Merhaba En Yeni üyeden Ilk Mesaj Ilk Soru...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aliasx

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba En Yeni üyeden Ilk Mesaj Ilk Soru...
Arkadaşlar öncelikle soru yazmadan önce forumunuzu(artık forumumuzu diyebilirim her halde:) ) bayaa bi gezdim ve çok beğendim, en çok da hemen hemen hiçbir sorunun cevapsız kalmaması çok hoşuma gitti.
Ben bilgisayar donanımı olsun divx player firmware update leri olsun bu konularda oldukça bilgim var, fakat cep telefonu hakkında hemen hemen hiç bilgim yok. Bunun sebebi de şimdiye kadar hiç yazılım veya başka şeyler yüklenebilen telefonum olmadı. Kardeşim şu anda İngiltere' de ve dün akşam bana bir K700i aldığını söyledi. Ama telefon türkiye ye gelince bir işlemden geçiriliyormuş. Bunun adı zannedersem "UNLOCK" muş.
Şimdi benim size sorum bu işi internetten program veya programlar indirmek suretiyle kendim yapabilirmiyim. Eğer yapabilirsem riski nedir? Telefoncular bu işi yapıyorlar tabii ki de ben bu işi öğrenmek istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Aranıza katıldığım için de oldukça mutluyum...Herkese sağlıklı günler dilerim.

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Bildiğim kadarıyla internet üzerinden işlem yapılmıyor, eğer öyle olsaydı bizler telefonu hep yurt dışından getirtirdik ki bu bize daha cazip geliyor.

Ayrıca sitemize hoş geldin, aktif bir üye olman dileğiyle.

Zero

Zero

Üye
"Unlock" tan kastedilen muhtemelen "Simlock" tur ve Türkiye'deki Operatörlerde çalışabilmesi için Simlock'un kaldırılması gerekir. Fazla bilgim olmamakla beraber Simlock kaldırma işlemi için Standart donanımlar yeterli değil. Muhtemelen Bu işlemi yapabilecek Bir yazılıma ve Telefona Bağlantı için Özel bir kabloya ihtiyaç var.. Bunları temin etmeniz mümkün ancak Maliyeti pek düşük değil, Tek bir telefon içinse bu masrafa ve riske girmenize gerek yok derim.

aliasx

Üye
    Konu Sahibi
Peki o zaman ben telefonum gelince ne yapmalıyım. Anladığım kadarıyla bu iş için sadece bilgisayar değil bir de arabirim gerekli. Telefonla birlikte bir data bağlantı kablosu gelecek sanırım bununla olmaz mı?

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Telefon bayileri vs bu simlock'u kırıyorlar.. Onlara getireceksiniz ve 10-20 ytl gibi makul bir fiyata halledecekler..

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Zero abimizin dediği gibi simlock fonksiyonunun kırılması lazım. O da fazla bir masraf gerektirmiyor.

Edit :

Ahmet, o kadar pahalı olmaması lazım, burada 3-5 YTL'ye kırıyorlar.

aliasx

Üye
    Konu Sahibi
Bu işi biz yapamazmıyız peki? Merak ediyorum eğer yapılabilece bir işse ben yapmak isterim ama bir riski varsa tabii ki bu konuda bilgili olmadığım için o riske girmem. Açıkçası bu işin nasıl ve hangi ek donanım ve donanımlarla yapıldığını öğrenmek istiyorum.

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Telefon bayii'ne gidip telefondaki Simlock'u kırdırırken dikizleyebilirsin.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bu işi yapmak için özel yazılımlar lazım.. Ki yazılımları bulsanız bile bunun için griffin kablosu adı verilen bir kablo ve cihaz gerekiyor..

Bunların yaklaşık maliyeti 400 dolar.. Zaten 1 telefon için bu donanımı almak saçma bişey... Ama ticari amaçla yapılıyorsa saygı duyarım..

aliasx

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Nov 26 2005, 01&#58;31 AM) [post=215028]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Bu işi yapmak için özel yazılımlar lazım.. Ki yazılımları bulsanız bile bunun için griffin kablosu adı verilen bir kablo ve cihaz gerekiyor..

Bunların yaklaşık maliyeti 400 dolar.. Zaten 1 telefon için bu donanımı almak saçma bişey... Ama ticari amaçla yapılıyorsa saygı duyarım..
[/b][/quote]

İşte beklediğim cevap...Çok teşekkür ederim size. Zaten forumun da en çok mesaj gönderen kişisi sizsiniz. Sizdende bu beklenirdi. Sağolun. Bir sorum daha olacak. Bu telefon size gelmiş olsaydı simlock dan sonra neler yapardınız? Bildiğim kadarıyla ve buradaki araştırmalarım sonucunda MSN den DivX syretmeye kadar bir çok işlemler mevcut. Siz hangi konulara öncelik verirdiniz. Tekrar teşekkürler.......

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
K700i&#39;de divx seyretmeniz mümkün değil.. 38 mb sınırlı bir hafıza var ve ancak orada resimlerinizi saklayabilir mp3 dinleyebilir ve mp4 + 3gp formatında videolar seyredebilirsiniz..

Divx ve msn kullanılabilmesi için symbian işletim sistemine sahip olması gerekirdi.. Ayrıca dosyalar kısmından s40 Java kategorisindeki uygulamaları yükleyebilirsiniz...

Rica Ederim Yardımcı Olmak Görevimiz..

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
K700i&#39;de MSN&#39;e girilebiliyor bunun için gerekli uygulamalara Dosyalar > s40&Java bölümünden ula&#351;abilirsin.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Ama ben kendimde denememe rağmen 10 kez denediysem 2 kez bağlandı.. Yani tam olarak adam gibi girilmiyor o yüzden girilmiyor demiştim...

Yoksa bende biliyorum o şekilde girildiğini..

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Yani Ahmet hiç girmemesinden iyidir değil mi?

aliasx

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar harikasınız ya, yarım saat gibi bir sürede bayaa bi bilgi sahibi oldum sayenizde..Başka bir foruma daha üyeyim. Dün akşam yazdığım basit bir soruya hala cevap alamadım. Gerçekten çok teşekkürler, iyi ki üye olmuşum. Peki DivX için ekstra hafıza kartı alsam o zaman olur mu? Çünkü K700i ile ilgili bir başlıkta yanılmıyorsam bir arkadaş Real One ile bu işin olabildiğini hatta altyazı bile olabileceğini yazmış.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Evet k700&#39;de hafıza sınırlı ve artırlamıyoru.. 38 MB ile yetineceksiniz maalesef....

Divx formatını desteklemediği için telefon çalıştıramazsınız.. Real One player çalıştırır divx ama sizin telefonunuz real one player&#39;ın formatını tanımaz çünkü sis uzantılıdır o... K700 jad ve jar olan uzantıları tanıyor sadece..

İyi Geceler..

aliasx

Üye
    Konu Sahibi
Herşey için teşekkürler, bana yüzmeyi öğrettiniz şimdi tek başıma yüzmeliyim herhalde ama yardımlarını unutmayacağım van_hoijdonk....İlk arayacağım şey ise laptopumla bizim parkta internete girebilmek için lazım olan şeyler...Laptopum wireless ama nete girebilmek için herhalde önce laptopa bir bluetooth almam gerekiyor galiba.

Zero

Zero

Üye
Data kablosu varsa internet bağlantısını Bluetooth olmadanda kurabilirsiniz..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Her zaman sitede görmek istirim sizi..

Görüldüğü gibi saat 02.22 On-Line Destek Hattı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt