Mate 7 Soft Brick oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Mate 7 Soft Brick oldu
Gerşekten Huawei i tebrik etmek lazım...
Orjinal HiSuite bile telefonu Rescue modunda görmüyor...

Cihaz çok güzel, ROM yükleme ve sıfırlama problemleri vardı Lollipop da, ben de yeniden yüklemeye çalıştım, olanlar oldu...

Edit: Telefona parça (çiplerden birinin) değişimi yapıldı, 40$ tuttu

Son düzenleme:

AtLaNtiSs.

AtLaNtiSs.

Üye
silinn verileri geri getren program mevcut play store da
Bnde Finlandiya dan P8 Lite istdim bir hafta icinde elmde olacak ama yorumlara bakinca acaba almasamiydim diyorm smdi

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Telefon Soft Brick li ve yazılım bile atılmıyor, verileri nasıl geri getireyim?

AtLaNtiSs.

AtLaNtiSs.

Üye
Soft brick kolayda hard brick in çaresi özel bi kodla açılıyor benim arkadaşin teli hard olmuştu birisi kod gönderdi öyle açıldı.

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
HiSilicon Kirin işlemcili cihazlar Hard Brick olmaz, sadece Soft Brick olurlar, Soft Brick olunca da düzeltilemez hale gelirler (HiSuite ile bağlana bilirse düzelir sadece)

okankayci

okankayci

Üye
HiSilicon Kirin işlemcili cihazlar Hard Brick olmaz, sadece Soft Brick olurlar, Soft Brick olunca da düzeltilemez hale gelirler (HiSuite ile bağlana bilirse düzelir sadece)
bende brick oldu ama düzelttim nuru :O

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: okankayci
AtLaNtiSs.

AtLaNtiSs.

Üye
Peki bu teller root oluyor mu

Eduardo58

Eduardo58

Üye
Nuru, WhatsApp tan iletişime geçmeye çalışıyorum seninle 1 aydır ama yoksun ortalıkta bir şekilde bana ulaş yardımcı olmaya calisayim ben de dün yanlislikla Soft Brick yaptim telefonu ve seninle ayni duruma benzer bir durum yasadim ama bir yolunu buldum ve düzelttim. Telefonunda Stock Recovery mi yüklü şu an?

okankayci

okankayci

Üye
Nuru, WhatsApp tan iletişime geçmeye çalışıyorum seninle 1 aydır ama yoksun ortalıkta bir şekilde bana ulaş yardımcı olmaya calisayim ben de dün yanlislikla Soft Brick yaptim telefonu ve seninle ayni duruma benzer bir durum yasadim ama bir yolunu buldum ve düzelttim. Telefonunda Stock Recovery mi yüklü şu an?
işlemcı farkından dolayı olmaz ama bndede brick oldu B324 yukluydu yenıden yukledım duzeldı nurununkı farklıymıs :D

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Ben unuttum siz de unutun o telefonu :D :D
Önümüzdeki telefonlara bakacaz :ehe

• Beğen
Tepkiler: adem0619

adem0619

Üye
işlemcı farkından dolayı olmaz ama bndede brick oldu B324 yukluydu yenıden yukledım duzeldı nurununkı farklıymıs :D
mrb ben adem benim mate 7 de b326 yüklüydü marsmallow denedim telefon açılış ekranında kaldı bir daha açılmadı yardım edebilirmisiniz yada yardım edebilecek tanıdık biri varmı telefon bir aydır çiçek ekrarnında takılı kaldı bekliyor. adb ile yükleme yapılabiliyor ama yine aynı ne yüklediysem açılmadı çözüm varmı?
mrb ben adem benim mate 7 de b326 yüklüydü marsmallow denedim telefon açılış ekranında kaldı bir daha açılmadı yardım edebilirmisiniz yada yardım edebilecek tanıdık biri varmı telefon bir aydır çiçek ekrarnında takılı kaldı bekliyor. adb ile yükleme yapılabiliyor ama yine aynı ne yüklediysem açılmadı çözüm varmı?

• Beğen
Tepkiler: mayrukcan

mayrukcan

Üye
Bende Aynı durumdayım yardımcı olabilecek arkadaş varmı B324 yüklü iken marsmallow yüklemek istedim fakat cihaz açılmadı çicek ekranında kaldı

djcancox

djcancox

Üye
herkeze hayırlı gunler dılerım evet arkadaslar huaweı mate7 telefonum var arkadasla takas yapmıstım baska bı telefonla sonra vaz gectım gerı aldıgımda da bana bu sekılde verdı bırsey yapmadım dedı arkadas ama bılıyorumkı rom işlerıyle urasıyor cok neyse telefon sureklı kapanıp acılıyor huaweı yazısında kalıyor tekrar kapanıp acılıyor devamlı boyle logo gelmıyor ve recovery ekranına da gırmıyor ama boo oader ekranı gelıyor araştırarak adb uzerınden rom attım recovery attım ama olmadı belkı lolıpop denedı dıye onuda attım olmadı bı turlu duzelmedı konuyla alakalı deneyimle arkadaslardan yardım beklıyorum tesekkurler

Kara-vicdanli

Kara-vicdanli

Üye
Orjinal HiSuite bile telefonu Rescue modunda görmüyor...

Cihaz çok güzel, ROM yükleme ve sıfırlama problemleri vardı Lollipop da, ben de yeniden yüklemeye çalıştım, son anda update.zip dosyasının yanlış yapıldığını gördüm...

Cihazı kurtarmanın tek yolu PC-den yazılım atılması ve HiSuite telefonu görmüyor...

Flash atmak için bi uygulama geliştirmeyeceklerse telefon böyle kalacak...

Telefonu Huawei şirketinin başkanı elleriyle vermişti bana (Bu yıl üniversite birincisi oldum, hediye olarak onunla selfie çektik ve telefon verdiler, adamla selfie-min silinmesi de çok kötü oldu yaa)
Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum

Merhaba ben suan huawei p9 lite kullaniyorum..
eski modellerini kullanmadim ama..
genel anlamda ayni sekil oldugunu dusunurek bir kac fikir vermek istiyorum (sayet gec kalmamis isek)
HiSuite sil. huawei com dan son versisi olani indir yukle..
genelde driverler sorun verdiriyor bendede durduk yerde baglanti kesiliyordu pc ile.
ayrica firewalli yada koruma programi varsa o an devre disi birakip dene..

ayrica... telefon gercek manada pc ile port baglantisi varmi yokmu bunu anlamak icin ise..
assagidaki islemleri yap.
<--- indir icindekiler cikart.
ve
sadece MAF32.exe Administrator secenegi ile calistir CMD ekrani gelir.
diger dosyalarina Sakin.. dokunma onlari bos ver sana uymaz.
CMD ekranina
adb devices
yaz ve enterle..
driverler saglam ise ,kabloda sorun yok ise.
senin telefonunun model bilgileri
FU76348786324 device
benzer bisey yazmasi gerekir..
o yaziyorsa gerisi HiSuite ile telefonunu onarip eski haline getirlir..
Denemekte fayda var diye yazdim.
Insallah bi sekilde duzeltirsin..

Son düzenleme:
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Beyler ben telefonu o vaziyette mahv ettiğim için (yaptığım Custom ROM ile telefonun çiplerinden birinin içeriğini kalıcı olarak sildiğim için) Çine yollatarak tamir ettirdim, o çip kullanılmaz hale geldiği için değiştirildi (40$)

Emre

Üye
Telefonu Huawei şirketinin CEO-su elleriyle vermişti bana (Bu yıl üniversite birincisi oldum, hediye olarak onunla selfie çektik ve telefon verdiler, adamla selfie-min silinmesi de çok kötü oldu yaa)

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi

:D

furyzer0

furyzer0

Üye

Sent from mTalk using lumia950

Üst Alt