Müslüman, ülkesine, kanunlara isyan edip suç işler mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Baydırman

Baydırman

Moderator
    Konu Sahibi
Müslüman, ülkesine, kanunlara isyan edip suç işler mi?
Müslüman, iyi, akıllı kimse demektir. Hakiki Müslüman, Allahü teâlânın emirlerine itaat eder, zira itaat etmemek günah olur. Kul haklarını, devlete olan borçlarını öder, kanunlara karşı gelmez. Kanuna karşı gelmek de suç olur. Müslüman günaha girmez ve suç işlemez. Vatanını, milletini sever. Herkese iyilik eder. Böyle olan Müslümanı Allah da, kullar da sever. Rahat ve huzur içinde yaşar.

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007

Tek Geçerim

Tek Geçerim

Üye
Doğru ama tam katılmıyorum müslüman günah işlemez gibi anlatmışsınız. Müslüman günah işlememeye çalışır. Günah işlersede Rab'bine döner tövbe eder yalvarır.

• Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: one_useR_0007, Baydırman ve fatihmenteş
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yok artık uçmayasın :oha:

bilal72

bilal72

Üye
Hiçbir insan günahsız olamaz önemli olan günah işleyince tevbe edip bi daha yapmaya tenezzül etmemesidir.
Bile bile girilen kul haklarının affı çok zor zira Allah bunu ısrarla söylüyor..
Gerçek müslüman insanlığa hayırlı olan müslümandır. Peygamber hep insanlığa iyilik yaptı ve bize örnek oldu. Ha bu demek değildir sana zulüm edene sen başını eyeceksin öyle bi şey de yok...
Dinin en büyük terazisi orta yoldur. Ne aşırıya kaçacaksın. Ne de hepten tepkisiz kalacaksın...
Mahşerde hesabı Allah sorar ama dünyada insanlara zulüm eden zarar veren kim olursa olsun Allah namına mücadele etmen gerekir... Kul hakkına girmemek şartıyla ve diyer insanlara zarar vermemek şartıyla

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007 ve Baydırman
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Kurallara uymak düzeni , düzende mutluluğu getirir.

• Şaşırdım
Tepkiler: fatihmenteş

Üst Alt