Microsoft Research; Zero-Efforth Payment üzerinde çalışıyor

 • 16 Mart 2013
 • 471 Okunma
 • 8 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Mobil cihazların gelişimiyle kullanım alanları da farklılaşlamaya devam ediyor.

  Bu alanlardan biri de mobil ödeme sistemleri. Microsoft Research Center'ın üzerinde çalıştıgı sistemin adı ise ZERO-EFFORT PAYMENT

  Microsoft bu sistemle gittiginiz herhangi bir kafe veya restoranda oturdugunuz yerden ödeme yapabilmeyi amaclamış. Bluetooth ve Microsoft Kinect teknolojisinin yardımıyla telefonunuzun Cüzdan uygulaması kullanılarak ödeme yapılması saglanmış. Dahası Microsoft bu teknolojiyi TechFest konferansındaki kafe standlarda ve bazı kafeteryalarda denemeye bile başlamış.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Anlaşılan o ki, akıllı telefonların gelişimine paralel hayatı kolaylaştıran daha bir çok yeni teknolojilerle tanışmaya devam edicegiz. Zaten akıllı telefonun amacı bu degil mi?
  HAYATA KONFOR KATMAK
   


  Yazan: papakudioflu
  Ediz Yiğit bunu beğendi.
 2. :tşk:
   
 3. Bilgi için teşekkürler efenim, lakin bu kadar akıllılık iyi midir? :hmmm
   
 4. Gökçen kullanmayı bilene her şey iyidir. Misal bir kafede oturdun hanımla bişeyler yedin içtin. Kalkıcaksınız hesabı odemek icin ya garsona sesleniceksin,o gidecek kasadan hesabi cikaricak gelicek. Sen ona veya onun verecegi adisyonla kasaya gideceksin ve yanindaki kişi bekleyecek falan. Ama telefondan bu sistemle oturdugun yerden öde kalk keyfine bak.
   
 5. Teknoloji açısından iyi bir gelişme olduğunu inkar etmiyorum, fakat benim endişem yeni sistemler yeni sahtekarlıklar doğurur babından. :)
   
 6. anladim ama akilli telefonlardaki mobil odeme sistemleri şu anda oldukca guvenli hele ki microsoftun sistemindeyse gerisini sen duşun artik:D
   
 7. Microsoft kanadındaysanız güvenlikten şüphe etmeyiniz :)

  Ayrıca NFC ne işe yarayacak diyenlere(Genelde WP yada NL karşıtlarına) "haber" olsun :kıskıs:
   
 8. Bahşiş de verebilecek miyiz :kop2:
   
 9. Tip seçeneği de koyarlarsa neden olmasın :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 16:20