Haber Microsoft Teknik Servisini Değiştirdi

Sponsorlu Bağlantılar

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft Teknik Servisini Değiştirdi
Merhaba arkadaşlar,

Microsoft Teleservis ile anlaşmasını fesh etmiş görünüyor. Aynı zamanda Microsoft Lumia hattı da kapatılmış. Artık adresinden cihazınızın İmei numaranızı girip müşteri temsilcisiyle sesli veya chat yolu ile iletişim kurabiliyorsunuz.
Sisteme yeni geçildiği için aksaklıklar olabileceğini söyledi temsilci. Yurt dışı firması sanırım temsilcinin adı Adriana idi. Ve bozuk Türkçe ile konuşuyordu.
Boran Danışmalık da aradan çıkabilir. Sanırım yine başımız çok ağrıyacak.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
bana yakın bi yetkili bayi varmış bak bu iyi bişi :)
yetkili servis listesinde hala Teleservice de görünüyor :D

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
O yetkili bayiler nokianin taşeron servisleri. Hiçbir işe yaramıyorlar. Teleservise yollamak için varlar.

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Imie girdim garanti kapsamında değil dedi, fatura bilgisi ile güncelleme yaptım, en son onay için chat'e aktardı. Çıkan temsilci İngilizce biliyor Global'denmiş. Dedi isterseniz daha sonra TR seçerek bağlanın. Dedim bilader bizde mesai bitti yarını mı bekliyim konuşalım işte güzel güzel :D Satın alma tarihi istedi, söyledim. Ee bu 1 yıldan fazla olmuş dedi, dedim bizde garanti 2 yıl kardeeeş :D Neyse onayladı en son 48 saat içinde güncellenecekmiş :D

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Imie girdim garanti kapsamında değil dedi, fatura bilgisi ile güncelleme yaptım, en son onay için chat'e aktardı. Çıkan temsilci İngilizce biliyor Global'denmiş. Dedi isterseniz daha sonra TR seçerek bağlanın. Dedim bilader bizde mesai bitti yarını mı bekliyim konuşalım işte güzel güzel :D Satın alma tarihi istedi, söyledim. Ee bu 1 yıldan fazla olmuş dedi, dedim bizde garanti 2 yıl kardeeeş :D Neyse onayladı en son 48 saat içinde güncellenecekmiş :D
Senin sorun ne, cihaz serviste mi?

volumezoom

volumezoom

Üye
Sadece Türkiye'de değil bütün dünyada Microsoft için servis hizmetlerini bu şirket sağlayacak. İyide olabilir kötüde ilerleyen zamanlarda görürüz.

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Sadece Türkiye'de değil bütün dünyada Microsoft için servis hizmetlerini bu şirket sağlayacak. İyide olabilir kötüde ilerleyen zamanlarda görürüz.
Tüm dünyaya bakacaklarsa benim aklıma tek şey geliyor. Yine bütçeyi kısacak microsoft.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Tüm dünyaya bakacaklarsa benim aklıma tek şey geliyor. Yine bütçeyi kısacak microsoft.
Servis işini taşerona vererek kısmış zaten bütçeyi. Microsoft çalışanlarının maaşları çok yüksek. Bu şekilde hizmet satın alma daha ucuza geliyor. Bunun bir de iyi yönü olabilir ki şöyle; Microsoft bu firmayı yeteri kadar denetleyebilirse servis kalitesi artacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Krnl386
KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Peki ben şimdi telefonu servise vermek istesen nereye vercem? Mesela İzmir'de yok görünüyor ama şöyle bir durum var İz yazınca seçeneklerde İzmor çıkıyor ve Teleservice olarak görünüyor.

Silisyaa

Silisyaa

Üye
    Konu Sahibi
Peki ben şimdi telefonu servise vermek istesen nereye vercem? Mesela İzmir'de yok görünüyor ama şöyle bir durum var İz yazınca seçeneklerde İzmor çıkıyor ve Teleservice olarak görünüyor.
Hocam geçiş sürecinde şu an. O yüzden teleservise vereceksiniz sanırım. Chat bölümünden sorun yine de yollamadan önce
Servis işini taşerona vererek kısmış zaten bütçeyi. Microsoft çalışanlarının maaşları çok yüksek. Bu şekilde hizmet satın alma daha ucuza geliyor. Bunun bir de iyi yönü olabilir ki şöyle; Microsoft bu firmayı yeteri kadar denetleyebilirse servis kalitesi artacaktır.
Oldukça iyi niyetli bakış açısı. Sorun serviste değildi zaten. Microsoft kendisi yollamıyor değişim cihazlarını. Sorunu çözmek için yurt dışından cihaz yolluyor bahanesini geçip tüm değişim cihazlarını karar çıktığı anda Boran Danışmanlığa refere etmesi yeterli

Üst Alt