Michelangelo ' nun Freskine Farklı Bir Yorum


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi

Michelangelo bu freski 1511′de Sistin Şapelinin tavanına yapmıştı.Yukarıdaki 20 tane ufak kare var. Bu karelerin içinde de birbiriyle ilgisiz resimler var. Fakat bunlar öyle güzel bir araya getirilmiş ki; teker teker değil de hepsine birden bakılınca, Michelangelo’nun ünlü “Adem’in yaratılışı” freskindeki Adem’in yüzü görülüyor.
 

Calaissien

Üye
Da Vinci'nin ş ifresi çözüldü şimdi sıra Michelangelo'da :D (Evet forumda ş ifre yazmak yasak ondan böyle yazdım.)
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
vazi

vazi

Üye
İlginç 1500 de tavana nasıl yapmışlar acaba
o resimse ayrı bişi
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt