Markette ilk çalışmaya başlayınca ne kadar veriliyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Markette ilk çalışmaya başlayınca ne kadar veriliyor?
İlk çalıştım diyelim 1 ay geçti. 1 ay boyunca çalıştığımda ilk maaşım asgari ücret mi olacak? Yoksa daha az daha verilebilir mi?

Yani bi markete başlar başlamaz asgari ücretle çalışmaya başlayabilir miyim?

Markete ilk başladığımda maaşım hemen asgari ücret mi olacak?

Cevaplar için teşekkür ederim.

Buğra

Buğra

Admin
Zaten asgari ücretin altı yasal değil. Her türlü en düşük ücret olarak asgari ücret ile başlarsınız.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2553318
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Adı üstünde asgari ücret. Daha az bir ücret verilmesi yasal olmaz...

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318
Baydırman

Baydırman

Moderator
Normali asgari veya daha üstüdür. Anormali de olabilir belki :islik

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Zaten asgari ücretin altı yasal değil. Her türlü en düşük ücret olarak asgari ücret ile başlarsınız.
Adı üstünde asgari ücret. Daha az bir ücret verilmesi yasal olmaz...
Normali asgari veya daha üstüdür. Anormali de olabilir belki :islik
Cevaplar için teşekkür ederim. İlk başta deneme amaçlı çalıştırıp daha sonra maaş veriliyor veya eğitim durumuna bakılıyor diye düşündüm. :)

• Beğen
Tepkiler: Selim Baltaci
Baydırman

Baydırman

Moderator
Cevaplar için teşekkür ederim. İlk başta deneme amaçlı çalıştırıp daha sonra maaş veriliyor veya eğitim durumuna bakılıyor diye düşündüm. :)
Eğitim pek önemli değil önemli olan uzun süre durabilmen. Ne kadar uzun süre durursan o kadar kıdemli olursun. (A101 gibi düşündüm burada)

İki ay deneme süresi iddiası doğru oluyor genelde ama para alırsın normal bir şekilde.

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bu tür sorunun tek muhattapı işverendir, niye ona sormak yerine başka fikirler almak istediniz?

Yani ben şimdi 4000tl alırsınız dersem sizde ne değişecek veya değişmeyecek?

• Beğen
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Bu tür sorunun tek muhattapı işverendir, niye ona sormak yerine başka fikirler almak istediniz?

@Kavalcılı Köyün Faresi :fkr:

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Eğitim pek önemli değil önemli olan uzun süre durabilmen. Ne kadar uzun süre durursan o kadar kıdemli olursun. (A101 gibi düşündüm burada)

İki ay deneme süresi iddiası doğru oluyor genelde ama para alırsın normal bir şekilde.
teşekkür ederim. istediğim cevap buydu :)

bir şey değişmeyecek tabii ki. belki tecrübesi olanlar vardır diye bilgi açmak istedim, konu dışına.

• Beğen
Tepkiler: Selim Baltaci ve Baydırman
arslan3332

arslan3332

Üye
Bu sektörde uzun süre çalıştım kabaca anlatayım alacağın maaş yaşadığın şehre göre değişir.Çalıştığın firma özellikle şahsi olmamasına dikkat et ilk tercihin her zaman kurumsal firmalar olsun çünkü şahsi iş yerleri kural tanımaz seni asgari ücretin altınada çalıştırabilir,sigortanıda yatırmayabilir,mesai saatlerini tanımaz,mesai ücreti vermeyebilir.Kurumsal büyük marketlerde çalışırsan içerisinde ki bölümlere göre maaşlarıda değişir.Örneğin kasap reyonu temizlik bölümünden her zaman fazla maaş alır.Kasiyerlerin ki değişkendir çünkü kasada açık çıkarsa kendi maaşlarından kesilir.Market sektöründe çalışacaksan çok uyanık olman gerekiyor bu sektördede hakkını almak zordur.Bunlardan başka aklına takılan olursa buradan veya özelden sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318 ve Selim Baltaci
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Bu sektörde uzun süre çalıştım kabaca anlatayım alacağın maaş yaşadığın şehre göre değişir.Çalıştığın firma özellikle şahsi olmamasına dikkat et ilk tercihin her zaman kurumsal firmalar olsun çünkü şahsi iş yerleri kural tanımaz seni asgari ücretin altınada çalıştırabilir,sigortanıda yatırmayabilir,mesai saatlerini tanımaz,mesai ücreti vermeyebilir.Kurumsal büyük marketlerde çalışırsan içerisinde ki bölümlere göre maaşlarıda değişir.Örneğin kasap reyonu temizlik bölümünden her zaman fazla maaş alır.Kasiyerlerin ki değişkendir çünkü kasada açık çıkarsa kendi maaşlarından kesilir.Market sektöründe çalışacaksan çok uyanık olman gerekiyor bu sektördede hakkını almak zordur.Bunlardan başka aklına takılan olursa buradan veya özelden sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım.
açıkcası bayağı aydınlatıcıydı helal :) ...

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318 ve arslan3332
z.turk30

z.turk30

Üye
Part time yada full time çalıştığında maaşı ve sigortanı bu belirtece göre alırsın.Seçimini iyi yap..

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
çok teşekkürler. evet kasiyerlikte öyle bir sorun oluyor o yüzden kasada çalışmak istemem. bi arkadaşımın başına gelmiş, parasını vermemişler adam da işi bıraktı.
Mesaj birleştirildi:

Part time yada full time çalıştığında maaşı ve sigortanı bu belirtece göre alırsın.Seçimini iyi yap..
full time tabii ki. :oke:

Üst Alt