Myasthenia gravis

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
fethiye85703

fethiye85703

Üye
    Konu Sahibi
Hastalığın adı ağır kas zaafı anlamına geliyor.İstemli kaslardaki zaaf ve çabuk yorulma şeklinde ortaya çıkan nöromüsküler(sinir-kas sistemlerine ait)bir hastalıktır.Belirtiler en çok ve öncelikle yüz,göz,ağız çevresinde,dilde,çiğneme ve yutma kaslarında belirgindir.Genellikle 20-40 yaşları arasındaki kadınlarda daha sık görülen,kalıtımla ilgisi olmayan bir hastalıktır.Bazen bir ailede birden fazla hasta görülebilir.Belirtiler,göz kapaklarında düşme,çift görme,çiğneme ve yutmada güçlük,konuşmada tutukluk,ses kısıklığı,solunum yetmezliği,el ve ayaklarda güçsüzlük şeklinde kendisini gösterir.Hastalığı,uykusuzluk.antibiyotik lar,stres vb şeyler alevlendirir.Hasta yanında yasak listesi taşır ve her gittiği doktora hastalığını söyler.Genellikle göğüs kemiğinin arkasında yer alan ve bu hastalıkla ilgisi olduğu bilinen timus bezi alındığında hasta kendi kendine yeter hale gelir.Ben 10 yıldır miyasthenia gravis hastasıyım,3 yıl önce timus bezi alındı,şimdi yeniden doğmuş gibiyim çok şükür,ameliyattan önce felçli insanlar gibi tamamen yardıma muhtaç haldeydim,şimdi her şeyimi kendim yapabiliyorum,ameliyatımı ankara hacettepede oldum.Daha fazla bilgi isteyene yardımcı olabilirim,sağlıkla kalın.:sukur:
 
Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
tehlikeliymiş yaa..
 
leo06.8

leo06.8

Üye
fethiye85703

arkadasım slmlar bende bu hastalıkla 3 yıldır mucadele edıyorum eger tanısmak ıstersenız
asagıda verdıgım sıte reklam amaclı yazmadım sadece konuyla alakalı oldugu ıcın yazıyorum
ılgılenen arkadaslar olursa bu hastalık hakkında burdan daha detaylı bilgilere ulaşabılırler


[email protected]
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

DarkredBlue61
Cevap
7
Görüntüleme
593
DarkredBlue61
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
568
Haydar
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
368
Haydar
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt