Masaüstü Simgeleri ve Başlat Çubuğu Kayboldu

Sponsorlu Bağlantılar

MhmtEmnOztrk

MhmtEmnOztrk

Üye
    Konu Sahibi
Masaüstü Simgeleri ve Başlat Çubuğu Kayboldu
Win XP kullanıyorum Win 8 teması yüklüydü cihazda kasmalar başlayınca kaldırdım.Kaldırdıktan sonra konu başlığında da belirtmiş olduğum gibi Masaüstü Simgeleri ve Başlat Çubuğu Kayboldu.Ctrl+Alt+Delete > İşlemler yapıyorum"explorer.exe" yok."Yeni görev"e tıklayıp "explorer" yazıyorum açılmıyor.Her ihtimale karşı "Gözat > system >explorer"yapıyorum yine açılmıyor."Sistem Geri Yükleme"de yaptım nafile bi çözüm yolu bulamadım.
Masaüstünde hiçbir işlem yapamıyorum(sağ tık vb. gibi).
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
Öncelikle geçmiş olsun!

Tema paketleri özellikle transformation packler shell dosyalarını değiştirir. Kaldırınca da hali ile silinmeler, kaybolmalar olur. Neyse, kısa keseyim :)

1. regseeker programını indir; Find In Registry kısmına ilk önce temanın firmasını yaz ve tarat, bulduklarını sil. Ardından temanın ismini yazın ve taratın, bulduklarını sil

2. C:\WINDOWS\Resources\Themes klasöründen Windows Görsel Stil Dosyalarını sil. Windows ait olanlar hariç! Eğer silinmezse UNLOCKER programını indirin.

Son Olarak;
3. XP CD'si ile sistem onarma yaparsan sanırım düzelir, kolay gelsin ...

MhmtEmnOztrk

MhmtEmnOztrk

Üye
    Konu Sahibi
Dediklerini yapmak isterdim fakat temayı çoktan sildim firma adı falan bulmam çok zor.İkinci olarak hiçbir klasörü açamıyorum sadece çalıştır komutlarıyla uygulama açabiliyorum :)
Ama yardımın için çok teşekkür ederim

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
Silsende kalıntıları vardır! Güvenli mod dene yada cd'yi boot ederek çalıştır

MhmtEmnOztrk

MhmtEmnOztrk

Üye
    Konu Sahibi
Aşağıda bilgisayarcı var kasayı taşımaya üşendiğim için bi çözüm arıyorum ama çara orası sanırım :)

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
Hayır dostum, gerekli temizliği ve sistem onarmayı yaparsan sorun çözülür. İyi düşün! Benim anlattıklarım karmaşık veya az geldiyse daha detaylı anlatımlar için arama motorlarını kullanabilirsin!

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Yeni kullanıcı aç.

Üst Alt