MeeGo Harmattan (Nokia N9) PR1.1 Güncellemesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
MeeGo Harmattan (Nokia N9) PR1.1 Güncellemesi

Evet arkadaşlar Nokia, Nokia World'de bahsedilen güncellemenin dağıtımına başlamış.

Dikkatimi çekenler:
-Arayüzde gözle görülür genel performans artışı
-Swype özelliği klavyeye eklenmiş
-Kameraya renk süzgeci eklenmiş
-Çoklu işlem eskisinden de daha iyi hale getirilmiş
-NFC ve Wi-Fi'da iyileştirmeler
-Exchange desteği
-Tarayıcıda birçok iyileştirme (PR 1.2'de de yenilikler olacak)
-Facebook entegrasyonu artırılmış
-Kilit ekranında müzik çalar tuşları
-Güç tasarruf modu

Tüm yenilikler:
- Low power mode enhancemens, battery charging and silent profile are now shown in there.
- Tons of NFC and connectivity improvements.
- Performance enhancements.
- Visual tuneups (e.g. toolbar has a shadow now).
- Splash screen has been taken to wider use.
- Color management is less nervous than before (neutral sRGB space color palette is now used always, except in clearly outdoor situations, when oversaturation is applied to adjust how eye desaturates content in brightness).
- Lock screen music controls has been added (It’s in the top of the screen and at least I’m pleased with how nicely a nuance the controls look. Currently playing song is on big friendly letters, replacing clock when you are playing music).
- Swype keyboard has been added.
- Keyboard switching is very smooth with swipe gesture.
- Battery notification was tuned for 1.1 and should come every 2 minutes while in call, every 5 minutes when display on and every 30 minutes when display off.
- Turning device to landscape is supported allover UI it seems.
- Double tap was re-tuned a bit for 1.1. It’s a bit more reliable again.
- Tons of exchange fixes
- Facebook starts faster and has tons of fixes in both 1.1 and 1.2. I’d say it’s bearable in 1.1.
- wifi in general has been improved by leaps and bounds in 1.1.
- Magnifier works in 1.1 much better than in 1.0.
- Swipe-to-close is enabled by default in 1.1
- Top status bar lag has been fixed
- Browser has been improved heavily for 1.1, but not on the UX front. 1.2 has some feature improvements.
- LED bug that has been fixed for 1.1.
- 1.1 also includes a battery charging indicator in low power mode (LPM)
- A lot of work has been put to better interoperability of BT with cars
- pulseaudio issue has been fixed

PR 1.2 de yakında geliyormuş arkadaşlar onun yenilikleri de burda:
- Universal copy paste is coming in.
- Swipe-to-close and more logical and visual in 1.2.
- Implementation of decoder enhancements for h264
- Folders will come in 1.2 to home screen. And it’s not only apps that need it. If you start using bookmarks a bit more, it’s really irritating to not to have bookmarks. Guys in Oulu say that the work should be complete for the feature, so it’s about 3 weeks to have decent polish on it. It’s one of the “big” features of 1.2
- 1.2 has some sweet camera improvements though (but no comments on what, sorry)
- Lock screen has the support for screen avatars for incoming call. 1.2 at the earliest
- Deeper integration of maps with the core applications (contacts and favorites)

Türkçesi:
-Tüm arayüzde kopyala-yapıştır özelliği
-Swipe-to-close (Uygulama kapatma) görselliği artırılacak ve daha kararlı hale getirilecek
-H264 codec'i için geliştirmeler
-Menüde tarayıcı yer imlerine ve uygulamalara klasörleme geliyor (En olması gerekenlerden bence)
-Kamerada daha fazla iyileştirme ve geliştirme
-Kilit ekranında arayan kişi avatarlarına tam ekran desteği
-Haritalar ve çekirdek uygulamalara (Rehber mesajlar vs.) entegrasyon artırılacak

PR 1.1

[video=youtube;JL-ilMUZHx0]http://www.youtube.com/watch?v=JL-ilMUZHx0&feature=player_embedded[/video]

[video=youtube;LVmpPuBLuSg]http://www.youtube.com/watch?v=LVmpPuBLuSg[/video]
Arkadaşlar çevirileri kendim yaptım, beğendiyseniz beğen tuşuna basın.

----------Eklendi @ 10:52:43 ---------- Yazıldı @ 10:42:47 ----------

MeeGo'nun tamamlandığını görmek güzel. :)

• Beğen
Tepkiler: berkoni, MertcaN9, Cihanî Sultan ve 8 diğerleri

Lenneth

Üye
Meegonun fişini çekmemişler miydi ya :ehe

nalcam22

nalcam22

Üye
ula telefon gelmeden güncellemesi geldi yok böle bişey :zuhaha:

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi

bu arada prime kardeşim teşekkürler...

Rica ederim dostum.

----------Eklendi @ 22:03:53 ---------- Yazıldı @ 22:00:24 ----------

Bu arada önemli birşeyi kaçırmışım, cihaza tüm arayüzde yatay mod desteği getirilmiş.

chuck33

Üye
Çekmemişler demek ki.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Teşekkürler,ben bu cihazı vede işletim sistemini neden bukadar sevdim anlamış değilim:)

Lenneth

Üye

ya bi gidin allahın fandroidleri akşam akşam.
güncelleme getirmiş işte bunun nesi kötü.

bu arada prime kardeşim teşekkürler...

Güncellemeye kötü mü dedim ben ? Sadece desteği çekildiği için güncelleme gelmesine şaşırdım. Hayırlı olsun N9 kullanıcılarına..

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Güncellemeye kötü mü dedim ben ? Sadece desteği çekildiği için güncelleme gelmesine şaşırdım. Hayırlı olsun N9 kullanıcılarına..

Nokia n9'a güncelleme çıkaracağını başta söylemişti zaten. Meego'lu telefon çıkmayacak olabilir ama yazılım iyileştirilmeyecek diye bişey yok.

Del Rey

Del Rey

Üye

Nokia başka MeeGo lu telefon çıkartmayacağını söyledi. Telefon gelmeden güncellemesi geliyor, var mı böyle destek :ehe

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
pr 1.1 videosu ilk mesaja eklenmiştir.

IVI-Elia

Üye
Destek yok diyorlardı yalan.En iyi destek bu cihaza daha kendi çıkmadan güncellemesi çıktı var mı böyle bi şey.Ha bide Tizen N9 a gelebilir miş

kaan dean

kaan dean

Üye
Destek yok diyorlardı yalan.En iyi destek bu cihaza daha kendi çıkmadan güncellemesi çıktı var mı böyle bi şey.Ha bide Tizen N9 a gelebilir miş

arkadasim cihaz bircok ulkede cikti yanlizca turkiyede cikmadi

intro

intro

Üye
meego için ölü doğmuş işletim sistemi diyor herkes yau.. nokia symbian gibi meego dan da desteğini çekmiş dendi.. adamlar kendileri açıklıyor.
bu arada meego bütün işletim sistemlerini yutacak kadar iyi bir işletim sistemi.. kullanmadım ama yurt dışı yorumlar çak kaliteli olduğu yönünde..

Lenneth

Üye
meego için ölü doğmuş işletim sistemi diyor herkes yau.. nokia symbian gibi meego dan da desteğini çekmiş dendi.. adamlar kendileri açıklıyor.
bu arada meego bütün işletim sistemlerini yutacak kadar iyi bir işletim sistemi.. kullanmadım ama yurt dışı yorumlar çak kaliteli olduğu yönünde..

Meego nun sitesinde projeyi sonlandirdiklari artik Tizen icin calisacaklarini yazmislar.

https://meego.com/

intro

intro

Üye
meego aslında maemo nun değişik versiyonu. maego kullanıcılarının yorumlarına bakarak nasıl bir işletim sistemi olduğunu anlayabiliriz.. maego dururken symbian a devam ettiler.... şuan maego çöp symbian çöp meego çöp.. ne tutarsız herifler bunlar yau. bu arada samsung meego nun ismini değiştirip kullanıyor ama nokia beğenip te kullanmıyor. ne söylenebilirki daha.

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
meego aslında maemo nun değişik versiyonu. maego kullanıcılarının yorumlarına bakarak nasıl bir işletim sistemi olduğunu anlayabiliriz.. maego dururken symbian a devam ettiler.... şuan maego çöp symbian çöp meego çöp.. ne tutarsız herifler bunlar yau. bu arada samsung meego nun ismini değiştirip kullanıyor ama nokia beğenip te kullanmıyor. ne söylenebilirki daha.
arkadaşa katılıyorum bildiğin meego'nun ismini değişip başka bir proje adı altında devam ediyorlar hedef cihazlar ise aynı: telefon, tablet, netbook, araç içi infotainment sistemleri, smart tv'ler. bütün bunları meego da kapsıyordu.

Del Rey

Del Rey

Üye

MeeGo, aslında Nokia'nın Maemo'sunun ve Intel'in Moblin'inin birleşimidir.

IVI-Elia

Üye
Meego için destek yok ama N9 için var.Nokia N9 daima Meeg 1.2 olacak ve hp PR olarak devam edecek.Nokia çok uzun süreli ve sık sık güncelleme yayımlayacak N9 için..
Ama neden Tizen i yaptılar.Direk MEEGO ile devam etselerdi keşke.

brksnr

brksnr

Üye
Yakında kavuşucam bu telefona :) (h) :good: :ehe:aha:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt