Meizu ve BQ Readers bu sene Ubuntu üzerinde çalışan akıllı telefon modellerini sunacak

Sponsorlu Bağlantılar

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Meizu ve BQ Readers bu sene Ubuntu üzerinde çalışan akıllı telefon modellerini sunacak
Mobil platformda, akıllı telefon ve tabletler üzerinde çalışan bir çok işletim sistemi bulunsa da şu anda Google Android, Apple iOS ve Microsoft Windows Phone/RT en fazla kullanılan mobilişletim sistemleri arasında yer alıyor. Ayrıca ilerleyen dönemlerde Mozilla, Tizen, Sailfish ve Ubuntu gibi bazı işletim sistemleri üzerinde çalışan daha fazla cihazlar görebileceğiz.

Ubuntu mobil işletim sistemine baktığımızda Canonical adındaki vakıf tarafından geliştirilenişletim sistemi bu sene yeni cihazlarla pazarda görülecek. Partnet arayışını sürdüren Canonical, ilk donanım partnerleri olarak Çin kökenli Meizu ve İspanya kökenli BQ Readers’ı duyurdu.

Her iki firmada bu sene içerisinde Ubuntu üzerinde çalışan yeni akıllı telefon modelleri sunacaklar. Ubuntu özellikle gelişmekte olan ülkeleri hedefleyecek. Mobil uygulamalara da önem veren firma, bu sene sonuna kadar Ubuntu’da 50 mobil uygulamanın hazır olmasını amaçlıyor.

Henüz şimdiye kadar Ubuntu üzerinde çalışan bir akıllı telefon duyurusu gelmedi. Ancak bir kaç gün sonra Mobil Dünya Kongresi’nde duyuru karşımıza çıkabilir.

• Beğen
Tepkiler: Dede, GDDR5 ve Invoke

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Ubuntu'yu dizüstünde bile bıraktım, eski sempatim kalmadı artık :)
Hayırlısı...

• Beğen
Tepkiler: Dede
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Mecbur kalmasan windowsu hemen kaldırıcam ama netcad için lazım :(

• Beğen
Tepkiler: Mobilator ve Dede
KayraBey

KayraBey