Mehmet Helvacı'dan müthiş vaadler

 • 19 Nisan 2011
 • 446 Okunma
 • 2 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Ünal Aysal'ın ardından eski yöneticilerden Mehmet Helvacı, Hilton Otel'de düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını ve programını açıkladı.

  14 Mayıs'ta yapılacak olan olağanüstü genel kurul öncesinde Mehmet Helvacı, Hilton Oteli'nde bir basın toplantısı düzenledi.  Adaylığını resmi olarak açıklayan Helvacı, projelerini kamuoyu ile paylaşırken; yönetim kurulu listesinde yer alacak olan isimler hakkında bilgi vermedi.

  Helvacı'nın basın toplantısında "4 yerli, 6 da yabancı futbolcu ile transfer görüşmelerinde bulunuyoruz", "6 yılda 4 şampiyonluk ve 1 de Avrupa Kupası kazanacağız" söylemi ile İnan Kıraç'ı kastederek "Kimseden icazet alacak durumda değiliz" açıklaması dikkatlerden kaçmadı. Helvacı ayrıca şu ana kadar resmi olarak sadece kendisinin başkanlığa aday olduğunu, Aysal'ın ise yeni tüzük gereği başkanlık için adı geçen bir isim olduğunu ifade etti.

  İŞTE HELVACI'NIN O AÇIKLAMALARI...

  "GALATASARAY BÜYÜK BİR AİLEDİR"
  "Bugün burada Galatasaray Kulübü başkanlığına adaylığım için buradayım. Kulübü yönetmek sıradan bir karar değil, sorumluluk gerektiren bir durum. Ben de bu kararımı verirken; bütün sorumluluklarımı yerine getirerek karar verdim. Karşınızda şu anda başkan adayı olarak duruyorum. Benim 7 senelik bir Galatasaray geçmişim var ancak ben kendimi bildim bileli Galatasaray camiasının içerisindeyim. Ancak sizlerin beni net olarak tanıdığınız dönem 7 senelik dönem. Galatasaray'da görev aldığım sürece elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ve bundan sonra da yapmaya çalışacağım. Arkamdaki panoda da gördüğünüz üzere Galatasaray bir ailedir yazıyor. Evet Galatasaray bir ailedir ve bizim de parolamız bu... Galatasaray, büyük bir ailedir ve onun arkasında binlerce kişinin de emeği vardır. İşte Galatasaray bunun için büyüktür."
  "YILDIZLAR KARMASI BİR TAKIM OLUŞTURMAK..."
  "Galatasaray gücünü rakamsal başarılardan almaz. Galatasaray gücünü geleneksel ailevi değer ve sorumluluklardan alır. Dönemsel yaşanan sorunlar, Galatasaray'ın gücünden şüphe edilmesine yol açmamalı. Galatasaray, Türkiye'nin merkezinde bulunan ve bazı sorumlulukları olan bir beyindir. Bu sebeple yöneticilerimizi de bu doğrultuda oluşturacağız. Galatasaray'ın başkanı bütün Galatasaraylıların başkanıdır. Kimse boynunu bükmez, hiçbir Galatasaraylı'nın da boynunun bükülmesine de göz yummaz. Galatasaray başkanı olmak için üyelerin oyları yeterli olabilir ancak mühtedir bir şekilde Galatasaray başkanı olmak için tüm değerleri göz önünde bulundurmak lazım. Galatasaray başkanlık görevinini çeşitli ekonomik ya da menfi ilişkilerin olması da gerekmez. Galatasaray başkanlığı yıldızlar karması bir takım oluşturmak ya da çeşitli ekonomik destekler vermek için yapılacak bir durum değildir."
  "GALATASARAY'IN ÖNCELİĞİ EKONOMİK BAŞARI OLAMAZ"
  "Galatasaray başkanı yetkisini, gücünü genel kuruldan alır ve bunu da adil bir şekilde kullanır. Bizim öngördüğümüz sistem de Galatasaray Kulübü, tüm mali giderlerini tüzüğe uygun bir şekilde hareket eder. Galatasaray başkanı şeffaf, sorumlu ve adil bir kişiliğe sahip olmalıdır. Galatasaray, ne bir emlak ofisidir ne de bir ticarethanedir. Galatasaray'ın önceliği ekonomik başarı olamaz. Galatasaray'ın önceliği sportif başarıdır. Galatasaray'da yapılacak olan tüm hamleler, sportif hamleleri destekleyecek, geliştirecek hamleler olmalıdır. Galatasaray'da para sıkıntısı yoktur, Galatasaray'da yönetim sıkıntısı vardır. Anlattıklarım da bu yönetim sorununu çözecektir."
  "GALATASARAY TARAFTARA MUHTAÇTIR"
  "Galatasaray'ı taraftarı olmadan ayağa kaldırmak mümkün değildir. Galatasaray, taraftara muhtaçtır. Başarı, taraftarların Galatasaray Kulübü'ne başarılı bir şekilde entegre edilecek. Taraftarın artık bu kulübün bir parçası olduğun tüm yönleriyle hissetmesi gerekir. Galatasaray taraftarı artık kafasındaki her
  sorunun cevabını bir bir şekilde kulüp tarafından alacak. İletişim dozajımız yüksek olacak. Dürüst, sağlıklı bir iletişim ortamından bahsediyorum."
  "HEDEFLEDİĞİMİZ BÜTÇE 300 MİLYON DOLAR"
  "Hiç kimse Galatasaray'dan daha zengin değildir. Bu nedenle Galatasaray'ın kişilere ihtiyacı yoktur. Bizim hedeflediğimiz bütçe 300 milyon dolardır. Bu sadece başarı elde etmek için ayrılacak olan bütçe değildir, aynı zamanda diğer branşların güçlendirilmesi ve mevcut borçların kapatılmasına yönelik olarak ayrılacak bir bütçedir. Benim projelerim ile Galatasaray Kulübü tüm borçlarını 5 yıl içerisinde bitirecektir. Üstelik bunu yaparken de kişilere bağlı kalmayacaktır. Bunları yaparken de belli siyaset çevrelerine, belli zümrelere bağlı kalarak olmayacak" 4 YABANCI VE 6 YERLİ FUTBOLCU TRANSFERİ
  6 YILDA 4 ŞAMPİYONLUK VE 3. AVRUPA KUPASI
  "Futbolda ise hedefimiz 6 yılda 4 şampiyonluk ve 6 yılda yine Avrupa Kupası'nı Türkiye'ye getirmektir. Bu söylediklerim boş vaadler değildir, bu vaadler planlı programlı vaadlerdir. Bizim futbolda uygulamak istediğimiz sistemin en önemli parçası bugünden bellidir. Bu çerçevede 4 yabancı, 6 yerli futbolcu ile görüşmeler yapıldı ve büyük bir çoğunluğu ile anlaşma sağlandı. Önümüzdeki dönemde Galatasaray 4 yeni Arda ile tanışacaktır."
  "GALATASARAY'IN 'FUTBOL AKLINA' İHTİYACI VAR"
  "Futboldaki başarısızlığın temel nedeni plansızlık ve programsızlıktır. İşte biz bunları düzeltmek için buradayız. Bunları tek ben yapmayacağım. Galatasaray'ın bir 'futbol aklına' ihtiyacı vardır. Bu futbol aklına bir Florya'nın anahtarını teslim etmeyeceğiz. Belirlediğimiz o profesyonel futbol aklı, bize önerilerini, çözümlerini söyleyecek; biz de bunları kendi içimizde değerlendireceğiz ve ortak bir yol bulacağız. Bir planımız olacak ve bu planımız çerevesinde bazı transferler yapacağız. Bu transferleri sizlere açıklamayacağız tabii ki. Her şey bir plan ve program doğrultusunda olacak. Yaptığımız tüm hamleleri şeffaf bir şekilde gerçekleştireceğiz ve herkesin bundan haberi olacak. Bu planları hayata geçirmek için de 15 Mayıs'ı bekliyoruz."
  "ŞU AN BAŞKANLIKTA RAKİBİM YOK"
  "Görünen o ki hiç rakibim yok. Galatasaray'da başkan adayı artık olunmuyor. Yeni tüzük de başkan adayı gösterilmesi gerekiyor. Tüzük, Divan Kurulu'na liste verilmesini ve bu listenin de aday gösterilmesi gerekiyor. Şu anda aday olacağı söylenenler var ancak bu resmi bir şekilde hayata geçmedi. Umarım en kısa süre içerisinde bir aday çıkar da şartlara uygun bir şekilde adaylığını yerine getirir. Benim gördüğüm şu anda Galatasaray için bir proje yok. Galatasaray'dan dışarıdan gelip de bir proje üretmek de mümkün değil. Söylenen şeyler de muallak şeyler... Benim gördüğüm bu. Amacım seçime 7 bin kişinin katılması halinde 7 bin oy almak."
  "6 YILDA 4 ŞAMPİYONLUK ELDE EDİLECEK DİYORUM"
  "Arkadaşlarımla beraber yaptığım görüşmelerin sonucunda bazı projeler belirledik. Bu projeler yeni projeler de değil. Ben bu projeleri yönetim kurulu toplantılarında da sürekli dile getirdim. Bizim hedefimiz sürekli başarıdır. Ben, şu anda gelecek sezon Galatasaray şampiyon olacak demiyorum. Ben, Galatasaray, 6 yılda 4 şampiyonluk elde edecek diyorum. Burada önemli olan süreklilik ve o düşündüğümüz futbol aklının yörüngesi etrafında toplanmak. Plandığımız başarı da bu doğrultuda gelecektir. Geçmişte kazanılan UEFA Kupası ve Süper Kupa'nın kazıldığı dönemde de bir fubol ekolünün etkisi vardı. Anlattıklarımız geçmişte yaşandı. Bundan sonra da bu doğrultuda hamleler yapılacak. Emek göstereceksiniz, sabır göstereceksiniz ve yapmak istediklerinizi de taraftarlar ile paylaşacaksınız. Galatasaray taraftarı, yönetimin ne yapmak istediğini farkına varmak zorundadır."
  TEKNİK DİREKTÖR YERLİ Mİ, YABANCI MI OLACAK?
  "Yönetim kurulu listemi tabii ki hazırladım. Bir iki kişi haricinde listemde tamam. Listemde bilinmedik, tanınmadık bir isim yok. Bir, iki isimle görüşmelerimiz sürüyor. 21 Nisan'da Divan Kurulu'na listemizi teslim edeceğim. Bu tarihten önce listemdeki isimleri açıklamam doğru olmaz. Teknik direktör konusunda da yerli mi yabancı mı konusu var. Ancak bu durum pek önemli değil. Aklımızda bazı isimler var ancak bu isimleri şu anda sizlerle paylaşmam konumları açısından pek de doğru olmaz. Bu isimleri zaten 15 Mayıs'ya hep berabere göreceğiz"
  "RİJKAARD'IN KALMASI İÇİN BÜYÜK MÜCADELE VERDİM"


  "Frank Rijkaard, bir projeydi. Böyle söylendiği için de benim tarafımdan kabul gördü. Burada benim kaynağım Galatasaray Kulübü başkanıydı. Benim de Galatasaray başkanına inanmamam gibi bir durum da söz konusu olamaz. Rijkaard'ın gönderilmesi konusunda şer koydum ve bunu da yönetim kurulu toplantısında da dile getirdim. Rijkaard'ın gönderilip yerine yeni bir teknik direktör getirilmesi konusuna da karşı çıktım. Benim karşı çıkmamalarım üzerine bana söylenenler, aslında benim söylediklerim ile aynıydı. Rijkaard'ın kalması için büyük bir mücadele verdim ancak bu mücadele sırasında da olanların zaten hepiniz biliyorsunuz." "İNAN KIRAÇ'TAN İCAZET ALMAYACAĞIM"
  "Ben, Galatasaray'da kendi başkanlığım için bir hazırlık yapmadım. Ben, Galatasaray'da bir politika da yapmadım. Yaptığımı şey, Galatasaray doğruluğunu hayata geçirmektir. Galatasaray, politika yapılacak olan bir mecra değildir. Şimdiki plan ve hazırlıkları 7 senede öğrendiklerim ile yaptım. Bu projeler bugün çıkmadı, yılların birikimi. Beni tanıyanlar çok iyi bilir ki ben planlı ve programlı biriyimdir. Ben bir hukukcuyum ve Galatasaraylı etik değerlerine bağlı olandır. Galatasaray'da seçim süreci 13 Nisan'da belli olmuştur. O yüzden başkanlığı mı açıklarken de hiçbir şekilde imtina etmedim. Ben, Galatasaray tüzüğüne göre hareket ettim ve bundan sonra da edeceğim. Yeni tüzükte, aday olma diye bir şey söz konusu değil; önerilme durumu var."
  İnan Kıraç benim Galatasaraylı abimdir. Ne zaman isterse o zaman görüşürüz. Ancak ben İnan Kıraç ile seçim konusunda görüşmem. Galatasaray'da başkan, kimsenin yönlendirmesi ile icazeti ile olmaz. Sorunuz eğer, İnan Kıraç'tan icazet alacak mısın ise ben İnan Kıraç'tan icazet almayacağım"
  "ARDA'NIN TRANSFERİ YENİ YÖNETİME BIRAKILMALIDIR"
  "Arda, Galatasaray altyapısından yetişmiş bir oyuncudur. Çok yeteneklidir ve dünyada enden görülen tipte bir futbolcudur. Galatasaray'da yönetimin durumu belli. Bence, Arda Turan'ın transferi kesinlikle yeni yönetime bırakılmalıdır. Başkan olursak; tabii ki Arda'yı kadromuzda görmek isterim ancak burada Arda'nın da kararı önemli. Arda'nın iyi yönetilmediği ortada... Son görüntülerde de bu zaten açıkca belli oldu. Forma konusunda Arda'yı yönlendirebilecek isimler orada olmasına rağmen olayı es geçtiğini görüyoruz. İşte bu yüzden Arda, Türkiye'de tartışılıyor"
  "GALATASARAY BAŞKANI BAŞKASINDAN GÜÇ ALMAZ"
  "Galatasaray'da işaretle, icazetle oy alınmaz. Galatasaray başkanı, başkasından güç almaz. Başkasından güç alıyorsa da zaten Galatasaray başkanı olamaz; süreç içerisinde ayağı takılır. Bir gerçek daha var; Galatasaray, Türkiye sınırlarını aşmıştır ve dünyanın dört bir yanına yayılmış olan Galatasaray taraftarının da Galatasaray başkanından haberi, bilgisi olması gerekir. Bu da tam anlamıyla şeffaf bir durum ile gerçekleşir. Bugüne kadar Galatasaray'da hiçbir görev almak için kimseden bir talebim olmadı. Ben, sürekli Galatasaray'da göreve davet edildim ve bu görev almak için de bir çabam olmadı. Şuna eminim ki 15 Mayıs'ta ben mutlu ve huzurlu uyanacağım"
  "ÜNAL AYSAL GALATASARAY KULÜBÜ'NDEN KAZANÇ ELDE ETMİŞTİR


  "Ünal Aysal, Galatasaray kulübünden kazanç elde etmiştir. Galatasaray başkan adayı olan bir insanın doğruları söylemesi gerekir. Sayın Aysal, benden özür dilemedi. Ben bu özürü bekliyorum. Aysal, doğruları söylemediği için de bir özür de Galatasaray camiasından özür dilemelidir. Galatasaray başkan adayı olan bir kimse; Galatasaraylıların içerisine bakarak doğrulardan kaçınamaz. Aysal bu konuda bir açıklama yapması gerekiyor. Aysal, Galatasaray üzerinden bir kazanç sağlamıştır ve bu bir tercih meselesidir. Ben yapmadım, Aysal yaptı. Aysal, bu konuyu bir açıklığa kavuşturarak yeniden adaylık sürecine devam edebilir. Ben, bu durumun takipçisi olacağım. Gerekirse bir dilekçe vererek raporların yeniden incelenmesi gerektiğini belirteceğim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın"
   


  Yazan: tragedie
 2. Aziz Yıldırım'da durmadan şampiyonluk vaadediyor sonuç ortada pehh :)
   
 3. bunların hiçbirini yapamaz transfer listesindeki oyuncularıda trtansfer edeceğini sanmam.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 22:18