Masaüstü Pc Açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

mami_61_29

mami_61_29

Üye
    Konu Sahibi
Masaüstü Pc Açılmıyor
slm arkadaşlar masaüstü bilgisayarım açılmıyor durup dururken oldu, bi kaç önce pc yi açtım açılışta bilgisayarın özelliklerini gösteren ekranda yazılar geldi yazılarda dondu bende kapattım tekrar açtım daha da açılmadı,güç tuşuna basıyorum bilgisayar çalışıyor fanlar çalışıyor ekran kartı fanı çalışıyor işlemçi fanı çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor,1 tane ram var,sorun ram de ya da hdd olur mu,rami çıkarınca bi yerden bi ses gelmeye başlıyor uyarı sesi gibi takınca susuyor,anakartta cmos pili mi ne var onu çıkartıp takıyorum yine aynı,bi ara pc yi açtım kendi kendine kapanıp açıldı cmos error gibi bişeyler yazdı reset attım daha da o yazıda gelmedi,yani bilgisayarı açıyorum çalışıyor kendi kendine ama görüntü yok,pc açınca yazıları gelmiyor bip sesi gelir oda gelmiyor,benim yapabileceğim bişeyler var mı bişey önerebilir misiniz arkadaşlar

exp_l0it

exp_l0it

Üye
farklı bir ram takıp bios ayarlarını sıfırlamayı dene

• Beğen
Tepkiler: mami_61_29

Cadillac34

Üye
Güvenli modda açmayı denedin mi?

• Beğen

Cadillac34

Üye
Kabloları çıkmış olabilir. Ekran kartı sorunu vardır belki.

• Beğen

Cadillac34

Üye
Senin sorunun ekran kartı veya anakartla ilgili. Ama büyük ihtimal ekran kartı oynamış olabilir. Arızayı öğrenmek için ekran kartını söküp takmayı, ram kartını söküp takmayı ve ekran kablosunun temas edip etmediğni kontrol etmelisin.

• Beğen
mami_61_29

mami_61_29

Üye
    Konu Sahibi
Senin sorunun ekran kartı veya anakartla ilgili. Ama büyük ihtimal ekran kartı oynamış olabilir. Arızayı öğrenmek için ekran kartını söküp takmayı, ram kartını söküp takmayı ve ekran kablosunun temas edip etmediğni kontrol etmelisin.
Ama pc yi açınca bip sesi gelip yazılar gelmesi gerekiyor bip sesi de gelmiyor,

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Ama pc yi açınca bip sesi gelip yazılar gelmesi gerekiyor bip sesi de gelmiyor,
Merhaba
Öncelikle sorunun sebebi her bileşenden de kaynaklanabilir.
Ekran kartı, Ram, Anakart, Vga kabloları gibi.
-Öncelikle Cmos'u resetlememizden başlayabiliriz. Kasaya gelen gücü kesip pili çıkartın bi 5 dakika kadar bekleyip pili tekrar takıp sistemi açmayı deneyin.
-Ekran kartında kronik bir sorun oluşmuş olabilir, sarsma gibi bir durum söz konu olduğunu farz edip ekran kartı vede Vga başlık+kabloyu yerine oturduğuna dair kontrol eder misin? (Monitör kısmı unutma)
-Ram'lerden de kaynaklanan sebeplerden biridir, bip sesi gelmiyor demişsiniz ya, benim de çok zaman önce Ram'ler bozulduğunda hem bip sesi hemde görüntü gelmiyordu. Keşke yakın olsan hiç düşünmeden verirdim ddr kaç ise.
Yahut çevrenden kimse yok mu deneseniz? En azından şöyle yapalım: Trabzon'daysanız LetGo üzerinden uyguna Ram bulabilirsiniz, bakabilirsin.
-Tabi sorun Ram değil de, Anakartta olabilir.

-Senin yapabileceğin en iyi şey, öncelikle Bios/Jumper'i sıfırla, dene olmazsa Ram ayarlayıp dene olmadı Bilgisayarcıya götürüp baktır (Servis ücreti alınmıyor, sorunu bulup şudur deyip ücreti sorarsın, yaptırmak istersen yaptırırsın)

Takıldığın yer olursa buralarda olurum, kolay gelsin :)

• Beğen
Tepkiler: mami_61_29 ve exp_l0it
-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Sorun bence ekran kartından, monitör e giden kabloyu başka bir giriş varsa pc üstünde ona takın . Sorun %90 ekran kartı kaynaklı bana göre

• Beğen
mami_61_29

mami_61_29

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar hala halledemedim sorunu,sanki herşey çalışıyor gibi ama ekrana yazılar gelmiyor bip sesi gelmiyor pc açılınca

interka

interka

Üye
pcden çok anlamıyorsan kurcalama bir bilgisayarcıya götür sorun neymiş öğrenirsin

• Beğen

Üst Alt