Media Player'da tüm video biçimlerini oynatın

 • 16 Nisan 2010
 • 9155 Okunma
 • 14 Cevap

 1. Windows Media Player bazı biçimleri oynatmak istediğinizde hata mı veriyor? Filmleriniz sorunsuz bir şekilde izlemek sandığınız kadar zor değil.

  İnanması zor fakat Media Player'a farklı giysiler giydirdiğinizde bazı filmleri oynatamayabiliyor. Bunun bir örneği penceresiz tasarım olan "Ravert" için geçerli.

  Bu sorunu çözmek için görüntü ivmesi ayarlarını yükseltebilirsiniz. Bunun için Media Player'da Araçlar / Seçenekler menüsüne, buradan da Başarım sekmesine gelin ve Gelişmiş'e tıklayın. Daha sonra "Video İvmesi" bölümündeki Video karıştırma oluşturucusunu kullan seçeneğini devre dışı bırakın ve ayarları kaydedin. Şimdi sorunun çözülüp çözülmediğin kontrol edin. Eğer sorun devam ediyorsa yine aynı bölümdeki Video İvmesi çubuğunu Yok konumuna getirin. Eğer çubuk devre dışıysa bu gelişmiş ayarların devrede olduğu anlamına geliyor. Bu durumda "Varsayılanları Yükle" seçeneğini seçerek ayarları değiştirebilirsiniz. Eğer bu da işe yaramazsa Media Player'ınız yeni sürüme yükseltebilirsiniz.

  Not: Microsoft, Windows Vista altında bu ayarları farklı bir konuma taşıdı. Vista'da bu ayar için Performans sekmesi altındaki DxVA Video ivmesi'ni devre dışı bırakmanız gerekiyor.

  < Resmi açmak için tıklayın >
   


  Yazan: ภคŦเz
  nervaus, pagadon, ecvet ve 15 kişi daha bunu beğendi.
 2. vay vay saolasın
   
 3. sagolasin
   
 4. teşekkürler baya kişinin işine yarayacaktır
   
 5. teşekürler
   
 6. Tesekkrler
   
 7. saol
   
 8. teşekkürler yaa gerçekten çok yararlı olmuş konu
   
 9. saolasın kardas
   
 10. teşekürler
   
 11. :tşk:
   
 12. tşk ederiz
   
 13. Tskler ..
   
 14. saoll
   
 15. ayarlar yapıldı sonuç mükemmel eline saglık tşkler.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/01/2019 - 17:44