Michelin Gelecek Yıl F1de Yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nicolas_Anelka

Üye
    Konu Sahibi
Lastik üreticisi Michelin, 2006 sezonu sonunda Formula 1’den çekileceğini açıkladı.PARİS - Fransız firmasının 2006 sezonun ardından F1’deki faliyetlerini durduracağını açıklamasıyla, 2007’den itibaren F1’in tek lastik üreticisi Bridgestone olacak.


Uluslararası Otomobil Federasyonu’nun, 2008 yılından itibaren Formula 1’e tek üreticinin lastik sağlayacağı yönündeki kararının ardından, çekilmeyi tercih eden Michelin’in patronu Edouard Michelin, ” Bu karar Michelin ile F1 yöneticileri arasında olan derin fikir ayrılıklarının sonucudur. F1 otoritelerinin ortaya koyduğu belirsizlikler, uzun vadeli bir yatırım için gerekli garantiyi sağlmamaktadır” dedi.

Michelin’in çekilmesinin ardından Brigestone, F1’in tek lastik üreticisi olacak.

Toplam 197 yarışlık F1 macerasında 93 birincilik ve 100 pol pozisyonu kazanan Michelin, 2005 sezonunda FİA ile yaşanan anlaşmazlık sonunda takımlarının katılmadığı ABD GP’si dışındaki tüm yarışları kazanmış, Renault’nun markalar, Fernando Alonso’nun da pilotlar şampiyonu olmasında büyük rol oynamıştı.
 

DefectoR

ABD grand prisi sonucunda çekilmesi bekleniyordu zaten...
 

slayer

Üye
F1 iyice batıyor...
yakında tek araç, tek motor,, tek pilot_!!!
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt