Meslek Lisesinden Sonra Üniversite ?

Sponsorlu Bağlantılar

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Meslek Lisesinden Sonra Üniversite ?
Arkadaşlar SBS'den düşük puan alacagım belli napmalıyım peki ben Meslek Lisesine gitmek istemiyom çünkü üniversite okumak istiyorum.Eğer meslek lisesinden sonra üniversite varsa gidebilirim o zaman. Yardım edin hayatımın dönüm noktası

_RYUK_

_RYUK_

Üye
üniversiteyi düşünüyorsan meslekten uzak dur . Çalışırim diyorsan düz liseye git bir de meslekleri üniversitelerde mtok leri tercih edebiyor onu da dikkate al

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Yani ne yapmalıyım Meslek dışı arkadaşlarım diyo Anadolu Mesleğe git ordan üniversiteye gidersin diye.Düz lise kalmadı zaten artık ne yapıcam ben :(

_RYUK_

_RYUK_

Üye
sağlığı seviyorsan anadolu sağlık geliyorsa direkt oraya git

_RYUK_

_RYUK_

Üye
sen hangisi bölümü okumak istiyorsun?

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
İlerde radyo ve televizyon sinema okumak istiyom lisede bunun karşılığı bilişim oluyo galiba .s

caglar b

caglar b

Üye
meslek lisesi sonrası 2 yıllık önlisansa direkt geçiş var oradan dgs sınavı ile 4 yıllık fakülteye geçebilirsin ama sakın ha sakın hevesin, istegin olmayan bir meslek lisesi seçme hayat zindan olur sana

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Kardesim eger Turizm Ve Otelcilik'e puanin tutuyorsa kesin git derim.Ben anadoluya gitmeseydim banko oraya giderdim.

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Abiler ben Üniversite okumak istiyorum.Üniversite de Radyo ve Televizyon Sinema bölümünü okumak istiyorum.Ama üniversiteye gitmek için meslek lisesine gitmemem lazım.Arkadaş demişti o da orda okuyo Anadolu Teknik Lisesine gidersen Üniversiteye gidebilirmişsin.Bide Sallıyorum 300 Puan alsam 350 lik liseye girmek için ekstra bi ücret mi ödemem gerekir veya ne gerekir ? (sallıyorum tam puanım bu degıl )

Turan

Turan

Üye
puanin tutmadgi yere parayla girme diye bisey yok.ben meslek lisesi anadolu bolumundeyim. Bizim gordugumuz derslerin aynisini anadolu lisesindekiler goruyor tek fark bizim qyriyetten meslek dersleri oluyor. Ust sinifta bi arkadasim gecen sene ygs den 498 aldi elektrik okuyordu.

esokmen

esokmen

Üye
Güzel kardeşim sana meslek lisesi mezunu olarak birkaç bilgi vereyim, ilk önce anadolu lisesi tutturamayacaksan belli kii iki seçenek var önünde bilmiyorum tam düz lise kaldımı kalmadımı ama varsa eğer ya düz ya meslek lisesi..

Türkiyede şartlar belli insanlara özellikle öğrencilerin önünü yeri gelip kapatmak yeri gelip zora düşürmek için çok olaylar var.

İlk diyeceğim şudur çalışkan olurum derslerimi aksatmam çalışırım dersen tabi ki düze git. Arkadaş ortamı herşey çok etkili olacaktır unutma bunu.

Fakat ben çalışamam çok emek veremem dersen mesleğe git. Meslek lisesi bence avantajlıdır nedeni de şudur. Altın bilezik bir meslek edinirsin. Ustalık ve işyeri açma belgen olur elinde. Milyonlar ca atama bekleyen, işsiz üniversite mezunu var ülkemizde. Öğretmen alımı çok yavaş gerçekten öyle. Bie çok öğretmen dershanelerde sürünüyor. Ama meslek lisesinden çıkışında eğer gerçekten iş yapmaya hevesli olursan emin ol işi kolay bulursun.

Düze gidip de kardeşim iyi bir üniversite tutturamadıktan sonra hiç bir işe yaramaz sürünürsün.

Dershaneye gitmek lise 3 - 4 de çok önemli, git eğitimini çok iyi almaya çalış eğer alabileceksen.
Meslek lisesi mezunları kesinlikle MTOK tercihi yapacak diye birsey yok her yeri yazabilirsin fakat yine sıralama etkili.

Bu yıl Ankara Gazi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği
Kocaeli enerji ikisinden birine gideceğim allah nasip kısmet ederse.

Sözün özü herşey senin elinde, anadolu lisesine gidemedim diye üzülme emek harcadıktan sonra işini dersini iyi yaptıktan sonra herşey yolunda gider rahat ol. Herşey senin elinde.

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Güzel kardeşim sana meslek lisesi mezunu olarak birkaç bilgi vereyim, ilk önce anadolu lisesi tutturamayacaksan belli kii iki seçenek var önünde bilmiyorum tam düz lise kaldımı kalmadımı ama varsa eğer ya düz ya meslek lisesi..

Türkiyede şartlar belli insanlara özellikle öğrencilerin önünü yeri gelip kapatmak yeri gelip zora düşürmek için çok olaylar var.

İlk diyeceğim şudur çalışkan olurum derslerimi aksatmam çalışırım dersen tabi ki düze git. Arkadaş ortamı herşey çok etkili olacaktır unutma bunu.

Fakat ben çalışamam çok emek veremem dersen mesleğe git. Meslek lisesi bence avantajlıdır nedeni de şudur. Altın bilezik bir meslek edinirsin. Ustalık ve işyeri açma belgen olur elinde. Milyonlar ca atama bekleyen, işsiz üniversite mezunu var ülkemizde. Öğretmen alımı çok yavaş gerçekten öyle. Bie çok öğretmen dershanelerde sürünüyor. Ama meslek lisesinden çıkışında eğer gerçekten iş yapmaya hevesli olursan emin ol işi kolay bulursun.

Düze gidip de kardeşim iyi bir üniversite tutturamadıktan sonra hiç bir işe yaramaz sürünürsün.

Dershaneye gitmek lise 3 - 4 de çok önemli, git eğitimini çok iyi almaya çalış eğer alabileceksen.
Meslek lisesi mezunları kesinlikle MTOK tercihi yapacak diye birsey yok her yeri yazabilirsin fakat yine sıralama etkili.

Bu yıl Ankara Gazi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği
Kocaeli enerji ikisinden birine gideceğim allah nasip kısmet ederse.

Sözün özü herşey senin elinde, anadolu lisesine gidemedim diye üzülme emek harcadıktan sonra işini dersini iyi yaptıktan sonra herşey yolunda gider rahat ol. Herşey senin elinde.

Anladım sağol da bu MTOK ne onu anlayamadım onun dışında ben Radyo Ve Televizyon Sinema okumak istiyodum Meslek Liseside bunun karşılığı Bilişim bölümüheralde ?

Anil-D

Anil-D

Üye
duze gtcen baska caren yok

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
Takmışsın televizyona sakın okuma Ataması Sıfır aç kalırsın başka mesleklere bak

Silinen Üye 2313801

Kapalı Hesap
@Sergen hakli bu arada meslek liseleri daha kolay is bulur ama universite yok ama calisirsan yüksek lisans falan ben endüstri meslekte bilgisayar yazilim sececegim ilgim var

Üst Alt