Modern Warfare 2'de Müslümanları Kızdıran Hata!

 • 9 Ekim 2012
 • 719 Okunma
 • 9 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Bilerek mi yoksa bilmeyerek mi yaptılar, günahlarını almayalım, sonuç olarak CoD: Modern Warfare 2 bayağı bir müslüman oyuncuyu kızdırdı. Oyundaki Favela haritasındaki tuvaletlerde yer alan tablolarda "Allah güzeldir ve güzel olanı sever" yazması sonucu müslüman bazı oyuncular bunu dinlerine karşı bir saygısızlık olarak gördü ve sorunu Youtube'e yükledikleri bir video vasıtasıyla Activision'a ilettiler. Ki ay başında yüklenen video şimdiden 200.000'den fazla kez izlenmiş durumda. Gelgelelim olayı saygısızlık olarak görenler de var kasıtlı yapılmadığına inanalar da.

  Ne var ki ortalık Activision'un resmi olarak bu konuyla ilgili özür dilemesiyle duruldu. Amaçlarının kesinlikle hiçbir dine karşı saygısızlık yapmak olmadığını ve bu olaydan üzüntü duyduklarını belirten firma, sorun için özür diledikten sonra da yapacakları bir yama ile bu sorunu ortadan kaldıracaklarını belirtti. En azından bu da bir şey, öyle değil mi?

  [video=youtube;4M6JIUn9bDU]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=4M6JIUn9bDU#![/video]
   


  Yazan: India
 2. Kahretsin :bann:
   
 3. modern warfare 2 çıkalı neredeyse 3 yıl oldu ?
   
 4. 1 kere oynadım farketmedim çünkü böyle birşey yapacaklarını düşünmemiştim.
   
 5. Koskoca Activison Farketmemesi İmkansız. Kesinlikle Kasıtlı Birşey.
   
 6. ben onun için demedim 3 yol öncesinin oyunundaki ş.refsizliği şimdi niye gösteriyorlar anlamında :hmmm

  arkadaş blackops2 den bahsediyor olmasın belki yanlışlıkla modern warfare yazmıştır :hmmm
   
 7. Haa tamam :ehe
   
 8. hayır videoyu izleyince de göreceksiniz modern warfare 2 favela haritasında oldu bu olay. ama kasıtlı olduğunu sanmıyorum konuyu dikkatli okumanızı öneririm

  "Ne var ki ortalık Activision'un resmi olarak bu konuyla ilgili özür dilemesiyle duruldu. Amaçlarının kesinlikle hiçbir dine karşı saygısızlık yapmak olmadığını ve bu olaydan üzüntü duyduklarını belirten firma, sorun için özür diledikten sonra da yapacakları bir yama ile bu sorunu ortadan kaldıracaklarını belirtti."
   
 9. Bu güzel bi haber ama geç kalındı :ehe
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/01/2019 - 04:30