkürler Salih hızı nasıl?
rica ederim
benim net yavaş sanırım ttnet kullanıyorum bu saatlerde yoğunluk var gece denemek lazım hız testini operada şuan için iyi yani resmi sürümün cıkması iyi olduda diğer operayı nasıl kaldırıcam onu bilmiyorum senin bilgin varmı :)

borno_vali

Üye
gayet hızlı ve stabil çalışıyor.tabi ben bunu wlan üzerinden denedim.bir de operatör interneti kullanarak denemek gerek.bir de şu html5 ile video izlemeyi çözdükmü süper olacak ;)

pRime.

pRime.

Üye
rica ederim
benim net yavaş sanırım ttnet kullanıyorum bu saatlerde yoğunluk var gece denemek lazım hız testini operada şuan için iyi yani resmi sürümün cıkması iyi olduda diğer operayı nasıl kaldırıcam onu bilmiyorum senin bilgin varmı :)
terminale root olmak için gereken kodu gir ondan sonra "dpkg -P operamobile" kodunu gir cihazdan tamamen silinmesi lazım.

----------Eklendi @ 21:57:26 ---------- Yazıldı @ 21:55:13 ----------

gayet hızlı ve stabil çalışıyor.tabi ben bunu wlan üzerinden denedim.bir de operatör interneti kullanarak denemek gerek.bir de şu html5 ile video izlemeyi çözdükmü süper olacak ;)
çoğu site html5'e geçmedi geçtikleri zaman video izleyebileceksiniz.

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

terminale root olmak için gereken kodu gir ondan sonra "dpkg -P operamobile" kodunu gir cihazdan tamamen silinmesi lazım.
komut satırı bu şekilde girdim terminal'e fakat opera silinmedi :) dpkg -P operamobile_11.00-1_armel.deb yazdım devamı
dpkg: warning: ignoring request to which isn't installed. herhalde yüklediğim operayı görmüyor sanırım ?

pRime.

pRime.

Üye

komut satırı bu şekilde girdim terminal'e fakat opera silinmedi :) dpkg -P operamobile_11.00-1_armel.deb yazdım devamı
dpkg: warning: ignoring request to which isn't installed. herhalde yüklediğim operayı görmüyor sanırım ?
Allah Allah neden öyle bi hata verir ki? dpkg -r'yi dener misin bir de?

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
tmm bide bu kodu denıyorum şimdi

----------Eklendi @ 00:35:15 ---------- Yazıldı @ 00:29:34 ----------

gene olmadı acaba bi restart atsam mı telefona ?

pRime.

pRime.

Üye
Salih bir de komutu girerken .deb uzantısını yazmadan dene

----------Eklendi @ 00:57:56 ---------- Yazıldı @ 00:55:08 ----------

bu arada dpkg -P uygulamayı tamamen siler, dpkg -r ise çerezleri ve ayarları telefonda bulundurur (tekrar kurmak isterseniz diye)

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
tamam

----------Eklendi @ 01:02:27 ---------- Yazıldı @ 00:57:57 ----------

olumsuz gene

----------Eklendi @ 01:04:00 ---------- Yazıldı @ 01:02:27 ----------

pRime.

pRime.

Üye
tamam

----------Eklendi @ 01:02:27 ---------- Yazıldı @ 00:57:57 ----------

olumsuz gene

----------Eklendi @ 01:04:00 ---------- Yazıldı @ 01:02:27 ----------

dostum bu bildiğin yüklü değil diyo acaba sildi mi ki uygulamayı? bi kapayıp açsana cihazı.

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
cihazı kapatıp açtım yerinde duruyor hala :D

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

bari şuraya bak dostum belki i adımı atlamışımdır :D
bi restart atıyım cihaza bakalım nedir durum :)

----------Eklendi @ 01:29:15 ---------- Yazıldı @ 01:25:29 ----------

gene olmadı :D Komut satırı şu şekilde dpkg -p operamobile yazdım ama farklı bir yöntemi vardır galiba zamanla çözeriz inş.. :D

pRime.

pRime.

Üye

gene olmadı :D Komut satırı şu şekilde dpkg -p operamobile yazdım ama farklı bir yöntemi vardır galiba zamanla çözeriz inş.. :D
valla anlamadım gitti bu işi :D neyse artık biraz daha araştıralım

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye

"apt-get remove operamobile" komutunu gir. Do you want to continue (Y/n): sorcaktır. Enter'a bas. Operayı kaldıracaktır.

Eğer işe yaramaz ise paket adını tam olarak bilmen gerekiyor. Ayarlardan Uygulamalar'a gir ordan Uygulama yöneticisi gibi birşey olacak. Ordan opera mobile'ı bul. Nasıl yazıldığına bak. örn "opera-mobile" veya "opera-mobile-10-1" gibi. "apt-get remove ...." ... kısmına yazman gereken şey yazdığım gibi olacak.

Diğer opera'da kuruluysa 2 tane gözükmesi gerekecek. Eğer 2 tane gözükmüyorsa terminale şunu yaz;

"cd /usr/lib/" ardından "ls" komutunu girin. Uzunca bir liste yazdıracak ekrana. Oradan operayı bulabilirsiniz :)

Bunlarda olmazsa .deb dosyanızın adını yazın "operamobile_11.00-1_armel" şeklinde.

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
"apt-get remove operamobile" komutunu gir. Do you want to continue (Y/n): sorcaktır. Enter'a bas. Operayı kaldıracaktır.

Eğer işe yaramaz ise paket adını tam olarak bilmen gerekiyor. Ayarlardan Uygulamalar'a gir ordan Uygulama yöneticisi gibi birşey olacak. Ordan opera mobile'ı bul. Nasıl yazıldığına bak. örn "opera-mobile" veya "opera-mobile-10-1" gibi. "apt-get remove ...." ... kısmına yazman gereken şey yazdığım gibi olacak.

Diğer opera'da kuruluysa 2 tane gözükmesi gerekecek. Eğer 2 tane gözükmüyorsa terminale şunu yaz;

"cd /usr/lib/" ardından "ls" komutunu girin. Uzunca bir liste yazdıracak ekrana. Oradan operayı bulabilirsiniz :)

"cd /usr/lib/" ardından "ls" komutunu girin. Uzunca bir liste yazdıracak ekrana. Oradan operayı bulabilirsiniz
:)

Bunlarda olmazsa .deb dosyanızın adını yazın "operamobile_11.00-1_armel" şeklinde.
Bu komutlarıda denedim gene Operamobile görünmüyor. farklı birşey herhalde yada o kilit dosyadan oluşuyor bu sorunlar sanırım

slm ibrahim yardımcı olduğun için çok tşk. ederim. İlk olarak ''apt-get remove operamobile'' Komut terminale girdim buyur resim

erişim engellendi dosya kilitli ''/var/lib/dpkg/lock - open'' şeklinde bir komut dosyası yazmamı istiyor anlamadığım için yanlış birşey yapmayayım :) geçiyorum diğer yönteme

ayarlar = uygulamalar = uygulamaları yönet = yüklü olan bütün oyun ve uygulamalar görünüyor Sadece bu opera görünmüyor :D
Konuyu okuyan arkadaşlar yanlış anlamasın Biz diyer gayri sürüm olandan ''operamobile_11-00-1_armel.deb'' bahsediyoruz yanlış anlamasın kimse bu konudaki ovi magazadaki Opera Mobile labs browser gönül rahatlıgıyla yükleyebilirsiniz :D :D

"cd /usr/lib/" ardından "ls" komutunu girin. Uzunca bir liste yazdıracak ekrana. Oradan operayı bulabilirsiniz
burdaki anlatılanlarıda yaptım yanlız operamobile gene görünmüyor.. :hmmm

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
slm ibrahim yardımcı olduğun için çok tşk. ederim. İlk olarak ''apt-get remove operamobile'' Komut terminale girdim buyur resim

erişim engellendi dosya kilitli ''/var/lib/dpkg/lock - open'' şeklinde bir komut dosyası yazmamı istiyor anlamadığım için yanlış birşey yapmayayım :) geçiyorum diğer yönteme

ayarlar = uygulamalar = uygulamaları yönet = yüklü olan bütün oyun ve uygulamalar görünüyor Sadece bu opera görünmüyor :D
Konuyu okuyan arkadaşlar yanlış anlamasın Biz diyer gayri sürüm olandan ''operamobile_11-00-1_armel.deb'' bahsediyoruz yanlış anlamasın kimse bu konudaki ovi magazadaki Opera Mobile labs browser gönül rahatlıgıyla yükleyebilirsiniz :D :D

burdaki anlatılanlarıda yaptım yanlız operamobile gene görünmüyor.. :hmmm

şu komutu yazdıktan sonra ilk komutu tekrar dene ;

"rm -r /var/lib/dpkg/lock"

"apt-get remove operamobile"

salihk

salihk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
eline sağlık bu sefer işlem tamam :D :D

• Beğen
Tepkiler: Hex4d0r
Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Önemli değil :)

• Beğen
Tepkiler: salihk
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt