modem ip ayarlamayı bilen varmı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
modem ip ayarlamayı bilen varmı
varmı ip ayarlamayı

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
bulamadın herhalde mobilden link atalım,

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
aslında yanlış söyledim benim amaç başka bir modemi acces point olarak göstermek istiyorum adamla benim aramda 60 metre mesafe var wifi çekmior bendede bir modem var o adamdan gelen kabloya modem bağlamak istiyorum modemi acces point olarak göstermem için ip ayarı lazım @L-LumieRe bana yardımcı oluyordu ama 2 gündür ortalıkda yok o iyi anlıyor o işten istersen resimleri atıyım @Mesut Aktaş

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Abim arkdaşından bir modem almış çift antenli 1gb/s ye ile bağlanıo kablolu modemin ismi net master uydu net destekli
abim arkadaşına demiş ki bendeki modemi sana verim sen bunu bana ver demiş baya güçlü bir modem net master almış getirmiş dün eve ama kurulum yapamıyorum sizden bu konuda çok yardım aldım yardım edermisiniz.

biz neti ortak kullanıyoruz 3 kişiyiz ama ortak kullandığımız kişinin ev uzak wifi çekmior arada 60 metre kablo var ve bu kabloya bağlıycamız modemin ismi net master bu modemi acces point yapmak istiyorum ama + kablolu 1 adet pc takacağım şu şekilde .

ve buda modemlerin ip ayarları

bu adamdaki modemin ayarı netgar router

bu ise benim bağlamak istediğim modem net master uydu nnnet destekli modem

'' içinde çok baya şecenekli ayarlar var güzüme bunlar çarptı resimler burda...

böyle bir ayarlar var en kısa zamanda mesajını bekliyorum iyi forumlar.

asgz

asgz

Üye
yanlış hatırlamıyorsam yapmanız gereken accespoint olacak modemi ana modemin ip havuzuna dahil etmek. Yani ana modem ip si 192.168.0.1 ile 255 arasındaysa acpo. modemi örneğin 192.168.0.5 ile havuza dhcp ayarlarından dahil etmelisiniz sonrasında kablosuz ayarlarını da yapmanız lazım ana modemle aynı şifreleme şekli ile.
Ama tabi bu modemin repeater özelliğinin de olması gerek bir ara 2 farklı marka modemi birbirine bağlamaya çalışmıştım. internette araştırın bol bol kaynak var

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Dhcp yi kapattım lan i 192.168.0.10 yaptım Sorunsuz şekilde giriyor konu kapatılabilir @L-LumieRe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt