Haber Microsoft Windows 10 Sürümüne Önemli Bir Özellik Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Microsoft Windows 10 Sürümüne Önemli Bir Özellik Geliyor
Önizleme sürümü ile test sürecinde olan Windows 10, önemli sayılabilecek bir özellik ekleniyor.

Microsoft işletim sistemi Windows 10 sürümüne Cortana ekleneceği haberleri daha önce sızdırılmıştı.

Windows Phone işletim sisteminin vazgeçilmez kişisel asistanı Cortana, artık Windows masaüstü sürümünde de yer alacak. Bir çok sesli işlemin Windows işletim sisteminde gerçekleştirecek olan uygulamanın büyük ilgi göreceği kesin. Sesli kontrol keyfinin Windows Phone sisteminden sonra masaüstü pc’ler üzerinde de görülmesi sürpriz olmasa da, bu özellik ile kullanıcılar farklı bir deneyim yaşayacak.

Görüntüdeki Cortana, bir önceki önizleme sürümü olsa da yeni eklenecek sürümün arka plan ve reklerinin daha canlı olması bekleniyor. Masaüstü işletim sistemi üzerinde harita uygulaması üzerinden arama yapılabilir durumda olacak. Ayrıca sık kullanılan iletişim uygulaması Skype’da Cortana ile uyum içerisinde çalışarak aramalardaki yardımcı uygulama görevini üstlenebilecek. Microsoft’un Cortana ile ilgili yakın zamanda bir duyuru yapması bekleniyor.

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü, Mad EagLe, hsyncmptr ve 1 kişi daha

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Windows phone'da nasıl bilmiyorum umarım kullanışlı olur. Olması gereken birşey artık.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
gelsin gelsin güzel olur :eller: