.Miyop Neden Olur?


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bireylerin yakınında bulunan cisimleri net olarak görmesi, uzağında ki cisimleri ise aynı netlikte görmemesi sorunu olan miyopi (miyop), ekseri 8 ile 12 yaş aralığında husule gelen bir görme bozukluğu sorunudur. Bu yaşlarda husule gelen miyop, bireyin yaşının ilerlemesi ile paralellik göstererek ilerlemekte ve bir müddet sonra ilerleme durmaktadır. Peki ama miyop neden olur? Miyopun nedenleri sizlerle.Miyop Nedenleri

Miyopinin temel sebebi gözün bazı eksenlerinde meydana gelen uzunluk değişimleridir.
Miyop kusuru gözün önden arkaya normalden uzun olduğu ya da kornea veya merceğin kırma gücünün normalden fazla olduğu durumda ortaya çıkar.
Miyop doğuştan olabileceği gibi, çevresel ve genetik etkenlere bağlı olarak da gelişip ilerleyebilir. Anne ya da babada miyopi varsa çocukta miyopi gelişme riski fazlalaşır.
Hastalıkla beraber şeker hastalığı ya da kataraktı olanlarda sonradan miyop oluşabilir.
Pseudomyopia (yalancı miyopi) gözde bulunan siliyer kasların stres, yorgunluk ve aşırı yüklenme sonucu tamamen gevşeyememesi sebebiyle gözlerde miyop gelişmes durumudur.
 
Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
:tşk: .güzel bilgiler.
 
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:tşk:
 
Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
olabilir hocam sabahtan akşama kadar haber paylaşıyorsunuz normal bir durum .
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

doctorrr
Cevap
1
Görüntüleme
406
ahmetkartal
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
349
Haydar
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
396
Haydar
Haydar
Cevap
11
Görüntüleme
962
hikmet366


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt