Metal Fırtına 2 ler

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

puraq

Üye
    Konu Sahibi
Metal Fırtına 2 ler
Evet az önce star gece haberlerinde burak turna ve orkun uçr bir söyleşi yaptı ve 2 yazar farklı yayın evlerinden farklı konulu Metal Fırtına 2 yi tanıttılar. 2 kitabında konuları ayrı .
Orkun Uçarın yazdığı Metal Fırtına 2 Kayıp Naaş da ,Metal Fırtına 1 de Anıtkabir in bombalanması sırasında Atatürkün naaşının nerede olduğu yazılmamıştı ,bu konu ele alnıyor ve daha çok İsrail konusu işleniyor..
Burak Turnanın yazdığı Metal Fırtına2 de ise ilk kitapda adı geçen gri takım ın diğer görevleri ve orta doğuda geçen olaylar anlatılıyor.
İki yazar da ayrıca müjdeli bir haberde bulundu Bu gün Özen Film le anlaşıp Metal Fırtına nın filminin çekliceği duyruldu...

BJKolik

Üye
Konusuna bakılırsa Orkun Uçar ın yazdıgı daha iyi gibi geliyor.bende merak etmiştim naaşın nerde oldugunu...

midnight

midnight

Üye
İkisi de yaramaz,daha önce bu konuyu çok tartıştık..

puraq

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by midnight@Sep 7 2005, 02:08 AM
[post=157348]Quoted post[/post]​
zevkler ve renkler tartışılmazmış :huhu: ;)

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
abi ben metal fırtınadan sonra aynı kitabın yazarı burak turna nın üçüncü dünya savaşı kitabım-nı okudum manyax bişe ben şahsen metal fırtına 2 yi burak turna nın kaleminden okumayı tercih ederim

mumya

Üye
benim tercihim burak turna zaten onu okuyorum

puraq

Üye
    Konu Sahibi
ya ztn ben ilk olarak Orkun uçarın kini okudum (burak turnanınkinin daha ii olacağını bildiğim için) yani okadar bi action yok kitapda :no: basit geldi bana ama yinede güzel bi konu var. kısa olmasa bence okunmucak bi kitap ama sırf merakımdan okudum. bence biraz ekonomik kaygıyla yazılmış bi kitap gibi geldi bana(diceksinizki kitap ztn 5 milyon... adam kendisi demişti ekonomik durumum ii diil die ) :eksi:
burak turnanın yazdığı kurtuluş da 90.sayfadayım daha. valla süper bi yazar şu burak turna (3.dünya savaşındada gösterdi marifetini). bence burak turanın yazdığı daha ii

C@N

C@N

Üye
yaw ben daha metal fırtına 1 i okumadımki 2den abahsediyosunuz sasırdım walla ya okusam mı ilk kitabı acaba

puraq

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by cantuzla@Sep 8 2005, 12:11 AM
yaw ben daha metal fırtına 1 i okumadımki 2den abahsediyosunuz sasırdım walla ya okusam mı ilk kitabı acaba
[post=158400]Quoted post[/post]​
oku oku süper kitapdır kendisi :hoho: :hoho: :hoho: :hoho: 8)

midnight

midnight

Üye
Originally posted by puraq+Sep 7 2005, 12:49 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(puraq &#064; Sep 7 2005, 12:49 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-midnight@Sep 7 2005, 02:08 AM
[post=157626]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

Keşke iş dediğin gibi zevk ve renk meselesi olsaydı..Aşağıda yazanlar aylar önce Metal Fırtına-1 ile ilgili yazdığım yazıdır..

Metal Fırtına&#39;da Kuvva-i Milliye yoktur, direniş yoktur, Türk milleti&#39;nin umutsuzluğu,İrecep&#39;e övgü ve orduya güvensizlik vardır.

Kitap&#39;ta(Metal Fırtına&#39;da)halk&#39;tan direnişçi olarak sadece iki kişi önplandadır;Bunlardan biri kanser hastası az bir günü kalmış genç bir kız,diğeri ise sığınakta kalamayan panik-atak hastası bir genç.

Bu kitapta yazılan konu Pentagon&#39;un sitesinde, Iron Storm adı altında, bir tatbikat senaryosundan alıntıdır.
Ayrıca kitap yazıldığında Condelieeza Rice (namı diğer- Ölüm meleği) daha dışişleri bakanı değildi, nesıl oluyor da bu Orkun Uçar, dandik Metal fırtına adlı, karalamasında bunu bilebiliyor???
Kitap yazıldığı sırada Türkiye&#39;nin Kuzey Irak&#39; müdahale ertme ihtimali vardı, Türk insanının orduya ve kendi benliğine güvenini sarsmak için yazılmış bir kitaptır.
--Amerika kitapta, o nükleer bombayı boşu boşuna yemedi, amaç Türkleri terörist olarak göstermekti, bu kitap Amerika&#39;da da okunuyor unutmayın&#33;
Türk ve terörist kelimeleri literatüre ilk kez bu kitap sayesinde geçmiştir

Konunun link&#39;i:http://www.maxicep.com/forums/index.php?showtopic=5320&st=0

puraq

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by midnight+Sep 8 2005, 12:17 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(midnight &#064; Sep 8 2005, 12:17 AM)</div><div class='quotemain'>
Originally posted by puraq@Sep 7 2005, 12:49 PM
<!--QuoteBegin-midnight
@Sep 7 2005, 02:08 AM

Keşke iş dediğin gibi zevk ve renk meselesi olsaydı..Aşağıda yazanlar aylar önce Metal Fırtına-1 ile ilgili yazdığım yazıdır..

Metal Fırtına&#39;da Kuvva-i Milliye yoktur, direniş yoktur, Türk milleti&#39;nin umutsuzluğu,İrecep&#39;e övgü ve orduya güvensizlik vardır.

Kitap&#39;ta(Metal Fırtına&#39;da)halk&#39;tan direnişçi olarak sadece iki kişi önplandadır;Bunlardan biri kanser hastası az bir günü kalmış genç bir kız,diğeri ise sığınakta kalamayan panik-atak hastası bir genç.

Bu kitapta yazılan konu Pentagon&#39;un sitesinde, Iron Storm adı altında, bir tatbikat senaryosundan alıntıdır.
Ayrıca kitap yazıldığında Condelieeza Rice (namı diğer- Ölüm meleği) daha dışişleri bakanı değildi, nesıl oluyor da bu Orkun Uçar, dandik Metal fırtına adlı, karalamasında bunu bilebiliyor???
Kitap yazıldığı sırada Türkiye&#39;nin Kuzey Irak&#39; müdahale ertme ihtimali vardı, Türk insanının orduya ve kendi benliğine güvenini sarsmak için yazılmış bir kitaptır.
--Amerika kitapta, o nükleer bombayı boşu boşuna yemedi, amaç Türkleri terörist olarak göstermekti, bu kitap Amerika&#39;da da okunuyor unutmayın&#33;

[post=158414]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]
dediklerin doğrudur ama kitapdaki kahramanlar toplumun belli kesitinden alıntır tüm insanları tek tek anlatacak die bişi yok
kitapı iki kişi yazmış ;)
senin ülken işgal altında olsa sen bi karşı atak yapmazmıydın
ztn condeliza rice ın dışişleri bakanı olcağı mutlakan berlilri bir şeydi bence süpriz değildi ;)

midnight

midnight

Üye
Originally posted by puraq+Sep 8 2005, 12:23 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(puraq &#064; Sep 8 2005, 12:23 AM)</div><div class='quotemain'>
Originally posted by midnight@Sep 8 2005, 12:17 AM
Originally posted by puraq@Sep 7 2005, 12:49 PM
<!--QuoteBegin-midnight
@Sep 7 2005, 02:08 AM

[post=158414]Quoted post[/post]​
dediklerin doğrudur ama kitapdaki kahramanlar toplumun belli kesitinden alıntır tüm insanları tek tek anlatacak die bişi yok
kitapı iki kişi yazmış ;)
senin ülken işgal altında olsa sen bi karşı atak yapmazmıydın
ztn condeliza rice ın dışişleri bakanı olcağı mutlakan berlilri bir şeydi bence süpriz değildi ;)
[post=158419]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]
--Kardeşim bu karşı atak senaryosunu da,ilk kitap çok tepki aldı diye yazdılar zaten,böyle bbir kitap yazacaklarını söylemişlerdi..Sana diyorum ki Türk ve terörist kelimeleri bu kitap sayesinde Amerikada anıldı,Kuvva-i milliye yoktur,bir general çıktı açıkladı canlı yayında buu senaryo pentagon&#39;un sitesinden alıntıdır diye..daha neyi tartışıyoruz..Türkiye aylarca bu konuyu tartıştı..herkesin foyası meydana çıktı..bunları unutma da ne okuyorsan oku..ben sadece bilgilendirmek amaçlı yazıyorum...birçok insanın bu kitaptan sonra cesareti kırıldı,orduya güveni azaldı....bu yorumlara bir bak,gerekirse internetten araştır..yoksa benim yazarlara ne gibi bir kastım olabilir ki..burada arkadaşlarımız görsünler ona göre okusunlar diye yazıyoruz..

puraq

Üye
    Konu Sahibi
--Kardeşim bu karşı atak senaryosunu da,ilk kitap çok tepki aldı diye yazdılar zaten,böyle bbir kitap yazacaklarını söylemişlerdi..Sana diyorum ki Türk ve terörist kelimeleri bu kitap sayesinde Amerikada anıldı,Kuvva-i milliye yoktur,bir general çıktı açıkladı canlı yayında buu senaryo pentagon&#39;un sitesinden alıntıdır diye..daha neyi tartışıyoruz..Türkiye aylarca bu konuyu tartıştı..herkesin foyası meydana çıktı..bunları unutma da ne okuyorsan oku..ben sadece bilgilendirmek amaçlı yazıyorum...birçok insanın bu kitaptan sonra cesareti kırıldı,orduya güveni azaldı....bu yorumlara bir bak,gerekirse internetten araştır..yoksa benim yazarlara ne gibi bir kastım olabilir ki..burada arkadaşlarımız görsünler ona göre okusunlar diye yazıyoruz..
bu kitap gerçeği yansıtıyor demiyorumki ztn hayal ürünü ayrıca bence ordu ya olan güven sarsılmaz hiç bi zaman
neyse konuyu uzattın ben burda 2 yeni kitap dan bahsediyom yeni haberler veriyorum ;)

FrontmaN

FrontmaN

Üye
Bu adamların hayal gücü çok geniş .... yakında da metal fırtına 3 çıkar o zaman da herhalde 5.dünya savaşı falan çıkar

puraq

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by endoplazmix_550@Sep 8 2005, 12:50 AM
Bu adamların hayal gücü çok geniş .... yakında da metal fırtına 3 çıkar o zaman da herhalde 5.dünya savaşı falan çıkar
[post=158445]Quoted post[/post]​
ztn açık kapı bıraktılar söyleşide ama bence bu kadar yeter bişi fazla uzarsa cıvkı çıkar :vur: :vur: :vur:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt