Müslüman, ülkesine, kanunlara isyan edip suç işler mi?


Efe Yakup Karahanlı

Efe Yakup Karahanlı

Moderator
    Konu Sahibi
Müslüman, iyi, akıllı kimse demektir. Hakiki Müslüman, Allahü teâlânın emirlerine itaat eder, zira itaat etmemek günah olur. Kul haklarını, devlete olan borçlarını öder, kanunlara karşı gelmez. Kanuna karşı gelmek de suç olur. Müslüman günaha girmez ve suç işlemez. Vatanını, milletini sever. Herkese iyilik eder. Böyle olan Müslümanı Allah da, kullar da sever. Rahat ve huzur içinde yaşar.
 
  • Beğen
Tepkiler: technotRoniX_28
Tek Geçerim

Tek Geçerim

Üye
Doğru ama tam katılmıyorum müslüman günah işlemez gibi anlatmışsınız. Müslüman günah işlememeye çalışır. Günah işlersede Rab'bine döner tövbe eder yalvarır.
 
  • Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: technotRoniX_28, Efe Yakup Karahanlı ve fatihmentes
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yok artık uçmayasın :oha:
 
bilal72

bilal72

Üye
Hiçbir insan günahsız olamaz önemli olan günah işleyince tevbe edip bi daha yapmaya tenezzül etmemesidir.
Bile bile girilen kul haklarının affı çok zor zira Allah bunu ısrarla söylüyor..
Gerçek müslüman insanlığa hayırlı olan müslümandır. Peygamber hep insanlığa iyilik yaptı ve bize örnek oldu. Ha bu demek değildir sana zulüm edene sen başını eyeceksin öyle bi şey de yok...
Dinin en büyük terazisi orta yoldur. Ne aşırıya kaçacaksın. Ne de hepten tepkisiz kalacaksın...
Mahşerde hesabı Allah sorar ama dünyada insanlara zulüm eden zarar veren kim olursa olsun Allah namına mücadele etmen gerekir... Kul hakkına girmemek şartıyla ve diyer insanlara zarar vermemek şartıyla
 
  • Beğen
Tepkiler: technotRoniX_28 ve Efe Yakup Karahanlı
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Kurallara uymak düzeni , düzende mutluluğu getirir.
 
  • Şaşırdım
Tepkiler: fatihmentes
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt