Menüdeki uygulama isimlerini kaldırmak 3x4 ve 4x5 isimsiz menü düzeni (noss_bar) MaxiPDA

 • 30 Eylül 2012
 • 4268 Okunma
 • 33 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Menüdeki uygulama isimlerini kaldırmak 3x4 ve 4x5 isimsiz menü düzeni (noss_bar) MaxiPDA

  Resimdeki menü düzenini beğenirseniz bu modu uygulamaya başlayın. Zira biraz zor karışık ve zaman alan bir modtur.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Öncelikle Menünüzü hangi stil ile kullanacağınıza karar verin 3x4 veya 4x5

  Size tavsiyem 4x5 kullanın daha hoş duruyor sanki zevk sizin tabi.

  Eklentideki linklerde FP1 in menurender.dll dosyaları var. Reflesh olanlar sitede refresh uyumlu menurender.dll dosyasını bulsun.

  Bu FP1 için seçtiğiniz zip içindeki menurender.dll dosyasını c sys bin içine atın.

  Gelelim isimleri kaldırmaya asıl meseleye Bunu refleshçilerde yapabilir fp1 ve reflesh uyumludur

  Telefonunuzdan
  C: \private\200113dd\content\matrixmenudata.xml bu xml dosyasının yedeğini alın işler sarpa sardığında veya eski haline dönmek istediğiniz de bu yedek xml ile geri alacaksınız.

  Yapılacaklar:
  1- Telefonunuza linte verdiğim seçtiğiniz düzene göre zip içindeki menurender.dll dosyasını c sys bin içine atın. Linktekiler FP1 içindir.

  2- C:\private\200113dd\content\ içindeki matrixmenudata.xml dosyasını silin (Tekrar söylüyorum silmeden önce yedeğini alın)
  3. Telefonu kapatıp açın. Ve menünüz sıfırlanacak klasörsüz uzun menu tabi seçtiğiniz dll leye göre 3x4 veya 4x5 olacak.
  4- Menüde uygulamaları tek tek adlandıracaksanız simgeye uzun basıp yeni isim ver tıklayıp isimsiz diye yeniden adlandıracaksınız. isimsiz diye adlandırmanız şart değil tabi kendiniz de kolay isim vererek isimleri adlandırabilirsiniz daha sonra xml dosyasından bu verdiğiniz ismi sileceksiniz o yüzden o kodların arasında görebileceğiniz farkedebileceğiniz kelimeler olsun. Adlandırma bittiğinde
  5- Telefonu kapatıp açın
  6-
  C:\private\200113dd\content\ içinden matrixmenudata.xml dosyasını bilgisayara kopyalayın.
  7- Xml dosyasını Notepad++ ile açın.
  8- Ve verdiğiniz isimleri xml dosyasının içindeki satırlar arasından silin.

  Örnek silinmemiş kodlama
  short_name="Rehber" title_name="Rehber" applicationgroup_name="Rehber" long_name="Rehber"

  Örnek silinmiş kodlama
  short_name="" title_name="" applicationgroup_name="" long_name=""

  10 -Bütün uygulama isimleri sildiğiniz de xml dosyasını kaydedin
  11- C:\private\200113dd\content\ içinden matrixmenudata.xml dosyasını silin
  12- Yeni yaptığını xml dosyasını C:\private\200113dd\content\ içine atın.
  13- Telefonu kapatıp açın.
  14- Bitti bunu bir kere yaptığınızda kendi telefonunuza göre isimsiz menü dosyasını oluşturmuş olursunuz ilk önce yedeğinizi aldığınız xml ile değiştirirseniz eski haline dönebilirsiniz yeni xml modunuzuda saklayın isimsiz menü yü arasıra kullanmak isteyebilirsiniz.

  Not: Konuyu güncelledim kendi xml dosyası mı kaldırdım çünkü benim menümde bazı uygulamaların simgelerini değiştirmiştim buda doğal olarak sizde o simgenin gözükmemesine yol açtı. En iyisi kendi xml dosyasını sıfırdan düzenleyip kendinize ait xml oluşturmak. İşinizi kolaylaştırmak için 120 ye yakın uygulamayı isimlerini sildim ama dediğim gibi simge gözükmemesine yol açtı.


   


  Yazan: noss_bar

  Menüdeki uygulama isimlerini kaldırmak 3x4 ve 4x5 isimsiz menü düzeni (noss_bar) MaxiPDA İndir

 2. ellerine sağlık dostum :oke:
   
  noss_bar bunu beğendi.
 3. üstat ellerine sağlık
   
 4. üstad emeğine sağlık güzel odu bir problem var 701 de uyguladım menüdeki bazı simgeler büyük gözüküyor yanındaki simyeyle birleşiyor bilginize
   
 5. rica ederim
   
 6. bu pro değil demi ?

  - - - Eklendi - - -

  menu 4x5 FP1.zip dosyasını c deki 200113dd yerine attm :D teli yeniden başlatttım ekran geldi simsiyak menu tusu aktif degil menu acılmıyor secenekler tusu acılmıyor yani telden hiç bi işlem yapamıyorum nasıl oldu bende anlamadm fakat bunu simdi tekrar yazılım yüklemeden halledemezmiyiz ?
   
 7. ben refreshe daha geçmedim 610 kullanıyorum ona olurmu
   
 8. ev ekranı geliyorsa kısayollardan xplore ye ulaşmaya çalış yanlış attığın dosyayı sil xml dosyasıni da sil c sys bin içinden menü render .dll dosyasıni sil tel aç kapat menün sıfırlanir ama açılır
   
 9. Eyvallah güzel yalnız bi Sorum var bu menü shell gibi mi yoksa orjinaline mi eklemiş oluyoruz. Shell de açık uygulamaları gösterince shell açık olarak görünüyordu açık uygulamalarda shell i kapatınca menü düzeni de kapanıyordu bu da onun gibi mi?
   
 10. icon changer küçük simgeler kullan veya daha önce simge değiştirtiysen varsayılana al
   

 11. Çok özür diliyorum aklıma hiç gelmedi konuyu da güncelleyip xml dosyamı geri çektim benim xml dosyamda bazı uygulamaların simgeleri için ikonchager kullanmıştım doğal olarak sizde ikon changer olmadığı için olsa bile iconchangerin kendi menüm için düzenlediği ayarlar sizde olmadığı için bazı uygulamaların simgeleri simge yolunda bulunamadığı için gözükmeme sorununa yol açıyor hiç aklıma gelmedi bu. Tek yapman gereken en başta yedeğini aldığın xml dosyasını C:\private\200113dd\content\ içine atman ve güncellenmiş konudan tekar kendi xml dosyanı düzenlemen
   
 12. Yok bir bir uygulama değil sistemin kendi menüsünü düzenleyen bir mod. z içindeki menurender.dll yani senin orjinal menün yerine modlanmış menü 4x5 şeklinde orjinal yerine modlanmış orjinal menüdür. İsimleri kaldırma işlemi ise xml dosyasından oluyor. Dediğim gbi bu uygulama değil orjinal menüyü düzenleyen mod.
   
 13. Dediğin dosyayı oraya attığında o sorun olmaz hatta hiç sorun olmaz ve hiç bir değişim olmaz. Linklerdeki dll ler fp1 dlleri üstüne basa basa söyledim sen onu c sys bin içine attın ve doğal olarak sistemine uyumlu olmayan dll kullanarak menuye ve seçenekelere ulaşamadın. dediğim gibi bir şekilde c sys bin içine gidip menurender.dll dosyanı silmeye çalış tel kapat aç her şer eski haline döner
   
 14. Biraz uğraştıracak gibi ama güzel duruyor, bir de bunu klasörler için de uygulamanın bir yöntemi yok mudur acaba, en azından sadece normal (yeni klasör dediğimizde oluşan) klasörler için?

  Bir de ilk matrixmenudata'yı silmeden direk mevcut dosyayı bilgisayara kopyalayıp orada hem klasör hem de uygulama isimlerini silerek yapsak ne olur acaba?
   
 15. yok usta benim hatam oldugunu belirttim
  ve tele hiç bi işlem yapılamıyordu mecbur hard format attm yazılım yeniden yükledim şimdilik 4*5 menu yapmadım bence refresh içinde detaylı bir anlatım yapsan ve onunda dosyalarını koysan ii olur ..
   
  noss_bar bunu beğendi.
 16. çok sağol üstad oldu emeğine sağlık ayrıca ilgin için tesekkür ederim

  - - - Eklendi - - -

  arkadaşlar ben 701 de denedim hiç uğraşmadım ilk seferde kurdum wcf yazılım kullanıyorum ve dosyalı menü tercih ediyorum programı kurdum baktımki 4*5 tek menü hepsi birarada dedimki bari isileri ile kullanayım c private kurduğum isisiz dosyayı sildim yedeğini aldığım orjinal dosyayı tekrar attım teli kapatıp açtım yine4*5 menü isimler var ve klasöörlerim hepsi aynen geri gelmiş klasör içidede4*5 menü var ama sadece kurarken sadece 4*5 olan kurulsa ismsiz menü olan kurulmasa klasörlü sistem olurmu bilemem denemek lazım
   
 17. arkadaşlar ufak bir hatırlatma yapayım telefonda bütün uygulamalara yeni isim vermeye çalışın fakat vermeyin sonra xml dosyasını çıkartın ve telefonunuzda ki bütün uygulamaların isimleri ve uidleri yazacaktır.
   
  noss_bar ve kaavkw bunu beğendi.
 18. bu çok güzel olmuş eline sağlık :oke:


  - - - Eklendi - - -

  < Resmi açmak için tıklayın >


  hocam bende böyle oldu bunun bi çözümü yok mu thumbnail folders ı kaldırmadan olmaz mı ?
   
 19. Emeğine sağlık Levent ;)
   

 20. Dll dosyalarının tek yaptığı menünüzü 3x4 veya 4x5 düzene sokmak ve uygulamalar yeni isim verme yetkisi ve klasör içinde klasör oluşturma yetkisi veriyor. isimlere dokunmuyor. İsimler xml dosyası ile oynanırsa siliniyor 4x5 güzel ama isimler simgeye oranla çok alta duruyor ve simgeler az daha ufaltılsa güzel olacak aynı ev ekranındaki kısayol simgeleri tarzında birşey ve menüde simgeye tıkladığında ismi silinik gibi duruyor. bulnalr sorunlar ve hepsi isimlerle alakalı sorunlar o yüzden isimler kaldırılırsa çok daha hoş oluyor sorunda kalmıyor. zevk sizin ister isimli ister isimsiz.

  - - - Eklendi - - -


  bide böyle bir sorun simgeler 80x80 ve bu oran 3x4 menü düzenine göre ayarlanmış 4x5 düzenine uyumlu değil thumbnail içindeki simgleri 4x5 düzene göre ayarlamak lazım matematiksel hesaplama

  yatay 3 düzen 80 4 düzen için % 33 ama yatay genişlik aynı kalmış o yüzden gerek yok 80
  dikey 4 düzen 80 5 düzen için % 25 uzamış 80 in % 25 i 20 80 -20= 60

  Sis içindeki png yi veya exe içinde kodlamayı 80x60 yapılırsa oran tutturulabilir simgeden daha kolay olur ama simge içindeki simgecikler ne olur bilemem denemek lazım

  - - - Eklendi - - -

  Rica ederim faydalı olduysak ne mutlu bize
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/02/2019 - 19:18